WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

laserowe zabiegi na trądzik

DODAJ GABINETZAPYTAJ EKSPERTA

Laserowe zabiegi na trądzik pomagają leczyć zmiany zachodzące na skórze poprzez działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Zapobiegają też powstawaniu blizn potrądzikowych, które są bardzo trudne do usunięcia.

Nowoczesne lasery stosowane zabiegach wspomagających leczenie trądziku mają działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Światło lasera niszczy bakterie propionibacterium acnes, które namnażają się w środowisku łojotokowym i sprzyjają trądzikowi. Seria zabiegów poprawia stan skóry trądzikowej, zapobiega też powstawaniu blizn pozapalnych. 

Wskazania

Trądzik młodzieńczy, trądzik dorosłych, trądzik zaskórnikowy, nadprodukcja sebum, nadmierne rogowacenie ujść gruczołów łojowych. Laseroterapia jest też stosowana w trądziku różowatym.

Na czym polega zabieg?

Poprzez dostarczenie do skóry energii o określonej długości fali światło lasera niszczy nadaktywne gruczoły łojowe oraz likwiduje bakterie propionibacterium acnes, ograniczając stan zapalny i zmniejszając widoczność krost i grudek. Laser powoduje też szybsze gojenie się zmian zapalnych, zapobiega też nawrotom choroby, a poprzez pobudzenie odnowy skóry wygładza blizny potrądzikowe. W trakcie zabiegu pacjent może odczuwać ciepło i delikatne pieczenie (w momentach tzw. strzałów) – odczucie to zmniejsza zastosowanie głowicy chłodzące.

Ile trwa zabieg?

Ok. 30-40 minut.

Efekty zabiegu

Zmniejszenie stanów zapalnych i wyprysków, redukcja zaskórników. Zabieg zapobiega powstawaniu nowych zmian trądzikowych, ogranicza wydzielanie sebum, poprawia strukturę i koloryt skóry, redukuje zaczerwienienie. Efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu, ale zwykle zaleca się serię ok. 3 zabiegów co 14-30 dni.

Zalecenia po zabiegu

Po zabiegu laserowym skóra jest lekko zaczerwieniona, może też wystąpić lekki obrzęk (utrzymujący się do 2 dni). Objawy złagodzi zastosowanie kompresu chłodzącego tuż po zabiegu, a potem pielęgnacji łagodzącej i przyspieszającej ustępowanie objawów pozabiegowych. Przez 2 tygodnie należy unikać gorących kąpieli i sauny, a przez minimum 6 tygodni – ekspozycji skóry na słońce.

Przeciwwskazania

Najważniejsze to: ciąża i karmienie piersią, nieuregulowana cukrzyca, choroby nowotworowe, rozrusznik serca, epilepsja, aktywne choroby skóry, takie jak łuszczyca. A także: opalenizna (należy unikać słońca 4 tygodnie przed zabiegiem), stosowanie przed zabiegiem kremów z retinolem i kosmetyków z alkoholem, stosowanie ziół i leków światłouczulających, zażywanie doustne retinoidów i leków na trądzik takich jak Accutan (zabieg laserowy można wykonać minimum 6 miesięcy po zakończeniu kuracji doustnej).

Średnia cena

Zależy do zastosowanego lasera i obszaru poddawanego leczeniu, zabieg na całą twarz to zwykle ok. 500-800 zł.

Zadaj pytanie – zaloguj się

Chcesz zadać pytanie lekarzom medycyny estetycznej? Zarejestruj/zaloguj się na portalu i wpisz je poprzez specjalny formularz wybierając kategorię, do jakiej należy. Pytanie zostanie przesłane do lekarzy wykonujących zabiegi z danej kategorii. Odpowiedź zobaczysz na portalu, przyjdzie też do Ciebie powiadomienie mailowo. Zapraszamy!

Gabinety wykonujące ten zabieg

1 2 3 5

Dodaj gabinet

Zapraszamy gabinety i kliniki medycyny estetycznej oraz kosmetologii estetycznej do zaistnienia w naszej bazie. Podstawowa wizytówka jest bezpłatna, w wersji premium zyskujesz dodatkowe możliwości. Daj się zauważyć naszym użytkownikom, poszukującym sprawdzonych miejsc oferujących zabiegi medycyny i kosmetologii estetycznej w całej Polsce.