WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

laserowe usuwanie blizn i rozstępów

DODAJ GABINETZAPYTAJ EKSPERTA

Laseroterapia to jedna z najskuteczniejszych metod redukcji blizn i rozstępów. Zwykle trzeba powtórzyć kilka zabiegów i łączyć różne lasery, aby uzyskać pożądany efekt.

Na blizny i rozstępy narzeka bardzo dużo osób – zwłaszcza wiele kobiet ma z tego powodu kompleksy. Nie oznacza to jednak, że jesteśmy na ten problem skazani, a zmniejszenie widoczności blizn do minimum jest znacznie łatwiejsze, gdy są one świeże. A w jaki sposób? To proste, gdyż możemy skorzystać z laserowego usuwania zarówno jak i blizn, tak i rozstępów.

Blizny powstają z tkanki łącznej włóknistej w miejscu, gdzie powierzchnia skóry doznała urazu. Najczęściej są wynikiem zejścia zmian zapalnych (np. trądzikowych), zabiegów chirurgicznych, oparzeń czy innych urazów. Blizny znajdujące się w miejscach odsłoniętych, takich jak twarz, szyja czy dekolt szczególnie i często stanowią poważny problem dla pacjentów, którzy decydują się poszukać sposobu na to, jak się ich pozbyć. I o ile nie zawsze można usunąć blizny w 100%, o tyle ze spłyceniem ich nie ma najmniejszego problemu. Rozstępy są z kolei bliznami powstałymi na wskutek nadmiernego rozciągnięcia się skóry.

Wskazania

Wskazaniami do zabiegu są nie tylko blizny i rozstępy, bo laserowo można leczyć także wiotkość skóry, zmarszczki i poszerzone pory.

Na czym polega zabieg?

Laser kierowany jest na skórę wybiórczo – cały zabieg zaczyna się od stworzenia na miejscach pokrytych bliznami i/lub rozstępami wzoru równomiernie rozmieszczonych stref mikrotermalnych. Następnie w tamte miejsca kierowane jest światło lasera. Przez precyzyjne określenie miejsca, penetruje tylko wybrane fragmenty tkanki podskórnej i skóry właściwej, dzięki czemu nie narażamy całej naszej skóry na jego działanie. Laser dociera do głębokich warstw skóry, co wpływa na poprawę skuteczności jego działania. Zabieg jest całkowicie bezpieczny i nie powoduje widocznych ran.

Ile trwa zabieg

Zabieg trwa od 10 minut do nawet 1,5 godziny w zależności od powierzchni, na której przeprowadzany jest zabieg. Przy tym należy jednak jeszcze uwzględnić 60 minut na znieczulenie kremem EMLA oraz na chłodzenie po zabiegu od kilku do 45 minut. Takich zabiegów należy powtórzyć od 3 do 5 razy, by doprowadzić do pełnej wymiany skóry na nową. Przerwa między zabiegami powinna trwać 4-5 tygodni w zależności od tego jak agresywny był poprzedni zabieg.

Efekty zabiegu

Zabieg umożliwi całkowite usunięcie blizn i/lub rozstępów lub znaczne ich zmniejszenie i spłycenie, w zależności od tego kiedy powstały zmiany i jaką powierzchnię skóry zajmują. By uzyskać pełny efekt, należy przeprowadzić taki zabieg od 3 do 5 razy, ale już po pierwszym widać znaczną poprawę.

Zalecenia po zabiegu

Skóra po zabiegu jest mocno zaczerwieniona i może być również opuchnięta. Ponadto, mogą się pojawić również limfatyczne wysięki oraz niewielkie strupki i podrwienia. Z tego względu skórę po zabiegu należy traktować ze szczególną delikatnością – nie forsować, nie narażać na mechaniczne urazy, chronić i intensywnie łagodzić.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do zabiegu są: choroby nowotworowe, niewydolność nerek, cukrzyca, niestabilna choroba niedokrwienna serca, skłonność do powstawania blizn, świeża opalenizna, przyjmowanie leków immunosupresyjnych i antybiotyków, opryszczka oraz aktywne infekcje skórne.

Średnia cena

Cena uzależniona jest od powierzchni, na której przeprowadzony ma być zabieg. Średnio za zabieg przeprowadzony na 25cm2 zapłacimy 399 zł. Za 50 cm2 – 700 zł. Z kolei za 100 cm2 zapłacimy 1000 zł. Jeśli zabieg ma być przeprowadzony na całej twarzy, będzie nas to kosztowało 800 zł.

Autor: Martyna Szkaradek

Zadaj pytanie – zaloguj się

Chcesz zadać pytanie lekarzom medycyny estetycznej? Zarejestruj/zaloguj się na portalu i wpisz je poprzez specjalny formularz wybierając kategorię, do jakiej należy. Pytanie zostanie przesłane do lekarzy wykonujących zabiegi z danej kategorii. Odpowiedź zobaczysz na portalu, przyjdzie też do Ciebie powiadomienie mailowo. Zapraszamy!

Gabinety wykonujące ten zabieg

1 2 3 6

Dodaj gabinet

Zapraszamy gabinety i kliniki medycyny estetycznej oraz kosmetologii estetycznej do zaistnienia w naszej bazie. Podstawowa wizytówka jest bezpłatna, w wersji premium zyskujesz dodatkowe możliwości. Daj się zauważyć naszym użytkownikom, poszukującym sprawdzonych miejsc oferujących zabiegi medycyny i kosmetologii estetycznej w całej Polsce.