WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Usuwanie zmian skórnych

DODAJ GABINETZAPYTAJ EKSPERTA

Współczesna medycyna estetyczna umożliwa pozbycie się nieestetycznych zmian na skórze oraz pomaga w profilaktyce i leczeniu zmian nowotworowych. Jedną z metod jest chirurgiczne usuwanie znamion. Efekty pozabiegowe poprawiają pacjentowi samopoczucie i komfort psychiczny.

Wskazania

Zabieg jest polecany osobom po wykonanej dermatoskopii, u ktorych lekarz zdecydował o wycięciu zmiany lub ze względów estetycznych. Najczęściej usuwa się znamiona owłosione lub głęboko usytuowane.

Na czym polega zabieg?

Po znieczuleniu miejscowym zostaje wykonane nacięcie, wrzecionowate lub łódkowate wzdłuż tzw. linii Langera, z marginesem 1 mm. Po usunięciu całej zmiany zakłada się szwy. Wycięty fragment zostaje poddany badaniom histopatologicznym (wyniki po 2 tyg.).

Ile trwa zabieg

Zabieg trwa ok. 30-40 min.

Efekty zabiegu

Po usunięciu znamion zmniejsza się ryzyko wystąpienia nowotworu skóry. Następuje redukcja nieestetycznie wyglądających znamion. Zabieg pozostawia po sobie blizny, które z czasem maleją i można je później usunąć za pomocą lasera.

Zalecenia po zabiegu

Przez kilka dni nie powinno się naciągać miejsca pozabiegowego, wykonywać gwałtownych ruchów i moczyć opatrunku. Trzeba codziennie zmieniać opatrunek. Po tygodniu zostają ściągnięte szwy. Po miesiącu należy udać się na wizytę kontrolną. Przez kilka miesięcy nie powinno się korzystać z sauny, solarium oraz opalać obszaru zabiegowego.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są: stany zapalne i alergiczne skóry, przerwanie ciągłości naskórka w miejscu poddanemu zabiegowi, infekcje wirusowe, bakteryjne i grzybicze, antybiotykoterapia, choroby nowotworowe, padaczka, skłonność do powstawania bliznowców, implanty metalowe i elektroniczne w obszarze zabiegowym, zaburzenia krzepnięcia krwi, miesiączka, ciąża i karmienie piersią.

Średnia cena

Cena, w zależności od ilości zmian, waha się od 250 do 2 800 zł.

Autor: Agnieszka Mażuchowska

Zadaj pytanie – zaloguj się

Chcesz zadać pytanie lekarzom medycyny estetycznej? Zarejestruj/zaloguj się na portalu i wpisz je poprzez specjalny formularz wybierając kategorię, do jakiej należy. Pytanie zostanie przesłane do lekarzy wykonujących zabiegi z danej kategorii. Odpowiedź zobaczysz na portalu, przyjdzie też do Ciebie powiadomienie mailowo. Zapraszamy!

Gabinety wykonujące ten zabieg

Dodaj gabinet

Zapraszamy gabinety i kliniki medycyny estetycznej oraz kosmetologii estetycznej do zaistnienia w naszej bazie. Podstawowa wizytówka jest bezpłatna, w wersji premium zyskujesz dodatkowe możliwości. Daj się zauważyć naszym użytkownikom, poszukującym sprawdzonych miejsc oferujących zabiegi medycyny i kosmetologii estetycznej w całej Polsce.