WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Karboksyterapia

DODAJ GABINETZAPYTAJ EKSPERTA

Karboksyterapia polega na śródskórnym wstrzyknięciu cienką igłą medycznego dwutlenku węgla, co wywołuje wiele korzystnych zmian w tkankach. Skóra staje się dotleniona, odżywiona, znikają obrzęki i cienie pod oczami, zmniejszeniu ulegają zmarszczki, blizny czy rozstępy. To małoinwazyjna i niezwykle wszechstronna metoda odmładzania i poprawy wyglądu.

Średnia cena:

od 150-200 zł

Ile trwa zabieg:

ok. 15-30 min

Ilość zabiegów:

Zwykle zalecana seria to 10-12 powtórzeń

Po zabiegu:

Nie jest wymagana rekonwalescencja

Karboksyterapia to mało inwazyjna metoda o niezwykle wszechstronnym zastosowaniu, która wykorzystuje działanie medycznego dwutlenku węgla, podawanego w skórę (śródskórnie bądź podskórnie) za pomocą specjalnego urządzenia i cienkiej igły. Zabieg jest mało inwazyjny i, można powiedzieć, naturalny, gdyż wykorzystuje naturalny gaz występujący w naszym organizmie, produkowany podczas oddychania i spalania tkankowego. Karboksyterapia pomaga redukować drobne zmarszczki, rozjaśnia cienie pod oczami, stosowana też jest w zabiegach na cellulit, na rozstępy i w przypadku łysienia. „Cudowny gaz” wykorzystuje się też wspomagająco w leczeniu łuszczycy, zespołu Raynauda i trudno gojących się ran.

Karboksyterapia – jak działa?

Zabieg polega na wstrzyknięciu dwutlenku węgla w skórę za pomocą cienkiej igły. Dwutlenek węgla prowadzi do rozszerzenia naczynek krwionośnych i tworzenia się nowych naczyń, co skutkuje lepszym przepływem krwi, czyli transportem tlenu oraz składników odżywczych. Poprawia mikrokrążenie, stymuluje odnowę komórek i przebudowę skóry, wytwarza kontrolowany stan zapalny, co prowadzi do wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny, a tym samym ujędrnienia, zagęszczenia i uelastycznienia skóry. CO2 zmniejsza też zatrzymywanie wody w tkankach, działając przeciwobrzękowo (np. w okolicy oczu).

Dobroczynne właściwości dwutlenku węgla znane są już od ponad 80 lat. W latach 30. XX wieku francuscy kardiolodzy zalecali pacjentom z chorobami krążenia kąpiele w wodzie nasyconej CO2. Z czasem zauważono, że poprawia on też wygląd skóry i w latach 90. zaczęto go podawać podskórnie i wykorzystywać w zabiegach medycyny estetycznej. Zabiegi te nie zdobyły jednak większej popularności ze względu na bolesność techniki podawania gazu do organizmu. Przełomem było wprowadzenie na rynek nowoczesnych urządzeń, które pozwalają na bezbolesne podawanie dwutlenku węgla pod skórę.

Karboksyterapia jest metodą naturalną, zgodną z procesami fizjologicznymi organizmu, która wykorzystuje i intensyfikuje fizjologiczne mechanizmy w nim zachodzące. Dwutlenek węgla jest bowiem jednym z podstawowych produktów przemiany materii (w spoczynku w ciągu godziny produkujemy 12 litrów tego gazu), niezbędnym do regulowania wielu procesów biologicznych, między innymi do przepływu krwi w tkankach. Zwiększenie jego stężenia stymuluje dostarczanie większych ilości tlenu do danej okolicy, a w efekcie silną odnowę tkanek i szybszy metabolizm.

Karboksyterapia – jak wygląda zabieg?

