WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Plastyka warg sromowych (labioplastyka)

DODAJ GABINETZAPYTAJ EKSPERTA

Zbyt duże i/lub zdeformowane wargi sromowe są przyczyną wielu kompleksów u kobiet. Labioplastyka to zabieg, dzięki któremu pacjentki mogą zlikwidować problem i poczuć się kobieco.

Wskazania

Zabiegowi mogą poddać się kobiety, które odczuwają dyskomfort związany ze zbyt dużymi i asymetrycznymi wargami sromowymi. Wskazaniem do labioplastyki są również nawracające infekcje obszaru intymnego oraz dolegliwości doświadczane podczas współżycia seksualnego.

Na czym polega zabieg

Po wykonaniu znieczulenia miejscowego, lekarz zmniejsza i modeluje wargi sromowej wykorzystując w tym celu cięcie chirurgiczne. Następnie chirurg zakłada szwy rozpuszczalne.

Efekty zabiegu

Trwały efekt obserwuje się po pół roku od wykonania labioplastyki. Wargi sromowe mają odpowiedni kształt i wielkość. Dodatkowo wzmagają się doznania doświadczane podczas stosunku płciowego.

Ile trwa zabieg

Zabieg trwa od 30 do 120 min.

Zalecenia po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić opuchlizna i ból obszaru poddanego zabiegowi. Rana goi się od 10 do 14 dni. Przez ten czas powinno się przecierać ranę preparatem o właściwościach dezynfekujących. Przez 4 do 6 tygodni należy powstrzymać się od współżycia płciowego oraz intensywnego wysiłku fizycznego.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są: otwarte rany występujące na obszarze zabiegowym, infekcje miejsca intymnego, cukrzyca, nieuregulowane nadciśnienie, choroby nowotworowe, zaburzenia krzepliwości krwi, miesiączka, ciąża i karmienie piersią.

Średnia cena

Cena zabiegu waha się od 1 460 do 7 000 zł.

Autor: Agnieszka Mażuchowska

Zadaj pytanie – zaloguj się

Chcesz zadać pytanie lekarzom medycyny estetycznej? Zarejestruj/zaloguj się na portalu i wpisz je poprzez specjalny formularz wybierając kategorię, do jakiej należy. Pytanie zostanie przesłane do lekarzy wykonujących zabiegi z danej kategorii. Odpowiedź zobaczysz na portalu, przyjdzie też do Ciebie powiadomienie mailowo. Zapraszamy!

Gabinety wykonujące ten zabieg

Dodaj gabinet

Zapraszamy gabinety i kliniki medycyny estetycznej oraz kosmetologii estetycznej do zaistnienia w naszej bazie. Podstawowa wizytówka jest bezpłatna, w wersji premium zyskujesz dodatkowe możliwości. Daj się zauważyć naszym użytkownikom, poszukującym sprawdzonych miejsc oferujących zabiegi medycyny i kosmetologii estetycznej w całej Polsce.