WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

endermologia

DODAJ GABINETZAPYTAJ EKSPERTA

Endermologia to jeden z najpopularniejszych zabiegów na ciało. Powszechnie tak określa się zabiegi wykorzystujące masaż próżniowy specjalnymi rolkami, ale oryginalnie jest to nazwa technologii opracowanej przez firmę LPG – Endermologie. Ujędrnia, modeluje, redukuje cellulit, drenuje, poprawia napięcie skóry. Warunek? Trzeba zabieg robić regularnie w serii.

Jedną z lepszych i skuteczniejszych metod w walce z cellulitem jest endermologia LPG i masaż ciśnieniowy. Seria 10-15 takich zabiegów daje niesamowite i spektakularne efekty. Urządzenie do endermologii Cellu M6 Keymodule 12 francuskiej firmy LPG umożliwia wykonywanie wielu zabiegów estetycznych, terapeutycznych oraz sportowych.

Wskazania

Celem i oczekiwanym efektem po wykonanej serii zabiegów jest redukcja cellulitu, ujędrnienie skóry, modelowanie oraz kształtowanie sylwetki, wzmocnienie tkanki łącznej, zmniejszenie retencji wody, usunięcie toksyn z organizmu, wspomaganie leczenia blizn i oparzeń, regeneracja skóry po operacjach. Ponadto, zabieg ten jest doskonałym przygotowaniem do ciąży – po serii takich zabiegów skóra jest silniejsza i bardziej odporna na działanie hormonów oraz rozciąganie.

Na czym polega zabieg?

Zabieg ten może być wykonywany zarówno jak i na ciało, tak i na twarz. To bardzo ekskluzywna technika stymulacji komórek na zasadzie mechanotransdukcji. Została opracowana przez francuską firmę LPG w 1986 roku i jest to jeden z bardziej skutecznych nieinwazyjnych endomasaż tkanki łącznej i mięśniowej. Endermologia jest nieinwazyjnym zabiegiem silnie odchudzającym ciało, wykonywanym w specjalnym stroju pod okiem osoby przeszkolonej, która jest odpowiedzialna za zapewnienie jak najlepszych efektów po serii takich zabiegów. Wykonywany jest na ciało z zastosowaniem specjalnej głowicy i różnych programów. Metoda ta bez problemu poradzi sobie nie tylko z cellulitem, ale i z wyszczupleniem konkretnych partii ciała, a także poprawą elastyczności skóry.

Ile trwa zabieg

Jeden zabieg trwa średnio około 35 minut. Podczas zabiegu masowane jest całe ciało ze szczególnym skupieniem się na miejscach, w których występuje cellulit.

Efekty zabiegu

Zabiegi endermologii zapewniają szereg pozytywnych efektów takich jak odblokowanie układu limfatycznego, przyspieszenie przemiany materii, a także usunięcie toksyn i nadmiaru płynu. Tak oczyszczony organizm zwiększa swoją zdolność do utraty zbędnych kilogramów oraz poprawia się ogólna kondycja naszej skóry. Ponadto, zabieg ten pobudza odporność, a w wyniku stymulowania wydzielania endorfin, wpływa na poprawę naszej kondycji fizycznej i psychicznej.

Zalecenia po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu można wrócić do normalnej aktywności.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do zabiegów są żylaki, ciąża, czynny nowotwór, lokalne stany zapalne i choroby skóry oraz stosowanie leków przeciwzakrzepowych.

Średnia cena

Koszt pojedynczego zabiegu endermologii waha się w zależności od regionu – cena wynosi od 90 do 150 zł.

Autor: Martyna Szkaradek

Pytania

Zadaj pytanie – zaloguj się

Chcesz zadać pytanie lekarzom medycyny estetycznej? Zarejestruj/zaloguj się na portalu i wpisz je poprzez specjalny formularz wybierając kategorię, do jakiej należy. Pytanie zostanie przesłane do lekarzy wykonujących zabiegi z danej kategorii. Odpowiedź zobaczysz na portalu, przyjdzie też do Ciebie powiadomienie mailowo. Zapraszamy!

Gabinety wykonujące ten zabieg

Dodaj gabinet

Zapraszamy gabinety i kliniki medycyny estetycznej oraz kosmetologii estetycznej do zaistnienia w naszej bazie. Podstawowa wizytówka jest bezpłatna, w wersji premium zyskujesz dodatkowe możliwości. Daj się zauważyć naszym użytkownikom, poszukującym sprawdzonych miejsc oferujących zabiegi medycyny i kosmetologii estetycznej w całej Polsce.