WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Mezoterapia pod oczy

DODAJ GABINETZAPYTAJ EKSPERTA

Mezoterapia to najlepsza metoda nawilżenia suchej skóry wokół oczu. Specjalnie dobrane składniki, zawarte w preparatach do mezoterapii okolicy oczu, redukują też cienie i obrzęki typowe dla tego obszaru.

Ostrzykiwanie skóry wokół oczu koktajlem substancji rewitalizujących przynosi szybki efekt odświeżenia, wygładzenia i odmłodzenia tych okolic. 

Wskazania

Sińce pod oczami, kurze łapki, wiotka skóra, skłonność do tworzenia się „worków”.

Na czym polega zabieg?

Zabieg poprzedza nałożenie kremu znieczulającego. Delikatną okolicę oczu ostrzykuje się kwasem hialuronowym lub koktajlem na jego bazie, np. z dodatkiem witamin, antyoksydantów czy peptydów (na rynku są dostępne nawet specjalne koktajle do mezoterapii tych delikatnych okolic, z dodatkiem substancji rozjaśniających cienie pod oczami i likwidujących opuchliznę). Bardzo dobre efekty daje też mezoterapia osoczem bogatopłytkowym. Zabieg zwykle wykonuje się cienką igłą.

Ile trwa zabieg?

Zwykle ok. 15-30 minut.

Efekty zabiegu

Pierwsze są widoczne w ciągu kilku dni od zabiegu – skóra staje się jaśniejsza, gładsza, bardziej świeża. Będą się nasilać stopniowo. Dla pełnego rezultatu zabieg należy powtórzyć cztero-sześciokrotnie w odstępie co najmniej dwóch tygodni.

Zalecenia po zabiegu

Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, opuchnięta i posiniaczona. Objawy można złagodzić specjalnymi preparatami przypieszającymi gojenie się skóry po zabiegach – powinny zniknąć w ciągu 3-5 dni. Po mezoterapii powinnaś powstrzymać się od kąpieli słonecznych i wizyt na basenie.

Przeciwwskazania

Zabieg nie może być wykonany, jeśli kobieta jest w ciąży, wciąż karmi dziecko, ma cukrzycę. Również wtedy, kiedy walczy z chorobą nowotworową, epilepsją, ma podrażnioną skórę, choroby krwi i autoagresyjne. O alergii należy też wspomnieć podczas wywiadu lekarskiego.

Średnia cena

W zależności od gabinetu i użytej substancji, rodzaju mezoterapii i liczby wizyt pacjentka musi zapłacić 400-2000 złotych.

Autor: Anna Kaczorowska

Pytania

Zadaj pytanie – zaloguj się

Chcesz zadać pytanie lekarzom medycyny estetycznej? Zarejestruj/zaloguj się na portalu i wpisz je poprzez specjalny formularz wybierając kategorię, do jakiej należy. Pytanie zostanie przesłane do lekarzy wykonujących zabiegi z danej kategorii. Odpowiedź zobaczysz na portalu, przyjdzie też do Ciebie powiadomienie mailowo. Zapraszamy!

Gabinety wykonujące ten zabieg

1 2 3 8

Dodaj gabinet

Zapraszamy gabinety i kliniki medycyny estetycznej oraz kosmetologii estetycznej do zaistnienia w naszej bazie. Podstawowa wizytówka jest bezpłatna, w wersji premium zyskujesz dodatkowe możliwości. Daj się zauważyć naszym użytkownikom, poszukującym sprawdzonych miejsc oferujących zabiegi medycyny i kosmetologii estetycznej w całej Polsce.