WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

HIFU na ciało

DODAJ GABINETZAPYTAJ EKSPERTA

HIFU to wysokoenergetyczna fala ultradźwiękowa, która nie tylko powoduje ujędrnienie i napięcie skóry, ale może też (w niektórych urządzeniach) oddziaływać na tkankę tłuszczową – ultradźwięki docierają głębiej, powodując niszczenie zbędnych komórek tłuszczowych, które następnie są usuwane w naturalnych procesach metabolicznych.

HIFU (High Intensity Focused Ultrasound) to nieinwazyjna metoda liftingu skóry twarzy i ciała, oparta o technologię skoncentrowanych ultradźwięków. 

Wskazania

Zabieg jest polecany osobom, które cierpią z powodu mało elastycznej skóry (skutek uboczny ciąży lub znacznego spadku wagi po odchudzaniu). HIFU wykonuje się także w przypadku wiotkiej skóry w okolicy ramion, piersi, brzucha, pośladków, ud i kolan. Terapii mogą poddać się pacjenci, którym zależy na odmłodzeniu dekoltu i lifingu okolicy twarzy.

Na czym polega zabieg?

Po wykonaniu znieczulenia miejscowego (w przypadku osób bardzo wrażliwych) lekarz, na oczyszczoną skórę, nakłada specjalny żel. Do obszaru zabiegowego przykłada się wielokrotnie głowicę emitującą falę ultradźwiękową o długości od 1,5 mm do 9 mm, w zależności od partii ciała poddanej terapii. Podczas procesu tkanki zostają podgrzane do temperatury od 65 do 75°C. W związku z tym, pacjent może odczuwać deliakatne ukłucia i przepływ ciepła przy każdym przyłożeniu głowicy.

Ile trwa zabieg

Zabieg, w zależności od obszaru poddanego zabiegowi, trwa od 30 min. do ok. 2 h.

Efekty zabiegu

Rezultaty można zauważyć po pierwszym zabiegu. Skóra jest bardziej napięta i elastyczna.

Zalecenia po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu można wrócić do normalnego trybu życia.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są: opryszczka, stany zapalne i alergiczne skóry w miejscu okołozabiegowym, choroby bakteryjne, wirusowe i grzybicze skóry, choroby nowotworowe, ciąża.

Średnia cena

W zależności od obszaru poddanego zabiegowi, cena waha się od 550 do 19 900 zł.

Autor: Agnieszka Mażuchowska

Zadaj pytanie – zaloguj się

Chcesz zadać pytanie lekarzom medycyny estetycznej? Zarejestruj/zaloguj się na portalu i wpisz je poprzez specjalny formularz wybierając kategorię, do jakiej należy. Pytanie zostanie przesłane do lekarzy wykonujących zabiegi z danej kategorii. Odpowiedź zobaczysz na portalu, przyjdzie też do Ciebie powiadomienie mailowo. Zapraszamy!

Gabinety wykonujące ten zabieg

Dodaj gabinet

Zapraszamy gabinety i kliniki medycyny estetycznej oraz kosmetologii estetycznej do zaistnienia w naszej bazie. Podstawowa wizytówka jest bezpłatna, w wersji premium zyskujesz dodatkowe możliwości. Daj się zauważyć naszym użytkownikom, poszukującym sprawdzonych miejsc oferujących zabiegi medycyny i kosmetologii estetycznej w całej Polsce.