Powiększanie pośladków
DODAJ GABINETZAPYTAJ EKSPERTAPośladki to taka część ciała, która trudno poddaje się ćwiczeniom fizycznym, a zatem niełatwo ją wymodelować. Również zabiegi z zakresu medycyny estetycznej nie zawsze przynoszą zadowalające efekty. W takim wypadku z pomocą może przyjść zabieg chirurgii plastycznej czyli plastyka pośladków.
Plastyka pośladków to po pierwsze zabieg inwazyjny, po drugie niesie za sobą szereg powikłań, dlatego nie każda chętna pacjentka zostanie do niego zakwalifikowana. Jednak coraz więcej kobiet jest w stanie poddać się tej ryzykownej dosyć procedurze, aby wreszcie cieszyć się idealnie krągłymi pośladkami o doskonałym kształcie.
Wskazania
Plastyka pośladków może być zarówno zabiegiem modelującym, jak i rekonstrukcyjnym. Rzadko jednak chirurdzy dokonują rekonstrukcji utraconej części ciała. Zazwyczaj celem operacji jest korekta kształtu pośladków, ich powiększenie lub wymiana wcześniej złożonych implantów.
Na czym polega zabieg?
Przed wszczepieniem implantu chirurg powinien rozważyć, czy równie korzystnym efektem pacjent nie będzie mógł się cieszyć po przeszczepieniu mu jego własnej tkanki tłuszczowej, która uzyskana będzie w trakcie liposukcji innej części ciała, a następnie nastąpi transfer tejże tkanki do pośladków. Jeśli pacjent nie posiada odpowiedniej ilości tkanki tłuszczowej w innych partiach ciała, powiększenie można wykonać poprzez wszczepienie silikonowych implantów. W zależności od potrzeb chirurg może wybierać między owalnymi gładkimi, okrągłymi gładkimi lub owalnymi teksturowanymi. Najbardziej naturalne efekty dają implanty ze zwartego silikonu. Ponadto w przypadku ich zastosowania istnieje również mniejsze ryzyko wycieku. Takie implanty są jednocześnie bardziej jędrne oraz odporniejsze na zużycie i uszkodzenia od implantów żelowych lub tych wypełnionych solą fizjologiczną. Warto wiedzieć, że implanty umieszczone są na tyle wysoko, że praktycznie nigdy się na nich nie siada. Nacięcie wykonywane jest zaś w fałdzie między pośladkiem a końcem uda. Implanty różnią się między sobą także wagą. O ich doborze zawsze decyduje lekarz. Jeżeli pośladki mają być wymodelowane w górnej części, implant przyczepiany jest pod mięśniem pośladkowym wielkim i częściowo pod powięzią, jeśli w dolnej części, implantacja następuje na mięśniu pośladkowym wielkim.
Ile trwa zabieg?
Implanty pośladków wszczepiane są w znieczuleniu ogólnym, czyli narkozie, a sama operacja trwa ok. 3 godzin.
Efekty zabiegu
Natychmiast po zabiegu pupa jest wymodelowana – efekt jest dostrzegalny równie szybko, jak po operacji powiększania piersi. Jednak powrót do normalnego funkcjonowania zajmuje nawet miesiąc. W zależności od tego jaki był cel zabiegu, pośladki mogą być większe, bardziej krągłe, może być wyrównana asymetria.
Zalecenia po zabiegu
Jeżeli operacja przebiegła prawidłowo i nie ma powikłań, pacjent zostaje w klinice średnio dwie doby. Pełna rekonwalescencja trwa jednak nawet miesiąc, podczas którego należy ściśle przestrzegać zaleceń lekarza. Niestety zwykle wiąże się to z niemożnością wykonywania nawet najprostszych codziennych czynności. Przede wszystkim przez tydzień po zabiegu lepiej nie chodzić, a przez 2 tygodnie nie wolno siadać. W związku z tym najlepiej przez pierwsze 14 dni leżeć na plecach. Szwy zdejmowane są średnio po 10 dniach, ale pośladki mogą być opuchnięte nawet kilka tygodni. To nie wszystko – nawet pół roku konieczne jest noszenie specjalnej pooperacyjnej bielizny uciskowej, która pomoże tkankom przyzwyczaić się do nowego kształtu. Uwaga także na dietę – jeśli w tym okresie nasza waga będzie szła się w górę, cały zabieg straci sens. Po operacji oczywiście nie można także dźwigać ani opalać się zarówno na słońcu, jak i w solarium. Do pielęgnacji powinno się używać jak najbardziej delikatnych kosmetyków, najlepiej dermokosmetyków lub produktów dla niemowląt.
Przeciwwskazania
Przeciwwskazaniami do zabiegu wszczepienia implantów są wszystkie choroby przewlekłe w tym cukrzyca, choroby tarczycy, nadciśnienie tętnicze, zapalenie żył, aktywne wirusowe lub bakteryjne infekcje skóry. Ponadto chirurg może odmówić wykonania operacji, jeśli na pośladkach nie ma tzw. pokrycia. Pokrycie to taka ilość tkanki tłuszczowej, która przykryje wszczepione implanty, aby nie odznaczały się pod skórą.
Średnia cena
Implanty pośladków to koszt od 8 do 12 tysięcy złotych.
Zadaj pytanie – zaloguj się
Chcesz zadać pytanie lekarzom medycyny estetycznej? Zarejestruj/zaloguj się na portalu i wpisz je poprzez specjalny formularz wybierając kategorię, do jakiej należy. Pytanie zostanie przesłane do lekarzy wykonujących zabiegi z danej kategorii. Odpowiedź zobaczysz na portalu, przyjdzie też do Ciebie powiadomienie mailowo. Zapraszamy!
Gabinety wykonujące ten zabieg
Ruczaj Clinic
One Clinic
Artisan Clinic
MediArt Clinic
Dr Rusin Medycyna i Chirurgia Estetyczna
NZOZ Euroklinika
OT.CO Clinic Osipowicz & Turkowski – Klinika Medycyny Estetycznej
Centrum Estetyki Ciała
dr Bartłomiej Zoń | Klinika Chęciński
Dr Witwicki Chirurgia Plastyczna
Skin Laser Lubelscy – Bielsko-Biała
Klinika Bellamed
Dodaj gabinet
Zapraszamy gabinety i kliniki medycyny estetycznej oraz kosmetologii estetycznej do zaistnienia w naszej bazie. Podstawowa wizytówka jest bezpłatna, w wersji premium zyskujesz dodatkowe możliwości. Daj się zauważyć naszym użytkownikom, poszukującym sprawdzonych miejsc oferujących zabiegi medycyny i kosmetologii estetycznej w całej Polsce.