WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

nici liftingujące

DODAJ GABINETZAPYTAJ EKSPERTA

Nici liftingujące to zwykle nici z haczykami: stałe bądź rozpuszczalne, które mają moc unoszenia tkanek. Dzięki temu powodują odmłodzenie owalu i dają efekt naturalnego liftingu.

Nici Aptos – dostępne w wielu różnych rodzajach, rozpuszczalne bądź stałe – mają zdolność unoszenia tkanek i przywracania im położenia typowego dla młodej skóry. Dlatego są nazywane nićmi liftingującymi. Stosuje się je z powodzeniem zarówno na twarz, jak i na ciało. 

Wskazania

Zabieg jest polecany osobom, które pragną poprawić owal swojej twarzy, pozbyć się zmarszczek, drugiego podbródka, „chomików”, opadających policzków, brwi czy powiek. Wykonuje się go także u pacjentów w celu liftingu i rewitalizacji twarzy, szyi i dekoltu. Za pomocą stałych nici Aptos można też unieść piersi, ujędrnić tzw. pelikany (wiotkie ramiona) i poprawić wygląd „luźnego” brzucha.

Na czym polega zabieg?

Założenie nici liftingujących nie jest metodą tzw. lunchową –  potrzebny jest potem czas na wygojenie skóry, choć jest to bardzo mała inwazyjność w porównaniu z typową operacją plastyczną. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym (zwykle ostrzykowym). Korekcja całej twarzy jest przeprowadzana poprzez 1 lub 2 punkty wkłucia na każdą stronę. Nici wprowadzane są za pomocą specjalistycznej, dostosowanej do danego zabiegu igły prowadzącej lub kaniuli. Zwykle na jeden obszar wystarczą po 2-3 nitki, a do pełnego liftingu twarzy może to być nawet 7-8 z każdej strony. Zabieg jest bezpieczny, a dzięki znieczuleniu również mało bolesny.

Nici wchłanialne są wykonane z kwasu kwasu polimlekowego, który dodatkowo powoduje rewitalizację i spowalnia procesy starzenia od wewnątrz. W miejscu implantacji powstaje nowa, lepsza struktura tkanek, następuje namnażanie fibroblastów, stymulacja produkcji kolagenu, tworzy się tkanka łączna włóknista. Skóra staje się bardziej elastyczna i gładka, a z biegiem czasu efekt postępuje. Nici ulegają naturalnemu rozpuszczeniu po 12-15 miesiącach, a efekty utrzymują się do 3 lat, w zależności od indywidualnych predyspozycji pacjenta.

Nici stałe są wykonane z polipropylenu, jest to substancja obojętna dla ludzkiego organizmu, od lat stosowana w chirurgii. Dają trwały efekt na 5-6 lat. W przypadku zastosowania nici stałych do bezinwazyjnego liftingu piersi z podwieszeniem podobojczykowym – tzw. podskórnego biustonosza – efekt jest permanentny.

Ile trwa zabieg?

Zabieg na twarz trwa, w zależności od wielkości obszaru, ok. 40-60 minut, na ciało – do 2 godzin.

Efekty zabiegu

Skóra po zabiegu wygląda młodziej. Zmarszczki zostają wygładzone, następuje podniesienie owalu twarzy. Widoczny jest efekt liftingu. Rezultaty zabiegu utrzymują się od 3 (nici rozpuszczalne) do 5-10 lat (nici nierozpuszczalne).

Zalecenia po zabiegu

W miejscach nakłuć i prowadzenia nici może być widoczne zasinienie i lekki obrzęk, czasami występują też drobne naczynka i nierówności skóry, może też być odczuwalna bolesność, ciągnięcie i kłucie skóry. Czas gojenia wynosi zwykle 1 do 2 tygodni. Po zabiegu warto pamiętać o kilku zaleceniach. W ciągu doby od zabiegu warto wykonywać zimne okłady i przemywać miejsce wkłucia preparatami dezynfekującymi. Przez kilka dni nie powinno się spożywać gorących napojów i produktów z zawartością alkoholu. Co najmniej przez 2 tygodnie należy powstrzymać się od wzmożonej aktywności fizycznej, masaży, zabiegów rozgrzewających. Nie wolno w tym czasie korzystać z sauny, basenu i solarium.

Przeciwskazania

Przeciwskazaniami do wykonania zabiegu są: choroby serca, kolagenoza, hemofilia, nieleczone nadciśnienie, stany zapalne i alergiczne skóry, infekcje wirusowe, bakteryjne i grzybicze skóry, przerwanie ciągłości naskórka w miejscu poddanemu zabiegowi, skłonność do powstawania bliznowców, nowotwór skóry, ostre stany chorób przewlekłych, choroby psychiczne, przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych, ciąża i karmienie piersią, nierozpuszczone nici w obszarze poddanym zabiegowi.

Średnia cena

Cena, w zależności od wielkości obszaru poddanego zabiegowi, waha się od 1 300 do 9 000 zł.

Autor: Agnieszka Mażuchowska

Zadaj pytanie – zaloguj się

Chcesz zadać pytanie lekarzom medycyny estetycznej? Zarejestruj/zaloguj się na portalu i wpisz je poprzez specjalny formularz wybierając kategorię, do jakiej należy. Pytanie zostanie przesłane do lekarzy wykonujących zabiegi z danej kategorii. Odpowiedź zobaczysz na portalu, przyjdzie też do Ciebie powiadomienie mailowo. Zapraszamy!

Gabinety wykonujące ten zabieg

Dodaj gabinet

Zapraszamy gabinety i kliniki medycyny estetycznej oraz kosmetologii estetycznej do zaistnienia w naszej bazie. Podstawowa wizytówka jest bezpłatna, w wersji premium zyskujesz dodatkowe możliwości. Daj się zauważyć naszym użytkownikom, poszukującym sprawdzonych miejsc oferujących zabiegi medycyny i kosmetologii estetycznej w całej Polsce.