WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

laserowe usuwanie przebarwień

DODAJ GABINETZAPYTAJ EKSPERTA

Laserowe usuwanie przebarwień to jeden z najbardziej skutecznych zabiegów na zmiany barwnikowe. Pozwala pobyć się zarówno powierzchownych, jak i głębokich plam oraz ujednolica koloryt skóry. Czasami zabiegi trzeba powtórzyć dla uzyskania pożądanego efektu.

Lasery barwnikowe są skuteczną metodą rozjaśnienia lub całkowitego pozbycia się przebarwień, także tych głębokich i ciemnych. Dla pełnego efektu zabieg zwykle trzeba powtórzyć 2-3 razy w odstępie comiesięcznym.

Wskazania

Zmiany pigmentacyjne powstałe na skutek kontaktu ze słońcem, a także po terapiach hormonalnych. Lasery doskonale radzą też sobie z plamami tzw. starczymi lub soczewicowatymi (o ciemnobrązowym kolorze). Zabieg można przeprowadzić także wtedy, gdy pacjent chce usunąć piegi.

Na czym polega zabieg?

Do przeprowadzenia zabiegu używa się wiązki światła laserowego. Laser precyzyjnie wnika w głąb skóry, dzięki czemu umożliwia usunięcie przebarwień. Pacjent może odczuwać ciepło na skórze, ale zabieg nie jest bolesny. Jeśli ktoś ma naprawdę niski próg bólu, może wcześniej mieć nałożony krem znieczulający. Energia emitowana przez lasery barwnikowe jest pochłaniana przez melaninę (barwnik zawarty w skórze), nie oddziałując na tkanki wokół. W efekcie barwnik ulega w tym miejscu zniszczeniu – w pierwszych dniach po zabiegu plamy stają się ciemniejsze, a następnie stopniowo – w ciągu 2-4 tygodni – złuszczają się i rozjaśniają (lub znikają całkowicie).

Ile trwa zabieg?

Zabieg może trwać około 20-30 minut, zależnie od obszaru, na jakim używa się laseru.

Efekty zabiegu

Zabieg skutecznie pozwala pozbyć się przebarwień z twarzy, dłoni i dekoltu. Warto pamiętać, że laser usuwa te przebarwienia, które już się pojawiły – jeśli nasza skóra ma skłonność do przebarwień, po zabiegu należy chronić ją kremami z wysokim filtrem przeciwsłonecznym, aby uniknąć ich ponownego pojawienia się. Ilość zabiegów jest ustala indywidualnie dla każdego pacjenta – w przypadku pacjentów z dużą ilością przebarwień, może być koniecznie przeprowadzenie zabiegu nawet pięciokrotnie.

Zalecenia po zabiegu

Skóra po zabiegu dochodzi do siebie przez ok. 2 tygodnie. Przez kilka dni po zabiegu należy ograniczyć codzienną pielęgnację do preparatów o działaniu łagodzącym i przyspieszającym gojenie. Skóra może być mocno przesuszona, dlatego należy pamiętać o jej intensywnym nawilżaniu. Nie wolno jej podrażniać agresywnymi kosmetykami i peelingami. Przez co najmniej pół roku należy ją chronić przed promieniami UV, do pół roku po wykonaniu zabiegu nie można też korzystać z solarium i stosować na skórze samoopalaczy.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazania do zabiegu obejmują: skłonności do powstawania na skórze bliznowców, ciążę i karmienie piersią, cukrzycę, stosowanie leków z pochodnymi witaminy A, stosowanie leków światłouczulających, infekcje i stany zapalne powstałe na skórze. Dodatkowo zabiegu z użyciem lasera nie mogą stosować osoby, które niedawno miały robione zabiegi medycyny estetycznej, na przykład stosowały peelingi chemiczne na skórze.

Średnia cena

Średnia cena za zabieg waha się od 300 do 1000 złotych (zależnie od obszaru, na jakim przeprowadza się laserowe usuwanie przebarwień).

Autor: Adrianna Bzdzion

Zadaj pytanie – zaloguj się

Chcesz zadać pytanie lekarzom medycyny estetycznej? Zarejestruj/zaloguj się na portalu i wpisz je poprzez specjalny formularz wybierając kategorię, do jakiej należy. Pytanie zostanie przesłane do lekarzy wykonujących zabiegi z danej kategorii. Odpowiedź zobaczysz na portalu, przyjdzie też do Ciebie powiadomienie mailowo. Zapraszamy!

Gabinety wykonujące ten zabieg

1 2 3 6

Dodaj gabinet

Zapraszamy gabinety i kliniki medycyny estetycznej oraz kosmetologii estetycznej do zaistnienia w naszej bazie. Podstawowa wizytówka jest bezpłatna, w wersji premium zyskujesz dodatkowe możliwości. Daj się zauważyć naszym użytkownikom, poszukującym sprawdzonych miejsc oferujących zabiegi medycyny i kosmetologii estetycznej w całej Polsce.