WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Powiększanie piersi tłuszczem

DODAJ GABINETZAPYTAJ EKSPERTA

Powiększanie piersi tłuszczem to zabieg mogący zastąpić powiększanie piersi implantami, pod warunkiem że nie myślimy o znacznym dodaniu piersiom objętości i pacjentka nie jest zbyt szczupła (co pozwala na pobranie tkanki tłuszczowej do wypełnienia piersi z innych obszarów).

Powiększanie piersi tłuszczem, czyli lipofilling, to zabieg powiększania piersi własną tkanką tłuszczową. W taki sposób można jednak nie tylko uzyskać większą objętość piersi, ale także skorygować ich kształt czy asymetrię.

Lipofilling to doskonała alternatywa dla tych pań, które nie wyobrażają sobie operacji z użyciem skalpela, a jednocześnie zależy im na widocznym efekcie – pełniejszym biuście o wymodelowanym kształcie. Nic więc dziwnego, że coraz więcej klinik ma go w swojej ofercie. Powiększanie piersi implantami powinno być obecnie traktowane jako metoda opcjonalna. Należy bowiem pamiętać, że implanty, w odróżnieniu od własnej tkanki tłuszczowej, są ciałem obcym. Zdecydowanie lepiej jest poprawiać urodę, modelując piersi własnym tłuszczem, niż wypełniać je silikonowymi poduszeczkami, wkładanymi pomiędzy mięśnie a żebra.

Wskazania

Lipofilling piersi jest zabiegiem szczególnie polecanym kobietom w wieku od 30. do 50. roku życia, których naturalne piersi nie są zbyt duże, a stopień ich opadania umiarkowany. Zabieg wykonuje się również w celu rekonstrukcji po mastektomii. Może się zdarzyć, że kobiety nie dysponujące wystarczającą ilością tkanki tłuszczowej zostaną poproszone o przybranie na wadze przed wykonaniem procedury.

Jak wygląda zabieg?

Pierwszy etap to klasyczna liposukcja – czyli pobieranie tłuszczu, z miejsc takich jak okolice brzucha, bioder, ud wewnętrznych, pośladków czy talii. Są to miejsca, w których najczęściej wykonuje się standardowy zabieg liposukcji. W tym wypadku, jednak tkanki pobierane są w taki sposób, aby uzyskać jak najwięcej nieuszkodzonych komórek tłuszczowych, nadających się do dalszego wykorzystania.
Kolejny etap to izolowanie komórek tłuszczowych. Ta część ma na celu odseparowanie zdrowych, nieuszkodzonych komórek tłuszczowych od reszty pobranej substancji.
Po uzyskaniu odpowiedniej ilości tłuszczu, zostanie on wykorzystany w ostatniej części zbiegu, jaką jest modelowanie piersi. Tłuszcz podaje się w niewielkich ilościach i równomiernie oraz w taki sposób, aby zmaksymalizować prawdopodobieństwo przyjęcia komórek przez organizm. Sukces polegać będzie na tym, że komórki zostaną unaczynione i włączone w procesy metaboliczne, piersi zachowywać się będą zupełnie naturalnie.

Ile trwa zabieg?

Czas trwania zabiegu zależny jest od ilości pobierane a potem przeszczepianego tłuszczu. Trwa co najmniej godzinę.

Efekty zabiegu

Wśród wielu potencjalnych pacjentek istnieje duża niepewność o ostateczne rezultaty. By rozwiać wątpliwości należy wyjaśnić, że wynik leczenia oceniać można w dwóch etapach. W pierwszych tygodniach po operacji piersi powiększone są o pełną objętość przeszczepionego tłuszczu. Niestety część tej objętości ulegnie wkrótce wchłonięciu. Będzie to maksymalnie 30% przeszczepu. Dopiero przed końcem 3 miesiąca po zabiegu wielkość piersi się stabilizuje, a pozostałe 70 – 80 % objętości przestaje zanikać. Objętość utrwalona po 3 miesiącu po operacji będzie już stała.

Zalecenia po zabiegu

Aby uzyskać najlepszy efekt, wymagana będzie odrobina cierpliwości od pacjentek, które zdecydują się na zabieg. Przez pierwsze kilka tygodni zaleca się unikanie ucisków, tzn. nie powinno się nosić biustonosza. Drastyczne zmiany temperatury również mogą negatywnie wpłynąć na zrośnięcie się podanych komórek z organizmem, w związku z czym odradza się opalanie, saunę czy basen.

Przeciwwskazania

Względnym przeciwwskazaniem jest brak tkanki tłuszczowej do pobrania. Wprawdzie nawet u bardzo szczupłych pacjentek dostępna jest wystarczająca ilość tkanki tłuszczowej, by uzyskać zadowalający wynik, jednak pobieranie tłuszczu u osób szczególnie chudych jest trudne, przedłuża leczenie i daje mniejszą satysfakcję. Pobieranie tłuszczu u osób bardzo szczupłych wymaga szczególnej dokładności by zapobiec powstawaniu nierówności w odsysanej okolicy. Lepiej jest w takich przypadkach pobierać tłuszcz kilkakrotnie, lecz w mniejszych objętościach.

Średnia cena

Wszystko zależy od tego, skąd pobieramy tkankę tłuszczową. Najtańsza operacja to koszt rzędu 8 tysięcy, najdroższa – dwadzieścia parę tysięcy złotych. Jeżeli tłuszcz jest zgromadzony w odpowiedniej ilości w jednym konkretnym miejscu, wówczas koszt zabiegu będzie najniższy. Jeżeli jednak tłuszcz występuje w niewielkich ilościach i musimy go poszukać w trzech albo czterech obszarach, np. na brzuchu, w okolicach lędźwiowych, na udach wewnętrznych i zewnętrznych, koszt zabiegu rośnie. Im większy jest obszar poddany terapii w celu zebrania potrzebnego do przeszczepu tłuszczu, tym zabieg jest droższy. Operacja wówczas trwa o wiele dłużej, czasami powyżej czterech godzin.

Zadaj pytanie – zaloguj się

Chcesz zadać pytanie lekarzom medycyny estetycznej? Zarejestruj/zaloguj się na portalu i wpisz je poprzez specjalny formularz wybierając kategorię, do jakiej należy. Pytanie zostanie przesłane do lekarzy wykonujących zabiegi z danej kategorii. Odpowiedź zobaczysz na portalu, przyjdzie też do Ciebie powiadomienie mailowo. Zapraszamy!

Gabinety wykonujące ten zabieg

Dodaj gabinet

Zapraszamy gabinety i kliniki medycyny estetycznej oraz kosmetologii estetycznej do zaistnienia w naszej bazie. Podstawowa wizytówka jest bezpłatna, w wersji premium zyskujesz dodatkowe możliwości. Daj się zauważyć naszym użytkownikom, poszukującym sprawdzonych miejsc oferujących zabiegi medycyny i kosmetologii estetycznej w całej Polsce.