WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Dr Dorota Kowalczyk

lekarz medycyny estetycznej i przeciwstarzeniowej

Dormio-Clinique, i-Hairmed

Kraków, Warszawa

Puławska 24B/lok. 2
02-512 Warszawa, mazowieckie

Pokaż numer telefonu
Pokaż adres email

Pozostałe lokalizacje:

ul. Oboźna 11 lok. 43 i 44, 30-014 Kraków

O mnie

Jestem lekarzem medycyny estetycznej i przeciwstarzeniowej oraz specjalistą w zakresie metod leczenia łysienia i obudowy włosów z ponad 15-letnim doświadczeniem. W 1991 r. uzyskałam dyplom lekarza na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Po studiach pracowałam jako anestezjolog, w specjalizującym się w urazach wielonarządowych, Klinicznym Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii w Szpitalu Św. Barbary w Sosnowcu, gdzie uzyskałam I stopień specjalizacji z anestezjologii i intensywnej terapii. Następnie podjęłam pracę w przemyśle farmaceutycznym, gdzie ponad 10 lat pracowałam ma stanowiskach menadżerskich. Na początku roku 2003 otrzymałam propozycję pracy jako kierownik produktu i sprzedaży w firmie zajmującej się toksyną botulinową. W ten sposób rozpoczęłam działalność w obszarze medycyny estetycznej, z ramienia zatrudniającej mnie firmy. Moja praca opierała się głównie na prowadzeniu szkoleń dla lekarzy w zakresie stosowania toksyny botulinowej w celach estetycznych. Zdobyte w tym czasie wiedza i doświadczenie skłoniły mnie do podjęcia decyzji, by samodzielnie zająć się medycyną estetyczną i w 2004 roku rozpoczęłam indywidualną praktykę lekarską.

Mając do czynienia z pacjentami prezentującymi różny stopień zaawansowania objawów starzenia się, zainteresowałam się tematem mechanizmów starzenia się i możliwościami zahamowania go lub wręcz eliminacji jego przyczyn. Podjęłam zagraniczne studia podyplomowe w dziedzinie medycyny przeciwstarzeniowej, które ukończyłam w 2008 roku z certyfikatem uzyskania międzynarodowej specjalizacji w tym zakresie. Od początku mojej pracy, jako lekarz medycyny estetycznej, prowadzę szkolenia praktyczne dla lekarzy, kosmetologów i kosmetyczek w Polsce i za granicą. Jestem też wykładowcą oraz prowadzę ćwiczenia z technik iniekcyjnych w zakresie mezoterapii, wypełniaczy i zamykania naczyń na Podyplomowych Studiach Medycyny Estetycznej – studiach dla lekarzy na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Stale pogłębiam moją wiedzę i doskonalę techniki zabiegowe, bazując na najnowszych osiągnięciach i badaniach prezentowanych na najważniejszych pod względem merytorycznym kongresach międzynarodowych, w których regularnie uczestniczę.

Odpowiednia diagnoza i rozpoznanie problemu są podstawą udanej terapii.

W czym się specjalizuję?

Specjalizuję się w zabiegach przeciwstarzeniowych, współpracując na co dzień ściśle z zespołem kosmetologów i dietetykiem, dzięki czemu możemy proponować pacjentom indywidualne, holistyczne podejście do ich zdrowia i urody, zawsze poprzedzone odpowiednią diagnostyką medyczną i kwalifikacją. Szczególnie lubię zabiegi iniekcyjne z użyciem wypełniaczy, które podane odpowiednią techniką i w precyzyjny sposób pozwalają zapewnić pacjentowi spektakularne odmłodzenie, odświeżenie wyglądu bez ryzyka przerysowania. Moim „estetycznym hobby” są m.in. zabiegi korekcji ust, także tych trudnych, np. bardzo wąskich bądź asymetrycznych. Bardzo dobre efekty osiągam również w zabiegach liftingu twarzy z użyciem endodermalnej fali radiowej Attiva. Szczególne miejsce w moich usługach zajmują zabiegi na włosy – wprowadziłam do Polski implanty włosów Biofibre, które pozwalają szybko i bezboleśnie odzyskać utracone włosy, np. po chemioterapii, wykonuję też zabiegi przeszczepu włosów nowoczesną technologią Smart Graft (bez pozostawiania blizn). Zadowolenie pacjentów, poczucie atrakcyjności i pewność siebie, jaką nierzadko udaje mi się w nich przywrócić, są dla mnie zawsze najlepszą nagrodą za wykonaną pracę. Serdecznie zapraszam!

Filmy

Galeria zdjęć

Usługi

ZABIEGI NA CIAŁO
więcej…

Opinie

5.00
5.00
Kasia

Dr Kowalczyk jest mistrzynią precyzji i wyczucia proporcji, jeśli chodzi o modelowanie ust! Prawdziwa perfekcja, zależało mi na widocznym, ale jednocześnie naturalnym powiększeniu ust. efekt jest rewelacyjny!

5
Odpowiedz

Napisz opinię


Zostań ekspertem

Chcesz zaistnieć na naszym portalu jako Ekspert i odpowiadać na pytania użytkowników o zabiegi? Zapraszamy do współpracy lekarzy medycyny estetycznej! Przygotowaliśmy dla Państwa specjalną ofertę promocji na naszym portalu.