WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Laserowa rewitalizacja pochwy

DODAJ GABINETZAPYTAJ EKSPERTA

Medycyna estetyczna ma coraz większe pasmo zastosowań – to już nie tylko zabiegi upiększające i odmładzające, ale i poprawiające komfort chociażby życia seksualnego. Ponadto ta dziedzina medycyny coraz częściej odchodzi od skalpela w stronę zabiegów mniej inwazyjnych. Podobnie było w przypadku zabiegów i rekonstrukcji pochwy – jeszcze do niedawna konieczna była operacja, a obecnie przeprowadzany jest za pomocą lasera, który skutecznie ujędrnia i zwęża pochwę.

Wskazania

Mimo że pochwa składa się z mięśni uznawanych za bardzo rozciągliwe, to jednak z upływem lat tracą one swoją sprężystość. Luźność pochwy pojawia się zazwyczaj u kobiet, które mają za sobą przynajmniej kilka porodów. Czasami jednak problemy mogą wystąpić już po pierwszym porodzie, zwłaszcza jeżeli dziecko było duże. Takie zmiany w pochwie powodują utratę satysfakcji z współżycia u wielu kobiet.

Na czym polega zabieg?

Zabieg laserowego zwężania pochwy jest w stu procentach zabiegiem bezinwazyjnym. Pozostałe, inwazyjne metody, wymagają długiej rekonwalescencji oraz mogą wystąpić powikłania pozabiegowe z zakresu ginekologii estetycznej. Obecnie proponuje się wiele zabiegów, takich jak ćwiczenia mięśni Kegla, terapie farmakologiczne (kuracje hormonalne, kremy poprawiające elastyczność) czy też zabiegi chirurgiczne. Jednak to właśnie laserowe obkurczanie pochwy, zwane Intimalase jest najbezpieczniejszą i najskuteczniejszą formą obkurczania pochwy. A na czym konkretnie polega zabieg? Wiązka lasera podgrzewa kolagen zawarty w tkankach znajdujących się u wejścia pochwy i w jej kanale. Kolagen w kontakcie z wyższą temperaturą kurczy się, a jego włókna stają się krótkie i grube, co jednocześnie powoduje zmniejszanie się naświetlanych laserem tkanek, bardziej przez to napiętych i elastycznych. Ten rodzaj oddziaływania lasera nazywany jest fototermicznym, nieablacyjnym napięciem i obkurczeniem pochwy.

Ile trwa zabieg

Zabieg laserowego obkurczania pochwy trwa zaledwie około 10 minut.

Efekty zabiegu

Efektem zabiegu są bardziej elastyczne i napięte tkanki. Oprócz tego zmniejsza się obwód pochwy, a co za tym idzie poprawie ulegają doznania seksualn i komfort życia kobiety. Zabieg poprawia także elastyczność pochwy. Efekt utrzymuje się około dwóch lat od wykonania zabiegu. Jego efektywność podnosi regularne ćwiczenie mięśni Kegla, czyli systematyczne zaciskanie i rozluźniania zespołu mięśni dna miednicy.

Zalecenia po zabiegu

Po zabiegu laserowego obkurczania pochwy należy powstrzymać się od współżycia przez miesiąc, a ponadto stosować żel z estrogenami 2 razy w tygodniu przez miesiąc, a po dwóch miesiącach należy zgłosić się na wizytę kontrolną.

Przeciwwskazania

Podobnie jak w przypadku większości zabiegów, w tym także bezinwazyjnych są pewne przeciwwskazania, które uniemożliwiają podejście do zabiegu. Wśród nich znajdują się m. in.  ciąża i okres karmienia piersią, przyjmowanie leków wrażliwych na promieniowanie, aktywna infekcja w leczonym obszarze, niezdiagnozowane krwawienie pochwowe, aktywna menstruacja, porfiria, ciężkie choroby ogólnoustrojowe, rozpoznany, podejrzewany lub występujący w przeszłości rak piersi, przebyta lub czynna choroba zakrzepowo – zatorowa.

Średnia cena

Koszt tego zabiegu wynosi około 2500 zł.

Autor: Martyna Szkaradek

Zadaj pytanie – zaloguj się

Chcesz zadać pytanie lekarzom medycyny estetycznej? Zarejestruj/zaloguj się na portalu i wpisz je poprzez specjalny formularz wybierając kategorię, do jakiej należy. Pytanie zostanie przesłane do lekarzy wykonujących zabiegi z danej kategorii. Odpowiedź zobaczysz na portalu, przyjdzie też do Ciebie powiadomienie mailowo. Zapraszamy!

Gabinety wykonujące ten zabieg

Dodaj gabinet

Zapraszamy gabinety i kliniki medycyny estetycznej oraz kosmetologii estetycznej do zaistnienia w naszej bazie. Podstawowa wizytówka jest bezpłatna, w wersji premium zyskujesz dodatkowe możliwości. Daj się zauważyć naszym użytkownikom, poszukującym sprawdzonych miejsc oferujących zabiegi medycyny i kosmetologii estetycznej w całej Polsce.