WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Laserowe leczenie nietrzymania moczu

DODAJ GABINETZAPYTAJ EKSPERTA

Wysiłkowe nietrzymanie moczu to problem, który wg badań dotyczy w Polsce nawet 40% kobiet powyżej 40. roku życia. I wbrew powszechnie panującym stereotypom, przez które zwykło się uważać, że wysiłkowe nietrzymanie moczu to schorzenie, z którym zmagają się tylko starsze osoby oraz ewentualnie kobiety po porodzie, to więcej w tym mitu niż prawdy. Wczesna diagnostyka powoduje, że leczenie schorzenia we wstępnych stadiach jest bardzo szybkie i skuteczne.

Wskazania

Wskazaniem do zabiegu jest łagodne i umiarkowane wysiłkowe i mieszane nietrzymanie moczu.

Na czym polega zabieg?

Zabieg laserowego leczenia nietrzymania moczu polega na wprowadzeniu do pochwy specjalnej głowicy, przez którą rozproszona wiązka lasera naświetla okolicę przedsionka pochwy, ujście cewki moczowej oraz obszar wzdłuż przedniej ściany pochwy. Do zabiegu wykorzystuje się laser Er-YAG firmy Fotona wyposażony w funkcję smooth mode, który penetrując tkanki, pobudza kolagen do obkurczenia się i tworzenia nowych włókien, co skutkuje poprawą kontroli nad czynnościami fizjologicznymi. Cały zabieg jest niemal zupełnie bezbolesny i nie wymaga hospitalizacji ani znieczulenia.

Ile trwa zabieg

Zabieg jest bardzo krótki, trwa od 5 do 10 minut.

Efekty zabiegu

Zabieg laserowego leczenia nietrzymania moczu jest z reguły przeprowadzany jednorazowo, a jego efekty są zauważalne bardzo szybko. Po takiej terapii laserowej zdecydowanie poprawia się kondycja tkanek odpowiedzialnych za prawidłowe podtrzymywanie pęcherza, gdyż stają się one jędrniejsze i bardziej elastyczne, a co za tym idzie dolegliwość ustępuje, a pacjentka może cieszyć się zdecydowaną poprawą komfortu życia. Dla podtrzymania efektów zabiegu jak najdłużej zaleca się rozpoczęcie regularnych ćwiczeń mięśni Kegla.

Zalecenia po zabiegu

Po zabiegu przez kilka dni trzeba nosić podpaski, gdyż występuje przesięk surowiczy. W niektórych przypadkach ginekolog zaleci stosowanie przez kilka dni globulek dopochwowych. Ponadto przez miesiąc należy powstrzymywać się od współżycia.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do przeprowadzenia zabiegu są przede wszystkim aktywne schorzenia nowotworowe i aktywne infekcje dróg moczowych i rodnych.

Średnia cena

Koszt kwalifikacji do zabiegu z badaniem cytologicznym wynosi około 170 zł. Koszt pierwszego zabiegu IncontiLase wynosi około 1600 zł. Koszt kolejnego zabiegu IncontiLase wynosi około 1200 zł. Natomiast pakiet 3 zabiegów IncontiLase wynosi około 3600 zł.

Autor: Martyna Szkaradek

Zadaj pytanie – zaloguj się

Chcesz zadać pytanie lekarzom medycyny estetycznej? Zarejestruj/zaloguj się na portalu i wpisz je poprzez specjalny formularz wybierając kategorię, do jakiej należy. Pytanie zostanie przesłane do lekarzy wykonujących zabiegi z danej kategorii. Odpowiedź zobaczysz na portalu, przyjdzie też do Ciebie powiadomienie mailowo. Zapraszamy!

Gabinety wykonujące ten zabieg

Dodaj gabinet

Zapraszamy gabinety i kliniki medycyny estetycznej oraz kosmetologii estetycznej do zaistnienia w naszej bazie. Podstawowa wizytówka jest bezpłatna, w wersji premium zyskujesz dodatkowe możliwości. Daj się zauważyć naszym użytkownikom, poszukującym sprawdzonych miejsc oferujących zabiegi medycyny i kosmetologii estetycznej w całej Polsce.