WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Pytania

Wypełniacze biostymulujące

Czy zabiegi biostymulujące można robić już po 30-tce? Wiele o nich słyszałam, ale nie wiem, czy nie jestem na nie za młoda. Z drugiej strony może warto, aby wzmocnić skórę?

Helenka
12
Dr Bartosz Pawlikowski

Dzień dobry,

zabiegi biostymulujące można wykonywać w Pani wieku. Warto je wykonać, ponieważ tak jak Pani wspomniała wzmocnią one skórę.

16
Ruczaj Clinic

Dzień dobry, jak najbardziej wskazana jest profilaktyka anti-aging. W jakim wieku ją rozpocząć to sprawa bardzo indywidualna. To czy zabieg w Pani przypadku jest zasadny należy ustalić na konsultacji i dobrać zabieg tak, aby jak najbardziej odpowiadał potrzebom Pani skóry.

2
Dr Dorota Kowalczyk
1

Dzień dobry, do wypowiedzi powyżej dodam tylko, że u osób w Pani wieku zabiegi z biostymulatorami zwykle dają szybką poprawę a ich dobrze kontrolowana kontynuacja pozwoli na bardzo skuteczną i trwałą profilaktykę anti-aging. Dodatkową korzyścią jaką dają biostymulatory są lepsze efekty po wykonywanych później, innych rodzajach zabiegów estetycznych, w tym także tych z użyciem nici czy różnych urządzeń liftingujących.

dr Ewa Rybicka 13
Dr Ewa Rybicka
1

Dzień dobry
Kwalifikując pacjentów do zabiegów zawsze kieruję się w pierwszej oceną skóry. Niezależnie od wieku, jeżeli skóra wymaga stymulacji, dobieram odpowiedni rodzaj stymulatora skórnego. I to jest sedno odpowiedzi.
Mamy do dyspozycji wiele stymulatorów o różnych mechanizmach działania i różnej sile.
Zatem w wieku 30 lat można zaproponować zabiegi stymulujące mając na uwadze profilaktykę starzenia.
Ewa Rybicka