Wypełnienie doliny łez

Wypełnienie doliny łez

6390
0
PODZIEL SIĘ

Dr Agnieszka MajewskaOkolice oczu starzeją się najszybciej. Kurze łapki pojawiają się już ok. 30. roku życia, a tendencja do opuchnięć i zasinień dodaje lat i smutnego wyglądu nawet młodym osobom. Po 40. roku życia wyraźnie zanika tkanka podskórna pod oczami, co prowadzi do pojawienia się tzw. doliny łez – charakterystycznego zapadnięcia skóry pod okiem, idące skośnie na policzek (po linii, po jakiej płyną łzy). Najszybszą metodą na odbudowę tkanek w tym miejscu jest podanie wypełniacza kwasu hialuronowego.

Jak wygląda zabieg i na co zwracać uwagę, aby efekt wypełnienia był naturalny, wyjaśnia nasz ekspert, dr Agnieszka Majewska, lekarz medycyny estetyczne z kliniki MediArt Instytut w Poznaniu (www.mediartinstytut.pl).

POZNAJ BLIŻEJ NASZEGO EKSPERTA>>>

Okolica oczu spędza sen z powiek wielu pacjentkom:-) Dosyć wcześnie w kącikach oczu pojawiają się kurze łapki, a po 40. roku życia dochodzi do tego problem zaniku tkanki podskórnej w oczodole, opadanie powiek oraz tworzenie się tzw. worków pod oczami. Głębiej w skórze zachodzą procesy wiotczenia mięśni i powięzi tworzących rusztowanie okolicy oczodołu i policzka. Efektem jest powstanie tzw. doliny łez – skóra zapada się w obrębie oczodołu, a linia zagłębienia prowadzi od wewnętrznego kącika oka do środkowej części policzka, tak jak płyną łzy. Wraz z wiekiem w skórze zmniejsza się też ilość kwasu hialuronowego.

OkoUbytki objętościowe w tym miejscu powodują, że przez cienką i delikatną skórę zaczynają prześwitywać naczynia krwionośne – widoczne jako zasinienie, nawet gdy jesteś wypoczęta i wyspana. Dodatkowo samo zagłębienie skóry „rzuca” cień, co potęguje niekorzystny wygląd. W pewnym momencie z maskowaniem podkrążonych oczu nie radzi sobie nawet korektor, a ukośne wgłębienie zaczyna przypominać bruzdę – jeśli dodatkowo dolna część doliny łez biegnie równolegle do fałdu nosowo-wargowego, szczególnie mocno postarza to całą twarz i nadaje jej smutny wygląd. Problem dotyczy także mężczyzn. Wtedy z pomocą mogą przyjść wypełniacze kwasu hialuronowego – najszybsza i niezwykle skuteczna metoda wypełnienia doliny łez i redukcji worków pod oczami.

Ekspresowe wypełnienie ubytków

Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego ma zdolność wiązania ok. 250 cząsteczek wody – dlatego gdy podamy wypełniacz w miejsce ubytku tkanki, efekt jest widoczny natychmiastowo. Trzeba uważać na ilość wypełniacza u osób mających tendencję do zatrzymywania wody, u których spowolniony jest odpływ chłonki – aby nie „przedobrzyć” i nie spotęgować efektu opuchlizny wokół oczu. Ważny jest też dobór preparatu kwasu hialuronowego – dopasowanego do wymagań cienkiej i delikatnej skóry pod oczami, plastycznego i dającego naturalny efekt. Zabieg wykonuje się najczęściej za pomocą kaniuli – z jednego punktu wkłucia, dzięki czemu nie ma po nim praktycznie śladów, można go wręcz nazwać lunchowym.

Do okolic oka szczególnie polecam wypełniacz Neauvia Organic Intense Rheology z kwasem hialuronowym w stężeniu 22 mg/ml, który ma doskonałe właściwości reologiczne, czyli: lepkość, plastyczność i sprężystość. Dodatkowo zawiera dwa aminokwasy stanowiące główne składniki kolagenu: glicynę i l-prolinę. Dzięki temu w plastyczny i naturalny sposób dopasowuje się do anatomii twarzy, bez ryzyka „napompowania”. Warto też podkreślić, że wszystkie produkty Neauvia Organic zawierają organicznie pozyskiwany kwas hialuronowy (z bakterii Bacilus subtilis), dzięki czemu charakteryzują się najwyższą czystością i bezpieczeństwem stosowania. Od razu zabieg daje efekt wypełnienia ubytków ilościowych i zmniejszenie tzw. doliny łez, oko ładnie się „otwiera”, a po paru miesiącach – widoczna jest zmiana jakościowa w kondycji skóra, która staje się odżywiona, bardziej napięta i rozświetlona. Rezultat utrzymuje się długo, nawet do 1,5 roku. 

Mezoterapia przed i po

Miesiąc przed podaniem wypełniacza warto jest wybrać się na mezoterapię, która przygotuje skórę do zabiegu. Dobrze odżywiona i nawilżona skóra lepiej „odpowie” na wypełniacz – efekt będzie nie tylko lepszy, ale i trwalszy (wypełniacze szybciej „znikają” z przesuszonej skóry). Mezoterapię warto też wykonywać regularnie po iniekcji wypełniacza, np. raz na trzy miesiące, dla podtrzymania skóry w dobrej kondycji. Preparat do mezoterapii Neauvia Hydro Deluxe wyróżnia się spośród innych wysokim stężeniem kwasu HA, zawartością glicyny i l-proliny oraz dodatkiem hydroksyapatytu wapnia. Dzięki temu nie tylko intensywnie nawilża skórę, ale też biostymuluje produkcję naturalnego kolagenu w skórze, co przedłuża i nasila jego działanie.

logo MediArt

MediArt Instytut
ul. Kochanowskiego 17A
60-846 Poznań
tel. +48 530 578 888
info@mediartinstytut.pl
www.mediartinstytut.pl