Nieinwazyjny lifting powiek
DODAJ GABINETZAPYTAJ EKSPERTANieinwazyjny lifting powiek to zabieg z wykorzystaniem technologii plazmowej. Pozwala unieść opadające powieki i w niektórych przypadkach może stanowić alternatywę dla blefaroplastyki wykonywanej przez chirurga.
Średnia cena:
od 1200 zł
Ile trwa zabieg:
ok. 30 min
Ilość zabiegów:
1, czasami 2-3
Po zabiegu:
Gojenie skóry trwa ok. 7 dni
Określenie to stosuje się przede wszystkim do zabiegów z użyciem technologii plazmowej – tzw. niechirurgicznej blefaroplastyki, mającej na celu uniesienie opadających powiek. Dodatkowo zabieg pozwala usunąć drobne zmarszczki wokół oczu. Może być wykonywany zarówno na górnej, jak i dolnej powiece.
Nieinwazyjny lifting powiek – na czym polega?
Urządzenia w technologii plazmowej generują mikrowiązki plazmy – dzięki jonizacji gazów zawartych w powietrzu. Plazma tworzy się między końcówką urządzenia i skórą pacjenta (końcówka nie dotyka bezpośrednio do skóry) dzięki niewielkiemu łukowi elektrycznemu, który w kontrolowany sposób zdolny jest do sublimacji naskórka i obkurczania skóry w miejscu jego działania, co skutkuje uniesieniem powiek i efektem „otwarcia oka”. Sama procedura polega na tworzeniu niewielkich punktów na powierzchni powieki, w małej odległości od siebie (ok. 0,5 mm), które powodują sublimację naskórka i kurczenie się włókien kolagenowych (natychmiastowy efekt poprawy napięcia!) oraz tworzenie nowego kolagenu (działanie długofalowe, poprawa jędrności i gęstości skóry). Wszystko dzieje się bez udziału krwi i bez przerywania ciągłości skóry właściwej. Zabieg wykonany przez doświadczonego lekarza przy użyciu nowoczesnego, medycznego generatora plazmy jest bezpieczny i skuteczny.
Zobacz, na czym dokładnie polega zabieg plazmy>
Nieinwazyjny lifting powiek – wskazania
Zabieg polecany jest jako alternatywa dla operacji plastycznej w wypadku małych lub średnich problemów z opadaniem powiek lub u osób, które z różnych względów nie chcą się poddać operacji chirurgicznej. Główne wskazania to opadanie powiek, nadmiar skóry na powiekach, zmarszczki na powiekach i w okolicy oka. Czasami jest zalecany osobom, które kiedyś poddały się blefaroplastyce chirurgicznej, ale z czasem, wskutek starzenia się skóry, doszło u nich do ponownego, niewielkiego opadania powiek.
Uwaga! Zabiegu nie zaleca się w przypadku silnego opadania tkanek – tutaj pomoże tylko chirurg plastyk i operacja blefaroplastyki.
Nieinwazyjny lifting powiek – efekty zabiegu
Efekt poprawy napięcia powiek i ich uniesienia jest widoczny niemal natychmiastowo (po wygojeniu skóry), a z czasem się nasila wskutek pobudzenia produkcji kolagenu. Oko „otwiera się”, skóra powiek staje się gładsza i lepiej napięta. Dobrze wykonany zabieg zapewnia efekt na ok. 2-4 lata.
Nieinwazyjny lifting powiek – zalecenia po zabiegu
Skóra tuż po zabiegu jest obrzęknięta i mocno zaczerwieniona wskutek działania wysokiej temperatury. Zabieg wymaga ok. tygodniowej rekonwalescencji – w tym czasie na skórze powstają drobne strupki, które ciemnieją i następnie stopniowo odpadają od skóry (nie należy ich zdrapywać ani zrywać!). Aby uniknąć powikłań, w tym czasie należy bezwzględnie przestrzegać zasad pielęgnacji skóry po zabiegu z użyciem technologii plazmowej:
- należy stosować delikatne środki myjące i dbać o higienę skóry w miejscu poddanym działaniu plazmy
- można stosować kremy regenerujące, przyspieszające gojenie się skóry
- pomocne jest też stosowanie kompresów chłodzących np. z soli fizjologicznej i jałowych gazików
- przez ok. 2 tygodni należy unikać picia alkoholu, sauny i kąpieli rozgrzewających
- należy przez co najmniej 3 miesiące chronić skórę przed słońcem, w przypadku zabiegów na okolicę oczu zaleca się nosić okulary przeciwsłoneczne
W przypadku zastosowania plazmy jako narzędzia do usuwania zmian skórnych, dużą zaletą jest to, że w przeciwieństwie do skalpela nie występuje podczas zabiegu krwawienie, a rana goi się szybciej (też trzeba poczekać, aż strupek odpadnie).
Nieinwazyjny lifting powiek – przeciwwskazania
Przede wszystkim to:
- ciąża, okres laktacji
- aktywne infekcje i stany zapalne (np. trądzik, opryszczka)
- choroby nowotworowe
- padaczka
- wszczepione urządzenia elektroniczne, takie jak rozrusznik serca czy implanty słuchowe
- implanty w miejscu zabiegu
- zaburzenia krzepliwości, przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych
- przyjmowanie antybiotyków i retinoidów
- choroby autoimmunologiczne
- ciężkie choroby układu krążenia
- stosowanie kosmetyków, leków, ziół, suplementów ze składnikami fototoksycznymi
- tendencja do powstawania bliznowców
Pytania
3 odpowiedzi, ostatnia 06.12.2021
Zadaj pytanie – zaloguj się
Chcesz zadać pytanie lekarzom medycyny estetycznej? Zarejestruj/zaloguj się na portalu i wpisz je poprzez specjalny formularz wybierając kategorię, do jakiej należy. Pytanie zostanie przesłane do lekarzy wykonujących zabiegi z danej kategorii. Odpowiedź zobaczysz na portalu, przyjdzie też do Ciebie powiadomienie mailowo. Zapraszamy!
Gabinety wykonujące ten zabieg
Dr Barbara Jerschina Face & Body Clinique
Ruczaj Clinic
Klinika Pawlikowski
Artisan Clinic
Instytut Piękna Masiak
Lunamed Medycyna Estetyczna
Absolu Klinika
MediArt Clinic
Wyspa Piękna
Alfa Dental & Beauty
Dr Rusin Medycyna i Chirurgia Estetyczna
BEAUMED Medycyna Estetyczna i Dermatologia
Dodaj gabinet
Zapraszamy gabinety i kliniki medycyny estetycznej oraz kosmetologii estetycznej do zaistnienia w naszej bazie. Podstawowa wizytówka jest bezpłatna, w wersji premium zyskujesz dodatkowe możliwości. Daj się zauważyć naszym użytkownikom, poszukującym sprawdzonych miejsc oferujących zabiegi medycyny i kosmetologii estetycznej w całej Polsce.