WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

G-shot (powiększanie punktu G)

DODAJ GABINETZAPYTAJ EKSPERTA

Punkt G, zwany także przestrzenią Gräfenberga lub strefą Gräfenberga, to nieco chropowata w dotyku struktura umiejscowiona na przedniej ścianie pochwy, około 2-3 cm od jej wejścia. Powiększa się i uwypukla w momencie podniecenia seksualnego. W ostatnim czasie coraz bardziej popularnym zabiegiem staje się powiększanie tego miejsca, zwanego punktem G. Zabieg potocznie zwany jest zastrzykiem orgazmu.

Wskazania

Zabieg powiększania punktu G jest szczególnie polecany kobietom, które narzekają na brak orgazmu lub pragną czerpać większą satysfakcję z życia seksualnego, bo nie odczuwają wystarczającej przyjemności i satysfakcji podczas stosunku. Z pomocy ginekologa plastycznego mogą skorzystać także kobiety, które niedawno urodziły dziecko oraz panie w okresie menopauzy, gdyż punkt G samoistnie zmniejsza się z wiekiem. Zabieg jest przeznaczony także dla pań, u których przyczyną obniżenia jakości życia seksualnego jest nieprawidłowa budowa anatomiczna stref intymnych.

Na czym polega zabieg?

Augmentacja punktu G polega na wstrzyknięciu w przednią ścianę pochwy niewielkiej ilości substancji, która wypełnia tkankę. W strzykawce najczęściej znajduje się preparat na bazie kwasu hialuronowego, jednak może to być także tłuszcz własny pacjentki pobrany metodą liposukcji.

Ile trwa zabieg

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa około 20 minut.

Efekty zabiegu

Efektem zabiegu jest wyeksponowanie i ujędrnienie przedniej ściany pochwy, która staje się bardziej wrażliwa na bodźce. Efekt może utrzymywać się nawet do dwóch lat.

Zalecenia po zabiegu

Nie ma szczególnych zaleceń po wykonaniu tego zabiegu. Pacjentka może współżyć już cztery godziny po jego zakończeniu.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do zabiegu jest miesiączka i aktywna infekcja okolic intymnych.

Średnia cena

Średnia cena zabiegu to 1500-1800 zł.

Autor: Martyna Szkaradek

Pytania

Zadaj pytanie – zaloguj się

Chcesz zadać pytanie lekarzom medycyny estetycznej? Zarejestruj/zaloguj się na portalu i wpisz je poprzez specjalny formularz wybierając kategorię, do jakiej należy. Pytanie zostanie przesłane do lekarzy wykonujących zabiegi z danej kategorii. Odpowiedź zobaczysz na portalu, przyjdzie też do Ciebie powiadomienie mailowo. Zapraszamy!

Gabinety wykonujące ten zabieg

Dodaj gabinet

Zapraszamy gabinety i kliniki medycyny estetycznej oraz kosmetologii estetycznej do zaistnienia w naszej bazie. Podstawowa wizytówka jest bezpłatna, w wersji premium zyskujesz dodatkowe możliwości. Daj się zauważyć naszym użytkownikom, poszukującym sprawdzonych miejsc oferujących zabiegi medycyny i kosmetologii estetycznej w całej Polsce.