WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Chirurgiczna korekcja odstających uszu

Otoplastyka, czyli chirurgiczna korekcja uszu, pozwala przede wszystkim zlikwidować problem odstających uszu, a więc zmniejszyć odstawanie małżowin usznych od głowy. To zabieg, którego efekty dają dużo radości i satysfakcji pacjentowi. Zobaczcie na filmie, jak dokładnie się go przeprowadza. Wyjaśnia dr Bartosz Pawlikowski z Kliniki Pawlikowski w Łodzi. 

Film ze względu na ograniczenia wiekowe możesz obejrzeć tylko na Youtube>

Zabieg korekcji uszu przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, trwa ok. 1-2 godzin. W trakcie zabiegu wykonuje się nacięcie skóry za uchem i dostęp do tylnej powierzchni chrząstki ucha. Przeprowadza się pewne modyfikacje na chrząstce w celu zmiany jej kształtu (powierzchowne nacięcia, założenie szwów modelujących, wycięcie chrząstki). W wybranych przypadkach poza szwami na chrząstce ucha zakłada się dodatkowe szwy przybliżające ucho do czaszki.

Nie ma możliwości wykonania idealnie symetrycznych uszu. Każdy z nas jest w mniejszym lub większym stopniu asymetryczny, dwie połowy ciała nie są lustrzanymi odbiciami. Dlatego należy pamiętać, że również uszy po zabiegu będą się wykazywały pewnego stopnia asymetrią.

Szwy są usuwane po 10-12 dniach od zabiegu. Jak przebiega rekonwalescencja? Po zabiegu przez pierwsze 3-5 dni pacjent pozostaje w opasce bandażowej (opatrunek). Na pierwszej kontroli usuwany jest opatrunek i zakładana jest zwykła opaska, którą należy nosić przez 24 godziny na dobę przez pierwsze 3 tygodnie, a potem przez kolejne 2-3 tygodnie tylko na czas spania. Po pierwszej zmianie opatrunku można umyć głowę. Szwy są usuwane po 10-12 dniach od zabiegu. Finalny kształt ucho przyjmuje po nawet kilku miesiącach.

Dodaj komentarz

Gabinety

Podobne tematy

depilacja dla dzieci

Zabiegi dla dzieci i nastolatków

Zastanawiasz się, kiedy twoja córka może zacząć korzystać z zabiegów np. laserowej epilacji? A może wstrzymujesz się z wysłaniem syna na operacją odstających uszu, mimo że bardzo cierpi z tego powodu? Zobacz, jakie zabiegi są wskazane dla dzieci i nastolatków. 

Podcinanie blizn potrądzikowych

Podcinanie blizn pozwala pozbyć się nawet rozległych i trudnych do leczenia blizn po trądziku. Wyjaśnia dr Bartosz Pawlikowski.


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki