WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

resurfacing laserowy

DODAJ GABINETZAPYTAJ EKSPERTA

Resurfacing laserowy to zabieg odmładzający polegający na silnej przebudowie skóry, wykonywany z użyciem lasera CO2, który pobudza w skórze procesy regeneracji oraz produkcję kolagenu i elastyny. Dzięki temu zapewnia ujędrnienie skóry, poprawę jej gęstości i napięcia, a tym samym odmłodzenie owalu.

Laseroterapia jest wszechstronną i niezwykle efektywną metodą odnowy skóry. Resurfacing laserowy polega na kontrolowanym uszkodzeniu skóry, co inicjuje w niej procesy naprawcze i regeneracyjne oraz pobudza produkcję kolagenu i elastyny. Jednocześnie spłyceniu ulegają zmarszczki, blizny i przebarwienia. 

Wskazania

Polepszenie napięcia i struktury skóry twarzy, dekoltu, szyi i dłoni, zmniejszenie zmarszczek wokół oczu, kuracja blizn potrądzikowych, redukcja blizn pooperacyjnych i rozstępów, kuracja blizn pooparzeniowych i keloidów, usuwanie przebarwień powstających w skutek działania słońca oraz w wyniku starzenia skóry. Zabieg polecany już po 35. roku życia.

Na czym polega zabieg?

Najczęściej w zabiegach resurfacingu wykorzystuje się lasery frakcyjne, a więc takie, które nie uszkadzają skóry jednolicie na całej powierzchni, tylko tworzą w niej mikroskopijne „kolumny” – tkanka wokół pozostaje nienaruszona, co przyspiesza procesy regeneracji i odnowy. Może to być laser ablacyjny CO2 – a więc taki, który w przeciwieństwie do lasera nieablacyjnego powoduje „odparowanie” naskórka (powierzchowne lub, rzadziej, głębokie), więc proces gojenia jest potem dłuższy. Zabieg wykonywany łagodniej działającym laserem nieablacyjnym jest mniej bolesny (często nie jest nawet konieczne zastosowanie znieczulenia, wystarczy system chłodzenia) i nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji. W wyniku resurfacingu dochodzi do skoagulowania tkanki w miejscu uszkodzeń i pobudzenia namnażania się komórek skóry w zdrowej tkance wokół. W efekcie skóra ulega odnowieniu, staje się gładsza, młodsza i bardziej napięta. Zabieg obowiązkowo wykonuje się w specjalnych osłonkach/okularach ochronnych na oczy,

Ile trwa zabieg?

Zabieg trwa od 10 minut do nawet 1,5 godziny w zależności od powierzchni objętej zabiegiem i stosowanego lasera.

Efekty zabiegu

W trakcie zabiegu niszczy się starzejącą się skórę i jednocześnie pobudza się ją do intensywnej regeneracji. Dzięki temu uzyskuje się odnowioną skórę, o zdecydowanie lepszej strukturze. Staje się ona bardziej jędrna, napięta i elastyczniejsza, a wszelkie zmarszczki, bruzdy i blizny zostają spłycone, zaś przebarwienia stają się mniej widoczne. Pory z kolei zwężone i spłycone, a koloryt naszej skóry bardziej świeży i promienny. Pierwsze efekty przebudowy skóry zaobserwujesz po ok. 4 tygodniach – jeśli to konieczne, w tym właśnie czasie warto wykonać kolejny zabieg z serii (zwykle to ok. 4-6 zabiegów, dotyczy laserów nieablacyjnych). Rezultaty końcowe pojawiają się zwykle po około 12 tygodniach.

Zalecenia po zabiegu

Po resurfacingu laserem nieablacyjnym gojenie skóry przebiega szybko, a występujące przez ok. 2 dni zaczerwienienie można bez problemu ukryć pod makijażem. Skóra może też być w tym czasie lekko obrzęknięta. W wypadku bardziej intensywnego resurfacingu ablacyjnego rekonwalescencja trwa zwykle do tygodnia, a skóra może się w tym czasie łuszczyć, pojawiają się strupki i ciemne plamy. Nie zrywaj skóry – proces gojenia przyspieszy stosowanie specjalnych preparatów przyspieszające gojenie skóry po zabiegach medycyny estetycznej i intensywne natłuszczanie skóry np. wazeliną, nawet kilka razy w ciągu dnia. Unikaj basenu, sauny, staraj się nie dotykać skóry brudnymi rękami. Skórę po resurfacingu laserowym trzeba też bezwzględnie chronić przed działaniem promieni UV – najlepiej przez 6 miesięcy.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są aspekty takie jak: ciąża i karmienie piersią, terapia doustna retinoidami, zioła (dziurawiec, nagietek, skrzy), leki światłouczulające: antybiotyki, leki antydepresyjne, aktywna infekcja bakteryjna lub wirusowa na skórze, nowotwory skóry, fotodermatozy, przewlekłe zapalne dermatozy (łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, liszaj płaski), okres do 4 tygodni od wypełnienia zmarszczek kwasem hialuronowym lub hydroksyapatytem wapnia, skóra opalona, skóra przyciemniona samoopalaczem, niedawne pilingi chemiczne, cukrzyca, obniżenie odporności organizmu, tendencja do tworzenia się bliznowców.

Średnia cena

Cena resurfacingu całej twarzy wynosi zwykle ok. 1800-2500 zł.

Autor: Martyna Szkaradek

Zadaj pytanie – zaloguj się

Chcesz zadać pytanie lekarzom medycyny estetycznej? Zarejestruj/zaloguj się na portalu i wpisz je poprzez specjalny formularz wybierając kategorię, do jakiej należy. Pytanie zostanie przesłane do lekarzy wykonujących zabiegi z danej kategorii. Odpowiedź zobaczysz na portalu, przyjdzie też do Ciebie powiadomienie mailowo. Zapraszamy!

Gabinety wykonujące ten zabieg

Dodaj gabinet

Zapraszamy gabinety i kliniki medycyny estetycznej oraz kosmetologii estetycznej do zaistnienia w naszej bazie. Podstawowa wizytówka jest bezpłatna, w wersji premium zyskujesz dodatkowe możliwości. Daj się zauważyć naszym użytkownikom, poszukującym sprawdzonych miejsc oferujących zabiegi medycyny i kosmetologii estetycznej w całej Polsce.