WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

biostymulatory tkankowe

DODAJ GABINETZAPYTAJ EKSPERTA

Biostymulatory tkankowe to preparaty na bazie substancji mających zdolność pobudzania fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny. To m.in. atelokolagen, hydroksyapatyt wapnia, kwas polimlekowy, peptydy czy aminokwasy. Poprawiają jędrność i napięcie skóry, zapobiegają przedwczesnemu starzeniu się skóry.

Biostymulacja to nowy trend w medycynie estetycznej – polega na iniekcyjnym podawaniu w skórę substancji, które pobudzają w niej naturalne procesy odmładzające, przede wszystkim produkcję nowego zdrowego kolagenu, który odpowiada za jędrność i gęstość tkanek. Mamy więc do czynienia zarówno z efektem natychmiastowego wypełnienia zmarszczek, jak i pobudzeniem długofalowej odbudowy i odnowy skóry. Najczęściej stosowane substancje biostymulujące to: hydroksyapatyt wapnia, kwas polimlekowy, atelokolagen i polikaprolakton. 

Wskazania

Biostymulatory polecane są osobom po 40. roku życia. Likwidują pogłębiające się bruzdy nosowo-wargowe, „zmarszczki palacza” czy opadające kąciki ust. Dzięki nim możliwe jest także modelowanie konturu twarzy i policzków oraz ogólna poprawa kondycji i jędrności skóry. Efekt nasila się z czasem i jest bardzo naturalny.

Na czym polega zabieg?

Zabieg polega na wprowadzeniu za pomocą cienkiej igły lub kaniuli pod skórę preparatu, który wypełnia i „unosi” zmarszczkę, powodując jej błyskawiczne wygładzenie. Przed zabiegiem można zastosować krem znieczulający w miejscu nakłucia.

Ile trwa zabieg

Zabieg trwa od 30 minut do około godziny.

Efekty zabiegu

Po zabiegu zmarszczki i bruzdy zmniejszają się lub znikają. Zauważa się natychmiastową poprawę jakości skóry, rysy twarzy łagodnieją, przez co wygląda ona na młodszą.
Po zabiegach obserwuje się poprawę jakości skóry, a twarz staje się gładsza. Pełen efekt działania biostymulatorów widać po kilku miesiącach (zwykle około trzech) – tyle bowiem trwa „wymiana” kolagenu na nowy, produkowany przez pobudzone fibroblasty, przez co skóra staje się grubsza, gęstsza, bardziej elastyczna i jędrna. Podanie preparatu ma również działanie profilaktyczne i zapobiega powstawaniu zmarszczek głębokich. Efekt utrzymuje się od około roku do kilkunastu miesięcy, w zależności od preparatu.

Zalecenia po zabiegu

Po iniekcjach nie jest konieczna rekonwalescencja. Może pojawić się obrzęk i zaczerwienienie czy lekkie zasinienie w miejscu nakłucia, które ustępują po kilku dniach. Gojenie tych miejsc przyspieszy smarowanie skóry kremem łagodzącym.

Przeciwwskazania

Ciąża i karmienie piersią, choroby nowotworowe i stany zapalne skóry. Zabiegom nie powinny się poddawać pacjentki cierpiące na choroby autoimmunologiczne bądź cukrzycę.

Średnia cena

Cena pojedynczego zabiegu waha się od 700 do ok. 2500 zł.

Zadaj pytanie – zaloguj się

Chcesz zadać pytanie lekarzom medycyny estetycznej? Zarejestruj/zaloguj się na portalu i wpisz je poprzez specjalny formularz wybierając kategorię, do jakiej należy. Pytanie zostanie przesłane do lekarzy wykonujących zabiegi z danej kategorii. Odpowiedź zobaczysz na portalu, przyjdzie też do Ciebie powiadomienie mailowo. Zapraszamy!

Gabinety wykonujące ten zabieg

Dodaj gabinet

Zapraszamy gabinety i kliniki medycyny estetycznej oraz kosmetologii estetycznej do zaistnienia w naszej bazie. Podstawowa wizytówka jest bezpłatna, w wersji premium zyskujesz dodatkowe możliwości. Daj się zauważyć naszym użytkownikom, poszukującym sprawdzonych miejsc oferujących zabiegi medycyny i kosmetologii estetycznej w całej Polsce.