mezoterapia i boostery
DODAJ GABINETZAPYTAJ EKSPERTAMezoterapia koktajlami bogatymi w składniki aktywne i tzw. boosterami to coś więcej niż „zwykła” mezoterapia kwasem hialuronowym o działaniu głęboko nawilżającym. Dodatek m.in. witamin, peptydów czy aminokwasów sprawia, że skóra wchodzi na „pełne obroty” – pobudzona w niej zostaje produkcja kolagenu, poprawia się jej jędrność i napięcie. Po prostu odmładza się od środka!
Mezoterapia igłowa to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej, polegający na dostarczaniu do skóry właściwej kwasu hialuronowego oraz substancji odżywczych, takich jak witaminy, aminokwasy, mikroelementy czy peptydy biomimetyczne. Składniki aktywne mają możliwość szybkiego działania, ponieważ wstrzykiwane są bezpośrednio do skóry właściwej, co zapewnia ich optymalną dostępność i stężenie. Dzięki temu skóra zyskuje młodszy wygląd.
Wskazania
Zabiegi mezoterapii wskazane są w szczególności wtedy, gdy borykamy się z zmęczoną, wiotką, pozbawioną elastyczności i napięcia skóra. Zabieg ten sprawdzi się także doskonale w przypadku uszkodzeń posłonecznych, przebarwień, zaburzeń rogowacenia i blizn pourazowych oraz potrądzikowych.
Na czym polega zabieg?
Zabieg polega na stosunkowo gęstym (co ok. 1 cm) śródskórnym podawaniu małych dawek substancji odżywczych w wybrane okolice twarz (lub inne części ciała), które chcemy poddać rewitalizacji. Podczas jednego zabiegu powstają dziesiątki małych grudek, w których zdeponowany jest preparat. Grudki te, podobnie jak ślady po wkłuciach, znikają po kilkudziesięciu godzinach, a składniki aktywne preparatu ulegają całkowitemu wchłonięciu. Nawilżają przy tym i odżywiają skórę działając profilaktycznie i stymulując ją do regeneracji i rewitalizacji. Mezoterapię igłową stosuje się na powiekach, twarzy, szyi, dekolcie, grzbietach rąk oraz wszędzie tam, gdzie skóra utraciła swoją dotychczasową jędrność i elastyczność. Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania przed wizytą. Nie powoduje nadwrażliwości na słońce i może być stosowany przez cały rok. Mezoterapia może być wykonywana przy każdym typie skóry, również wtedy, gdy skóra jest bardzo cienka i delikatna.
Ile trwa zabieg
Czas trwania zabiegu zależy od ilości okolic poddawanych terapii, przeciętnie trwa około 30 minut.
Efekty zabiegu
Takie zabieg powoduje bardzo skuteczne i głębokie nawilżenie skóry. Uzupełnia niedobory witamin oraz minerałów, wspomaga mikrokrążenie i – dzięki stymulacji komórek do produkcji nowych włókien kolagenowych – zwiększa napięcie i elastyczność skóry, redukując oznaki jej starzenia się. Po serii zabiegów widoczna jest wyraźna poprawa gęstości skóry, jej rozjaśnienie i odmłodzenie. Wykonanie serii zabiegów mezoterapii igłowej skutkuje nie tylko poprawą strukturalną, ale i funkcjonalną skóry. Jej rezultatem jest m.in. pogrubienie naskórka oraz poprawa jego funkcji. Pogrubienie skóry i naskórka powoduje redukcję istniejących zmarszczek oraz zasinień pod oczami. Skóra zyskuje na nowo zdrowy i młody wygląd. Pełne efekty mezoterapii widoczne są po serii 4-6 zabiegów. Powinny się one odbywać cyklicznie co 2-4 tygodnie, a w fazie podtrzymującej – raz na kilka miesięcy. Dzięki zabiegom podtrzymującym, efekty kuracji utrzymują się znacznie dłużej.
Zalecenia po zabiegu
Do 48h po zabiegu nie należy korzystać z sauny, basenu, solarium oraz unikać bezpośrednio promieni słonecznych czyli po prostu stosować krem z filtrem. Bezpośrednio po zabiegu należy unikać szorstkich ręczników, preparatów kosmetycznych podrażniających np. na bazie alkoholu, masażu oraz nie spożywać alkoholu i innych środków odurzających.
Przeciwwskazania
Przeciwwskazaniami do zabiegu są: ciąża, okres karmienia piersią, alergia, uczulenie na składniki zawarte w preparatach, cukrzyca, w szczególności nieunormowana, opryszczka i inne wirusowe, grzybicze i bakteryjne infekcje skóry, a także stany zapalne, choroby nowotworowe, autoimmunologiczne, przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych (m.in. kwasu acetylosalicylowego, heparyny, acenokumarolu), skłonności do blizn i zwłóknień.
Średnia cena
Ceny zabiegów zależą od rodzaju preparatów użytych do zabiegu oraz od ilości wykorzystanego materiału – od powierzchni skory na której przeprowadzany jest zabieg. Zaczynają się średnio od 100 zł.
Autor: Martyna Szkaradek
Zadaj pytanie – zaloguj się
Chcesz zadać pytanie lekarzom medycyny estetycznej? Zarejestruj/zaloguj się na portalu i wpisz je poprzez specjalny formularz wybierając kategorię, do jakiej należy. Pytanie zostanie przesłane do lekarzy wykonujących zabiegi z danej kategorii. Odpowiedź zobaczysz na portalu, przyjdzie też do Ciebie powiadomienie mailowo. Zapraszamy!
Gabinety wykonujące ten zabieg
Dr Barbara Jerschina Face & Body Clinique
Ruczaj Clinic
One Clinic
Klinika Pawlikowski
Artisan Clinic
Klinika Urody Jolanta Skuza
Klinika Urody Jolanta Skuza
Lunamed Medycyna Estetyczna
Absolu Klinika
MediArt Clinic
Permanent Point Patrycja Pierzak
Bueno Beauty Clinic
Dodaj gabinet
Zapraszamy gabinety i kliniki medycyny estetycznej oraz kosmetologii estetycznej do zaistnienia w naszej bazie. Podstawowa wizytówka jest bezpłatna, w wersji premium zyskujesz dodatkowe możliwości. Daj się zauważyć naszym użytkownikom, poszukującym sprawdzonych miejsc oferujących zabiegi medycyny i kosmetologii estetycznej w całej Polsce.