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania ani znieczulenia. Ważny jest rodzaj aparatu produkującego CO2 – medyczne aparatury pozwalają dawkować go w kontrolowany i bezpieczny sposób, niektóre dodatkowo go podgrzewają przed podaniem, dzięki czemu zabieg jest bardziej komfortowy dla pacjenta i nie wymaga znieczulenia. Charakterystycznym odczuciem jest „rozpieranie” tkanek i pieczenie podczas podawania CO2. W momencie podawania CO2 w tkanki mogą pojawić się drobne wypukłości, które po chwili samoistnie ustępują – gaz jest wchłaniany przez tkanki po ok. 5 minutach i bezpiecznie wydalany z wydychanym powietrzem.

Karboksyterapia – wskazania

Karboksyterapia jest bardzo wszechstronnym zabiegiem odmładzającym. W przypadku twarzy najczęstszymi wskazaniami do jej wykonania są:

• wiotka, mało elastyczna skóra z objawami starzenia

• szary, zmęczony kolor skóry

• skóra palacza

• cienie i obrzęki pod oczami (jednym z najczęstszych zastosowań jest kabroksyterapia pod oczy)

• kurze łapki

• drobne zmarszczki na twarzy, szyi i dekolcie

• blizny po trądziku

Karboksyterapia – efekty zabiegu

Zabieg stymuluje odnowę tkanek, zwiększa produkcję kolagenu i elastyny. Sprawia, że skóra staje się młodsza i elastyczniejsza. Jest nie tylko gładsza, ale też jaśniejsza, wygląda świeżo i promiennie. Efekt widać prakatycznie od razu po jednym zabiegu, jednak dla uzyskania pełnego rezultatu zaleca się wykonać serię nawet 10-12 powtórzeń. Można wykonywać 1-2 zabiegi w tygodniu.

Karboksyterapia – zalecenia po zabiegu

Tuż po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona i obrzęknięta, ale zabieg praktycznie nie zostawia żadnych śladów. Tak jak w przypadku każdego zabiegu z igłą, należy:

• po zabiegu bezwzględnie przestrzegać zasad higieny

• chronić skórę przed słońcem

• unikać masowania i uciskania skóry

• przez co najmniej 12 godzin unikać picia alkoholu, zażywania leków obniżających krzepliwość krwi, gorących kąpieli i sauny, aby nie doszło do powstania krwiaczków

• ograniczyć intensywny wysiłek fizyczny

• jeśli skóra jest zaczerwieniona można ją smarować kremem łagodzącym i przyspieszającym regenerację

• makijaż można bezpiecznie wykonać już następnego dnia

Karboksyterapia – przeciwwskazania

Przede wszystkim to typowe przeciwwskazania do zabiegów iniekcyjnych:

• ciąża, okres laktacji

• aktywne infekcje i stany zapalne (np. trądzik, opryszczka)

• choroby nowotworowe

• ciężka niewydolność płuc, serca, nerek

• przyjmowanie leków z grupy inhibitorów anhydrazy węglanowej

• nieustabilizowana cukrzyca

Zadaj pytanie – zaloguj się

Chcesz zadać pytanie lekarzom medycyny estetycznej? Zarejestruj/zaloguj się na portalu i wpisz je poprzez specjalny formularz wybierając kategorię, do jakiej należy. Pytanie zostanie przesłane do lekarzy wykonujących zabiegi z danej kategorii. Odpowiedź zobaczysz na portalu, przyjdzie też do Ciebie powiadomienie mailowo. Zapraszamy!

Gabinety wykonujące ten zabieg

Dodaj gabinet

Zapraszamy gabinety i kliniki medycyny estetycznej oraz kosmetologii estetycznej do zaistnienia w naszej bazie. Podstawowa wizytówka jest bezpłatna, w wersji premium zyskujesz dodatkowe możliwości. Daj się zauważyć naszym użytkownikom, poszukującym sprawdzonych miejsc oferujących zabiegi medycyny i kosmetologii estetycznej w całej Polsce.