WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

wypełnianie bruzd nosowo-wargowych

DODAJ GABINETZAPYTAJ EKSPERTA

Powstające wraz z wiekiem bruzdy nosowo-wargowe nie tylko postarzają, ale też sprawiają, że cała twarz wygląda na smutną i zmartwioną. Na szczęście można się ich szybko pozbyć za pomocą wypełniaczy kwasu hialuronowego. Efekt jest widoczny od razu!

Bruzdy fałd nosowo-wargowych to zagłębienia, które przechodzą od skrzydełek nosa aż po kąciki ust. Są efektem zaniku tkanki podskórnej w tym miejscu i opadania wiotkiej skóry policzków – prowadząc do tzw. uśmiechu Jokera. Najlepszą metodą na ich pozbycie się jest wypełnienie kwasem hialuronowym. 

Wskazania

Zabieg zalecany jest, jeśli bruzda nosowo-wargowa zaczyna się pogłębiać, skóra staje się cienka i wiotka, a opadające policzki tworzą fałdę skórną. Zazwyczaj dotyczy osób po 35. roku życia.

Na czym polega zabieg?

Aby zredukować bolesność zabiegu, na min. 30 minut przed zabiegiem smaruje się skórę kremem znieczulającym lub stosuje się znieczulenie stomatologiczne. Usieciowany kwas hialuronowy wprowadza się pod skórę cienką igłą lub kaniulą. W przypadku igły konieczne jest kilkukrotne nakłucie brzegu bruzdy, natomiast kaniula służy do podania kwasu z jednego wkłucia. Podczas zabiegu wstrzykiwane jest zwykle 0,5-1,5 ml wypełniacza na każdą bruzdę (w zależności od jej głębokości). Na koniec preparat jest układany i rozmasowywany w skórze.

Ile trwa zabieg?

Czas wykonywanego zabiegu zależy od długości i głębokości bruzd oraz techniki podania. Z reguły zajmuje ok. 30 minut.

Efekty zabiegu

Są widoczne natychmiastowo – bruzda nosowo-wargowa widocznie się spłyca. Ponieważ kwas hialuronowy wiąże wodę stopniowo, optymalny efekt pojawia się po ok. 3-4 tygodniach po zabiegu. Po tym czasie warto umówić się na wizytę kontrolną, aby ocenić, czy potrzebny jest kolejny zabieg (zwłaszcza gdy w stanie wyjściowym bruzdy były bardzo głębokie). Efekt utrzymuje się od 6 miesięcy do roku w zależności od wieku i trybu życia pacjentki oraz zastosowanego preparatu.

Zalecenia po zabiegu

Skóra może być zaczerwieniona oraz tkliwa, a w miejscach nakłuć mogą się pojawić drobne siniaki. Warto smarować ją kremem kojącym, aby przyspieszyć proces gojenia. Skórę trzeba też chronić przed promieniami UV.

Przeciwwskazania

Zabiegowi nie powinny poddawać się kobiety w ciąży lub karmiące, po zażyciu leków przeciwzakrzepowych i przeciwzapalnych, antybiotyków albo aspiryny. Również choroby nowotworowe, nieustabilizowana cukrzyca, problemy skórne w miejscu, w którym przeprowadzany jest zabieg, wykluczają możliwość zastosowania kwasu hialuronowego. Zabieg nie jest przeprowadzany, jeśli w bruzdach znajdują się wypełniacze stałe.

Średnia cena

W zależności od rodzaju preparatu i jego ilości średnia cena to 800-1300 złotych.

Autor: Anna Kaczorowska

Zadaj pytanie – zaloguj się

Chcesz zadać pytanie lekarzom medycyny estetycznej? Zarejestruj/zaloguj się na portalu i wpisz je poprzez specjalny formularz wybierając kategorię, do jakiej należy. Pytanie zostanie przesłane do lekarzy wykonujących zabiegi z danej kategorii. Odpowiedź zobaczysz na portalu, przyjdzie też do Ciebie powiadomienie mailowo. Zapraszamy!

Gabinety wykonujące ten zabieg

1 2 3 7

Dodaj gabinet

Zapraszamy gabinety i kliniki medycyny estetycznej oraz kosmetologii estetycznej do zaistnienia w naszej bazie. Podstawowa wizytówka jest bezpłatna, w wersji premium zyskujesz dodatkowe możliwości. Daj się zauważyć naszym użytkownikom, poszukującym sprawdzonych miejsc oferujących zabiegi medycyny i kosmetologii estetycznej w całej Polsce.