mezoterapia
DODAJ GABINETZAPYTAJ EKSPERTAMezoterapia to podstawowy zabieg przeciwstarzeniowy polegający na podawaniu w skórę nieusieciowanego kwasu hialuronowego bądź koktajli substancji aktywnych. Stosowany regularnie nawilża skórę, wygładza drobne zmarszczki, spowalnia proces starzenia.
Mezoterapia igłowa to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej, polegający na dostarczaniu do skóry właściwej kwasu hialuronowego oraz substancji odżywczych, takich jak witaminy, aminokwasy, mikroelementy czy peptydy biomimetyczne. Składniki aktywne mają możliwość szybkiego działania, ponieważ wstrzykiwane są bezpośrednio do skóry właściwej, co zapewnia ich optymalną dostępność i stężenie. Dzięki temu skóra zyskuje młodszy wygląd, staje się nawilżona, promienna i zregenerowana.
Wskazania
Zabiegi mezoterapii wskazane są w szczególności wtedy, gdy borykamy się z zmęczoną, wiotką, pozbawioną elastyczności i napięcia skóra. Zabieg ten sprawdzi się także doskonale w przypadku uszkodzeń posłonecznych, przebarwień, zaburzeń rogowacenia i blizn pourazowych oraz potrądzikowych. Mezoterapia jest także świetnym zabiegiem profilaktycznym (już od ok. 30. roku życia) – zapobiegając przedwczesnemu starzeniu się skóry. Mezoterapia może być wykonywana na każdym typie skóry, polecana jest kobietom i mężczyznom w każdym wieku. Może być bezpiecznie wykonywana o każdej porze roku – to świetny zabieg przygotowujący skórę do letniej ekspozycji na słońce, a także rewitalizujący skórę po wakacjach. Mezoterapia może być bezpiecznie stosowana w zasadzie na całą twarz (także pod oczy), na szyję, dekolt, dłonie i wszystkie obszary ciała.
Na czym polega zabieg?
Zabieg polega na stosunkowo gęstym (co ok. 1 cm) śródskórnym podawaniu metodą iniekcyjną małych dawek substancji aktywnych w wybrane okolice twarzy lub inne części ciała, które chcemy poddać rewitalizacji. Zawsze zwracaj uwagę, czy preparat jest otwierany przy Tobie, pamiętaj też, że zabieg ten powinien być wykonywany wyłącznie przez lekarza. Aby zminimalizować bolesność związaną z nakłuwaniem skóry, ok. 30-40 minut przed zabiegiem nakładany jest (i przykrywany folią) krem znieczulający, np. Emla. Czasami na skórze po zabiegu mogą być widoczne grudki, w których zdeponowany jest preparat – to kwestia techniki jego podania. Grudki te w ciągu 1-2 dni powinny się wchłonąć. Coraz częściej podaje się preparaty do mezoterapii techniką bezgrudkową – wtedy po zabiegu widoczne są jedynie ślady po wkłuciach, ewentualnie niewielki obrzęk i siniaczki.
Ile trwa zabieg?
Mezoterapia na twarz zwykle trwa około 30 minut.
Efekty zabiegu
Mezoterapia powoduje bardzo skuteczne i głębokie nawilżenie skóry. Dzięki stymulacji komórek do produkcji nowych włókien kolagenowych – zwiększa napięcie i elastyczność skóry, redukując oznaki jej starzenia się. Po serii zabiegów widoczna jest wyraźna poprawa gęstości skóry, jej rozjaśnienie i odmłodzenie. Pozytywny efekt daje też sam proces mechanicznego nakłuwania skóry igłą – mikrouszkodzenia prowadzą do pobudzenia w niej procesów odnowy i regeneracji, a także pogrubienia naskórka. Pełne efekty mezoterapii widoczne są po serii 4-6 zabiegów w odstępach co 2-4 tygodnie. Potem dla podtrzymania efektów warto wykonać zabieg „przypominający” – raz na kilka miesięcy.
Zalecenia po zabiegu
Do 48h po zabiegu nie należy korzystać z sauny, basenu, solarium. Po mezoterapii należy też unikać wystawiania skóry na słońce (ewentualnie smarować ją kremem z wysokimi filtrami) – do momentu wygojenia się śladów na nakłuciach (słońce mogłoby przyczynić się do powstania w tych miejscach stanów zapalnych i przebarwień). Bezpośrednio po zabiegu należy unikać szorstkich ręczników, podrażniających preparatów kosmetycznych, np. na bazie alkoholu, masażu, nie wolno też spożywać alkoholu i innych środków odurzających. Aby przyspieszyć gojenie się skóry, można smarować ją preparatami przeznaczonymi do pielęgnacji po zabiegach medycyny estetycznej. Jeśli masz siniaczki – sięgaj po te, które przyspieszają ich wchłanianie (np. z arniką lub witaminą K).
Przeciwwskazania
Przeciwwskazaniami do zabiegu są: ciąża, okres karmienia piersią, alergia, uczulenie na składniki zawarte w preparatach, cukrzyca, w szczególności nieunormowana, opryszczka i inne wirusowe, grzybicze i bakteryjne infekcje skóry, a także stany zapalne, choroby nowotworowe, autoimmunologiczne, przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych (m.in. kwasu acetylosalicylowego, heparyny, acenokumarolu), skłonności do blizn i zwłóknień.
Średnia cena
Ceny zabiegów zależą od rodzaju preparatów użytych do zabiegu oraz od ilości wykorzystanego materiału – od powierzchni skóry, na której przeprowadzany jest zabieg. Zaczynają się średnio od ok. 300 zł.
Autor: Martyna Szkaradek
Pytania
2 odpowiedzi, ostatnia 31.03.2022
2 odpowiedzi, ostatnia 18.01.2022
3 odpowiedzi, ostatnia 21.09.2021
Zadaj pytanie – zaloguj się
Chcesz zadać pytanie lekarzom medycyny estetycznej? Zarejestruj/zaloguj się na portalu i wpisz je poprzez specjalny formularz wybierając kategorię, do jakiej należy. Pytanie zostanie przesłane do lekarzy wykonujących zabiegi z danej kategorii. Odpowiedź zobaczysz na portalu, przyjdzie też do Ciebie powiadomienie mailowo. Zapraszamy!
Gabinety wykonujące ten zabieg
Dr Barbara Jerschina Face & Body Clinique
Ruczaj Clinic
One Clinic
Klinika Pawlikowski
Artisan Clinic
Klinika Urody Jolanta Skuza
Klinika Urody Jolanta Skuza
Instytut Piękna Masiak
Lunamed Medycyna Estetyczna
Absolu Klinika
MediArt Clinic
Permanent Point Patrycja Pierzak
Dodaj gabinet
Zapraszamy gabinety i kliniki medycyny estetycznej oraz kosmetologii estetycznej do zaistnienia w naszej bazie. Podstawowa wizytówka jest bezpłatna, w wersji premium zyskujesz dodatkowe możliwości. Daj się zauważyć naszym użytkownikom, poszukującym sprawdzonych miejsc oferujących zabiegi medycyny i kosmetologii estetycznej w całej Polsce.