WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Dr Bartosz Pawlikowski

specjalista dermatologii i wenerologii, lekarz medycyny estetycznej i laseroterapii

Klinika Pawlikowski

Łódź

O mnie

Jestem specjalistą dermatologii i wenerologii, wysokiej klasy ekspertem w dziedzinie laseroterapii, członkiem Amerykańskiego Towarzystwa Laseroterapii i założycielem pierwszego w Polsce Centrum Szkoleń z Laseroterapii w Praktyce kształcącego lekarzy. Pracowałem przez wiele lat, jako konsultant w dziedzinie dermatologii w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Jestem ekspertem Polskiego Towarzystwa Chorób Atopowych (PTCA). W 2004 roku ukończyłem Wojskową Akademię Medyczną na Wydziale Lekarskim, a w 2013 roku pod opieką prof. Andrzeja Kaszuby uzyskałem specjalizacje dermatologa i wenerologa.

W latach 2005-2006 pracowałem na misjach wojskowych w ramach Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Republice Iraku – w tamtym czasie ogromne wrażenie wywarło na mnie sprawne i skuteczne działanie wojskowej amerykańskiej formacji medycznej MEDEVAC (ang.: medical evacuation), co z początku zainspirowało mnie nawet do nadania takiej nazwy klinice, którą stworzyłem w 2014 r. (obecnie Klinika Pawlikowski).

Klinika oferuje kompleksowe usługi medyczne w zakresie leczenia dzieci i dorosłych, bezwzględnie trzymając się wysokich standardów leczenia: wizyta u specjalisty ma przebiegać w sposób sprawny, diagnoza powinna być trafna, a plan leczenia jak najszybciej opracowany i skuteczny. Jako lekarz, wykładowca i szkoleniowiec wiem, że kluczowe w procesie leczenia są nie tylko właściwie dobrane leki, w tym nowoczesne technologie, na które stawiam, ale przede wszystkim czynnik ludzki, czyli uważna i pełna szacunku komunikacja z pacjentem.

W zabiegach estetycznych stawiam na bezpieczne i sprawdzone metody, ale też w oparciu o naukę nieustannie poszukuję nowych rozwiązań – jeszcze efektywniejszych. Przykładem może być moja autorska metoda redukcji blizn – BSB. Od pewnego czasu jeszcze intensywniej podróżuję w celach szkoleniowych, ucząc się od najlepszych specjalistów na całym świecie; jestem też zapraszany do prowadzenia szkoleń w klinikach za granicą (ostatnio na Malcie). W zabiegach estetycznych preferuję terapie łączone, szczególnie te oparte o laseroterapię i preparaty autologiczne, pozyskiwane z własnego materiału, jak: tłuszcz, komórki macierzyste, fibryna, czy osocze. Do terapii medycznych chętnie włączam nowoczesną kosmetologię: radiofrekwencję mikroigłową, endermologię, Zaffiro czy pillingi.

Inwestowanie w sprzęt i w umiejętności to priorytet w moim życiu zawodowym. Obecnie posiadam w klinice urządzenia laserowe, które zaliczają się do ścisłej technologicznej czołówki na świecie. Posiadanie wielu nowoczesnych urządzeń daje mi możliwość swobodnego poruszania się pomiędzy technologiami w celu uzyskania satysfakcjonującego rozwiązania, zawsze wykorzystuję technologię indywidualnie dobraną do problemu klinicznego.

Zależy mi na tym, by każdy pacjent mógł jak najszybciej powrócić do zdrowia lub poprawić komfort swojego życia, jeśli wyleczenie nie jest możliwe.

W czym się specjalizuję?

Jako dermatolog zajmuję się leczeniem dermatologicznym zarówno osób dorosłych, jak i dzieci (szczególnie z atopowym zapaleniem skóry), które zawsze są dużym wyzwaniem dla lekarza. Opracowałem też własną, innowacyjną metodę leczenia blizn potrądzikowych, która pozwala skutecznie pozbyć się nawet najbardziej uciążliwych, rozległych i szpecących śladów po trądziku. Specjalizuję się również w zabiegach z wykorzystaniem nowoczesnych technologii laserowych, mających na celu np. redukcję blizn, rozjaśnianie przebarwień, usunięcie tatuaży, odmłodzenie skóry czy laserowy lifting skóry w okolicy oczu. Klinika wyposażona jest w najnowocześniejsze, sprawdzone technologie, które nierzadko łączę ze sobą w indywidualnie zaplanowanych programach terapeutycznych, co pozwala mi osiągać spektakularne efekty poprawy wyglądu i jakości skóry nawet w tzw. trudnych przypadkach.

Filmy

Galeria zdjęć

Usługi

ZABIEGI NA CIAŁO
więcej…

Opinie

5.00
5.00
Anonim

Świetny dermatolog, specjalista od trudnych przypadków. Przez wiele lat cierpiałem z powodu blizn po trądziku, dziobatej twarzy, robiłem różne zabiegi, ale żaden nie dał tak spektakularnego efektu jak podcinanie blizn. Doktor przywrócił mi pewność siebie. Polecam!

5
Odpowiedz

Napisz opinię


Zostań ekspertem

Chcesz zaistnieć na naszym portalu jako Ekspert i odpowiadać na pytania użytkowników o zabiegi? Zapraszamy do współpracy lekarzy medycyny estetycznej! Przygotowaliśmy dla Państwa specjalną ofertę promocji na naszym portalu.