WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

laserowe zamykanie naczynek

DODAJ GABINETZAPYTAJ EKSPERTA

Laserowe zamykanie naczynek to najskuteczniejsza metoda pozbycia się nie tylko drobnych pajączków i teleangiektazji, ale też rozległego rumienia i różnych innych zmian naczyniowych (np. plam typu czerwone wino).

Pękające naczynka i teleangiektazje występujące na twarzy są poważnym problemem estetycznym, który wpływa znacząco na samopoczucie pacjenta. Poza tym nieleczone zmiany naczyniowe mogą prowadzić do utrwalenia się rumienia i zaczerwienienia skóry, są też czynnikiem sprzyjającym powstaniu trądziku różowatego. Dlatego warto o nie zadbać jak najwcześniej. Na szczęście laseroterapia daje bardzo szybką i widoczną poprawę skóry naczyniowej. Sprawdza się też w leczeniu rozległych zmian naczyniowych, na które do tej pory nie było dobrej metody, takich jak naczyniaki i zmiany rubinowe.  

Wskazania

Z zabiegu mogą skorzystać osoby z rozszerzonymi naczynkami, teleangiektazjami, rumieniem, a także z naczyniakami. Stosuje się go też w leczeniu trądziku różowatego.

Na czym polega zabieg?

Światło lasera działa bezpośrednio na rozszerzone i uszkodzone naczynia – nie naruszając tkanek wokół. Jest ono pochłaniane przez hemoglobinę w naczyniach krwionośnych – wywołany w ten sposób efekt termiczny niszczy ściany naczyń krwionośnych oraz powoduje fotokoagulację. Uszkodzone naczynko „zapada się” – a pajączki znikają. Zwykle wystarczy tylko jeden zabieg (zwłaszcza jeśli zmiany nie są rozległe), czasami zabieg trzeba wykonywać w serii wskazanej przez lekarza. Zabieg nie wymaga stosowania znieczulenia.

Ile trwa zabieg?

Czas zabiegu zależy od powierzchni, na której się go wykonuje – zwykle jest to około 15 do 30 minut. Do zabiegu należy poczynić odpowiednie przygotowania – na miesiąc przed wykonaniem laserowego zamykania naczynek nie można się opalać. Należy również odstawić leki i zioła światłouczulające, a na tydzień przed zabiegiem zaprzestać wykonywania peelingów. W dniu zabiegu nie wolno spożywać alkoholu oraz przeprowadzać depilacji; jeśli zabieg będzie przeprowadzany na twarz, należy ją oczyścić ze wszystkich kosmetyków pielęgnujących i koloryzujących.

Efekty zabiegu

Laserowe zamykanie naczynek pozwala skutecznie pozbyć się pajączków – część z nich znika dosłownie w momencie „uderzenia” lasera, inne potrzebują na to kilku dni – wszystko zależy od stopnia nasilenia rozszerzenia naczynek. Jeśli pacjent cierpi na rozległe zmiany naczyniowe, zwykle trzeba zabieg powtórzyć kilkukrotnie w odstępach co 4 tygodnie. Pamiętaj, że laser likwiduje popękane naczynka i rumień, ale nie tendencję do nich – dlatego, jeśli nie pielęgnujesz odpowiednio cery naczynkowej, problem może się pojawić w innym miejscu.

Zalecenia po zabiegu

Należy unikać takich aktywności, które mogą powodować rozszerzanie naczynek; zaliczamy do nich na przykład saunę, intensywny wysiłek fizyczny. Po zabiegu przez kilka dni zaleca się intensywnie nawilżać skórę preparatami przeznaczonymi do cery wrażliwej. Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona lub nawet spuchnięta, dlatego zaleca się obchodzić z nią delikatnie. Należy unikać peelingów i kosmetyków koloryzujących (gdy zabieg był przeprowadzany na twarzy). Po zabiegu należy unikać ekspozycji na promienie słoneczne, ponieważ na skórze mogą pojawić się przebarwienia. Zaleca się stosowanie kremów z wysokim filtrem przeciwsłonecznym.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazania do zabiegu obejmują ciążę i okres laktacji, cukrzycę, zaburzenia krzepnięcia krwi, stosowanie leków i ziół światłouczulających, a także leków z pochodną witaminy A. Z laserowego zamykania naczynek nie powinny także korzystać osoby z opalenizną lub stosujące samoopalacze, a także te z aktywną opryszczką i innymi infekcjami bateriowymi i wirusowymi. Korzystanie z lasera wyklucza również skłonność do powstawania bliznowców i choroby skóry, takie jak łuszczyca czy bielactwo.

Średnia cena

Średnia cena za jeden zabieg waha się od 100 do 500 złotych w zależności od obszaru.

Autor: Adrianna Bzdzion

Zadaj pytanie – zaloguj się

Chcesz zadać pytanie lekarzom medycyny estetycznej? Zarejestruj/zaloguj się na portalu i wpisz je poprzez specjalny formularz wybierając kategorię, do jakiej należy. Pytanie zostanie przesłane do lekarzy wykonujących zabiegi z danej kategorii. Odpowiedź zobaczysz na portalu, przyjdzie też do Ciebie powiadomienie mailowo. Zapraszamy!

Gabinety wykonujące ten zabieg

1 2 3 6

Dodaj gabinet

Zapraszamy gabinety i kliniki medycyny estetycznej oraz kosmetologii estetycznej do zaistnienia w naszej bazie. Podstawowa wizytówka jest bezpłatna, w wersji premium zyskujesz dodatkowe możliwości. Daj się zauważyć naszym użytkownikom, poszukującym sprawdzonych miejsc oferujących zabiegi medycyny i kosmetologii estetycznej w całej Polsce.