WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Pytania

Wolumetria twarzy

Dzień dobry, czy można wykonać lipolizę policzków? Gdy mają dużo ciężkiej tkanki, opadającego tłuszczu w dolnej części? Z wiekiem problem się nasila i coraz gorzej to wygląda…

Brygida05
16
Ruczaj Clinic
1

Dzień dobry,
Skutecznym zabiegiem u osób z pełną, okrągłą twarzą jest chirurgiczna redukcja poduszek tłuszczowych Bichata.
Poduszki tłuszczowe Bichata to struktury tłuszczowe położone wewnątrz policzków. Jeśli nadają twarzy wygląd za bardzo pucołowaty – możemy je usunąć i w ten sposób natychmiastowo i z trwałym efektem wyszczuplić naszą twarz.
Pozdrawiamy serdecznie,
Ruczaj Clinic
http://www.ruczajclinic.pl

12
Dr Bartosz Pawlikowski
1

Dzień dobry,
W zależności od ilości tkanki tłuszczowej, w 1/3 dolnej części policzka możemy zastosować różne metody jej usunięcia. W przypadku mniejszy ,,chomików” możemy zastosować lipolizę iniekcyjną. Jeśli ilość tkanki tłuszczowej przekracza w sumie 6 cm sześciennych można rozważyć zabieg liposukcji z użyciem strzykawki w znieczuleniu miejscowym. Usunięcie tkanki tłuszczowej kaniulą wprowadzoną przez pojedynczy otwór po grubej igle w policzku jest całkowite i daje natychmiastowy efekt.
Pozdrawiam,
dr Bartosz Pawlikowski

dr Ewa Rybicka 13
Dr Ewa Rybicka
1

Dzień dobry
Lipoliza policzków jest bezpieczna tylko w jej dolnej części tzw chomiczkach.
Pozwala to zlikwidować obciążającą, zniekształcającą okolicę żuchwy tkankę tłuszczową.
Dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest zabieg laserowy Endolift. Podczas tej procedury, cieniutki światłowód jest wprowadzany pod skórę. W ten sposób emitowane światło lasera bardzo precyzyjnie niszczy tk tłuszczową.
Ewa Rybicka