
Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym
DODAJ GABINETZAPYTAJ EKSPERTAWypełniacze kwasu hialuronowego są szybką i skuteczną metodą wypełnienia zmarszczek i bruzd, np. zmarszczek palacza, bruzd nosowo-wargowych czy linii marionetki. Zapewniają natychmiastowy efekt, który utrzymuje się od kilku do kilkunastu miesięcy. Sukcesem udanego zabiegu jest dobór odpowiedniego preparatu i techniki podania.

Wraz z wiekiem w skórze ubywa kwasu hialuronowego – w efekcie traci ona nawilżenie i elastyczność, coraz wyraźniej zaznaczają się na niej zmarszczki. Jedną z najszybszych metod ich wypełnienia jest podanie preparatu kwasu hialuronowego – jego jedna cząsteczka ma zdolność wiązania aż 200-250 cząsteczek wody, dzięki czemu efekt jest natychmiastowy. Za pomocą wypełniaczy (o odpowiednim stopniu usieciowania i stężeniu) można pozbyć się zarówno drobnych linii, jak i głębokich bruzd, np. nosowo-wargowych.
Wskazania
Za pomocą odpowiednio dobranego preparatu można szybko pozbyć się zmarszczek na twarzy, szyi, dekolcie i dłoniach. Wskazaniem do tej terapii jest także opadający kącik ust, widoczna dolina łez i cienie pod oczami. Kwas hialuronowy pozwala też powiększyć i wymodelować usta, a także wypełnić wszelkie ubytki tkankowe będące efektem starzenia się skóry. a więc tracące objętość policzki czy skronie. Z zastosowaniem wypełniaczy można też skorygować kształt nosa i brody, odmłodzić płatki uszu, a także wykonać delikatny lifting całej twarzy i przywrócić jej młodszy owal. Kwas HA może też być stosowany na ciało, np. na szyję, dekolt, dłonie, a nawet brzuch – niektórzy lekarze redukują w ten sposób linie pociążowe na brzuchu. Znalazł ponadto zastosowanie w ginekologii estetycznej, pozwalając przywrócić młodość okolicom intymnym.
Na czym polega zabieg?
Zabieg polega na podaniu odpowiednio usieciowanego i stężonego (w zależności od głębokości i umiejscowienia zmarszczek) kwasu hialuronowego w linię zmarszczki przy użyciu strzykawki z cienką igłą lub za pomocą kaniuli. Zabieg nie wymaga szczególnego przygotowania ze strony pacjenta. Dla podniesienia jego komfortu miejsce korekcji można znieczulić kremem (aplikowanym min. 30 minut wcześniej). Kwas hialuronowy wypełnia i wygładza skórę w miejscu wstrzyknięcia. Na zakończenie zabiegu lekarz lekko masuje ostrzyknięte miejsca, aby „ułożyć” dobrze preparat.
Ile trwa zabieg?
Zabieg z wypełniaczem na bazie kwasu hialuronowego trwa od 30 minut do około 1 godziny. Wszystko zależy od obszaru podania.
Efekty zabiegu
Efekt zabiegu jest widoczny natychmiast i utrzymuje się od kilku do kilkunastu miesięcy (przez kolejnych kilka miesięcy efekt odmłodzenia jeszcze się nasila). Kwas hialuronowy ma działanie wypełniające zmarszczki i bruzdy, dzięki czemu są one płytsze i mniej widoczne. Skóra staje się gładka, napięta, nabiera objętości i sprężystości. Kwas hialuronowy doskonale nawilża i stymuluje skórę do dalszej regeneracji. Wypełniacze nadają twarzy młody i świeży wygląd w naturalny sposób. Efekty są widoczne od razu. Kwas hialuronowy pobudza też naturalną produkcję kwasu hialuronowego w skórze, więc efekt jego działania jest wydłużony.
Zalecenia po zabiegu
Podanie wypełniacza nie wyłącza pacjenta z codziennej aktywności, jednak zaleca się traktowanie wypełnionych okolic z delikatnością. Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się lekki obrzęk i zasinienie po nakłuciach. Jeśli masz skłonność do opryszczki, przed zabiegiem oraz po jego wykonaniu warto zadbać profilaktycznie o doustną kurację antywirusową. Po zabiegu zaleca się też pić więcej wody – dla jeszcze lepszego efektu wiązania wilgoci w skórze i wypełnienia ubytków lub zmarszczek. Jeśli planujesz inne zabiegi wykorzystujące energię termiczną, np. laserowe lub z falami radiowymi, lepiej wykonać je wcześniej, przed podaniem wypełniaczy – przyspieszają one bowiem rozpad kwasu hialuronowego.
Przeciwwskazania
Zabiegu wypełniania kwasem hialuronowym nie wykonuje się u kobiet w ciąży i matek karmiących, a także u chorych na nowotwory, choroby autoimmunologiczne i padaczkę oraz przechodzących miesiączkę, zażywających aspirynę lub inne leki przeciwzakrzepowe.
Średnia cena
Cena zabiegu jest uzależniona od preparatu, ilości zużytych ampułek i obszaru podania, waha się od 500 do 1500 zł za ampułkę.
Autor: Edyta Krzemińska
Zadaj pytanie – zaloguj się
Chcesz zadać pytanie lekarzom medycyny estetycznej? Zarejestruj/zaloguj się na portalu i wpisz je poprzez specjalny formularz wybierając kategorię, do jakiej należy. Pytanie zostanie przesłane do lekarzy wykonujących zabiegi z danej kategorii. Odpowiedź zobaczysz na portalu, przyjdzie też do Ciebie powiadomienie mailowo. Zapraszamy!
Gabinety wykonujące ten zabieg

Dr Barbara Jerschina Face & Body Clinique

Ruczaj Clinic

One Clinic

Klinika Pawlikowski

Artisan Clinic

Klinika Urody Jolanta Skuza

Instytut Piękna Masiak

Lunamed Medycyna Estetyczna

Absolu Klinika

MediArt Clinic

Alfamedica Klinika Medycyny Estetycznej

Wyspa Piękna
Dodaj gabinet
Zapraszamy gabinety i kliniki medycyny estetycznej oraz kosmetologii estetycznej do zaistnienia w naszej bazie. Podstawowa wizytówka jest bezpłatna, w wersji premium zyskujesz dodatkowe możliwości. Daj się zauważyć naszym użytkownikom, poszukującym sprawdzonych miejsc oferujących zabiegi medycyny i kosmetologii estetycznej w całej Polsce.