WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Laserowe odmładzanie okolicy oczu

DODAJ GABINETZAPYTAJ EKSPERTA

Nowoczesne technologie laserowe (odpowiednio dobrane) mogą być z powodzeniem stosowane w okolicy oczu. Pozwalają zrobić delikatny lifting powiek, redukują kurze łapki, rozjaśniają.

Istnieje coraz więcej technologii laserowych, które mogą być bezpiecznie stosowane na delikatną okolicę oka. Głównie są to lasery frakcyjne CO2 lub Er:YAG, które nie naruszają powierzchni naskórka, tworząc w tkankach mikroskopijne „kolumienki” uszkodzeń, co stymuluje skórę do produkcji nowego kolagenu i przebudowy. Efektem działania lasera w tej okolicy jest poprawa napięcia skóry, redukcja kurzych łapek i zmniejszenie cieni pod oczami, rozjaśnienie kolorytu skóry, a nawet delikatny lifting powiek.

Laserowe odmładzanie okolicy oka – na czym polega zabieg?

Laser polega na podgrzaniu głębokich warstw skóry okolicy oka, w wyniku czego dochodzi do natychmiastowego skrócenia włókien kolagenowych – stąd widoczny praktycznie od razu efekt napięcia skóry. Jednocześnie mikrouszkodzenia stymulują fibroblasty do produkcji nowego kolagenu i elastyny, dzięki czemu z czasem dochodzi do przebudowy skóry, jej ujędrnienia i zagęszczenia. Niektóre lasery umożliwiają wykonywanie zabiegów na ruchomej części powieki, a nawet od wewnętrznej strony powieki (błona śluzowa powieki górnej i dolnej).

Laserowe odmładzanie okolicy oka – jak wygląda zabieg?

Przed zabiegiem skórę znieczula się miejscowo kremem bądź – w przypadku zabiegów od wewnętrznej strony powieki – kroplami ze środkiem znieczulającym. Gałki oczne w przypadku zabiegów wykonywanych na ruchomą część powiek są chronione specjalnymi wkładkami ochronnymi z metalu. Laser frakcyjny wytwarza niewielkie impulsy wiązki światła, równomiernie i w kontrolowany sposób „dziurkujące” skórę. Przestrzeń między „dziurkami” jest nienaruszona, a mikrouszkodzenia pobudzają zdrową tkankę do intensywnej regeneracji, co prowadzi do namnażania się komórek. Laser stymuluje cały poddany zabiegowi obszar do odbudowy, co prowadzi do zagęszczenia i ujędrnienia skóry oraz likwidacji zmarszczek mimicznych.

Ile trwa zabieg?

W zależności od powierzchni zabieg trwa ok. 15-60 min.

Efekty zabiegu

Poprawa struktury tkanki i jakości skóry. Skóra staje się gładka i jędrna, wyraźnie spłycają się zmarszczki wokół oczu. Pobudzenie naturalnych procesów odnowy w skórze stopniowo poprawia jej jakość jeszcze przez ok. 6 miesięcy.

Zalecenia po zabiegu

Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i rozgrzana, może też być lekko opuchnięta – więc wymaga przykładania preparatów chłodzących lub opatrunków z soli fizjologicznej. Do momentu całkowitego wygojenia stosuj specjalne preparaty łagodzące po zabiegach medycyny estetycznej. Ważne, by dbać o higienę i unikać pływania na basenie. Pamiętaj, że laser uwrażliwia skórę na promienie UV, więc co najmniej przez 3 miesiące powinnaś unikać wystawiania jej na słońce i stosować kremy z wysokimi filtrami.

Przeciwwskazania

Zabieg nie wskazany podczas ciąży, czynnej choroby nowotworowej, w trakcie infekcji lub jeśli wcześniej użyto wypełniacza (laser przyspiesza rozpad kwasu hialuronowego).

Średnia cena

Od 500-1000 złotych w zależności od powierzchni . Zabieg należy powtarzać w odstępach od 6 do 12 tygodni. Zadowalający efekt można uzyskać po max. 6 zabiegach.

Autor: Anna Kaczorowska

Zadaj pytanie – zaloguj się

Chcesz zadać pytanie lekarzom medycyny estetycznej? Zarejestruj/zaloguj się na portalu i wpisz je poprzez specjalny formularz wybierając kategorię, do jakiej należy. Pytanie zostanie przesłane do lekarzy wykonujących zabiegi z danej kategorii. Odpowiedź zobaczysz na portalu, przyjdzie też do Ciebie powiadomienie mailowo. Zapraszamy!

Gabinety wykonujące ten zabieg

1 2 3 5

Dodaj gabinet

Zapraszamy gabinety i kliniki medycyny estetycznej oraz kosmetologii estetycznej do zaistnienia w naszej bazie. Podstawowa wizytówka jest bezpłatna, w wersji premium zyskujesz dodatkowe możliwości. Daj się zauważyć naszym użytkownikom, poszukującym sprawdzonych miejsc oferujących zabiegi medycyny i kosmetologii estetycznej w całej Polsce.