WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

mezoterapia na rozstępy

DODAJ GABINETZAPYTAJ EKSPERTA

Mezoterapia to zabieg nie tylko na twarz. W dermatologii wykorzystuje się preparaty na bazie składników stymulujących przebudowę skóry, co przyczynia się do zmniejszenia blizn i rozstępów.

Rozstępy to nic innego jak przebiegające równolegle wrzecionowate pasma ścieńczałej , pomarszczonej skóry, która uległa zbyt intensywnemu i zbyt szybkiemu rozciągnięciu. Ich pojawienie się jest z reguły bezobjawowe, jednak może być poprzedzone uczuciem świądu, a rzadziej nawet bólu i pieczenia. Tworzą się one na poziomie skóry właściwej, a ich powstawanie wiąże się z upośledzeniem fibroblastów, czyli komórek, które odpowiedzialne są za produkcję dwóch rodzajów białek: kolagenu i elastyny. Co zrobić w momencie, gdy rozstępy już się pojawiły na wskutek nadmiernego rozciągania np. w ciąży? Kremy niewiele tutaj zaradzą więc gdzie zatem szukać pomocy? Doskonałym rozwiązaniem będzie mezoterapia.

Wskazania

Wskazaniem do zabiegu jest cellulit i rozstępy w każdym stadium.

Na czym polega zabieg?

Mezoterapia polega na stosunkowo gęstym (co ok. 1 cm) śródskórnym podawaniu małych dawek substancji odżywczych w wybrane części ciała, które mają być poddane zabiegowi. Podczas jednego zabiegu powstają dziesiątki małych grudek, w których zdeponowany jest preparat. Jednak grudki te, podobnie zresztą jak ślady po wkłuciach, znikną po kilkudziesięciu godzinach od zabiegu, a składniki aktywne preparatu ulegną całkowitemu wchłonięciu. Przy tym nawilżają i odżywiają skórę, działając profilaktycznie i stymulując ją do regeneracji. Taki zabieg nie wymaga żadnego specjalnego przygotowania się przed wizytą. Nie powoduje nadwrażliwości na słońce i może być stosowany przez cały rok. Mezoterapia spokojnie może być wykonywana przy każdym typie skóry – nawet w przypadku skóry bardzo cienkiej i bardzo delikatnej.

Ile trwa zabieg

Zabieg trwa kilkanaście minut i wymaga przeprowadzenia kilku serii w coraz dłuższych odstępach. Mezoterapia wymaga także kontynuacji w postaci tzw. zabiegów „przypominających” (2-3 serii np. 2 razy w roku). Ilość i częstotliwość powtórzeń jest uzależniona m.in. od stanu skóry i wieku. Np. młoda skóra może wymagać jedynie delikatnej pomocy i wystarczy jej tylko jedna seria zabiegu w roku. Do 35. roku życia również wystarcza z reguły tylko jedna seria zabiegów. Natomiast już między 35 a 45 rokiem życia zwiększa się zalecana częstotliwość zabiegów do dwóch serii w trakcie roku. Cały zabieg dzieli się na trzy fazy. W pierwszej, zwanej terapią intensywną, zawarte są trzy zabiegi w odstępach 10-14 dni. W fazie drugiej – pielęgnacji – przez trzy miesiące wykonywany jest jeden zabieg na miesiąc. Z kolei w ostatniej – trzeciej fazie, mającej na celu podtrzymanie efektów kuracji wykonuje się jeden zabieg co 6 miesięcy.

Efekty zabiegu

Zabieg ten skutecznie zwalcza rozstępy, znacznie je spłycając i zmniejszając poprzez uelastycznienie skóry i przywrócenie w niej prawidłowych procesów. Skóra staje się znacznie bardziej wygładzona, jędrna, uelastyczniona i pozbawiona rozstępów.

Zalecenia po zabiegu

Po zabiegu można od razu wrócić do normalnej aktywności. Przez klika dni należy unikać sauny, solarium i nie korzystać z basenu. Odradzane są także gorące kąpiele.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do zabiegu jest: alergia na składniki preparatu, ciąża oraz okres karmienia piersią, niewyrównana cukrzyca, stany zapalne skóry, opryszczka, skóra naczynkowa, choroby nowotworowe, stosowanie leków przeciwkrzepliwych oraz choroby tarczycy.

Średnia cena

Cena mezoterapii igłowej uzależniona jest od partii ciała, którą ma być objęty zabieg oraz od zużytego preparatu. Całkowity koszt serii zabiegów lekarz jest w stanie określić w trakcie konsultacji. Średnio 1 zabieg to koszt minimum 100 zł.

Autor: Martyna Szkaradek

Zadaj pytanie – zaloguj się

Chcesz zadać pytanie lekarzom medycyny estetycznej? Zarejestruj/zaloguj się na portalu i wpisz je poprzez specjalny formularz wybierając kategorię, do jakiej należy. Pytanie zostanie przesłane do lekarzy wykonujących zabiegi z danej kategorii. Odpowiedź zobaczysz na portalu, przyjdzie też do Ciebie powiadomienie mailowo. Zapraszamy!

Gabinety wykonujące ten zabieg

1 2 3 6

Dodaj gabinet

Zapraszamy gabinety i kliniki medycyny estetycznej oraz kosmetologii estetycznej do zaistnienia w naszej bazie. Podstawowa wizytówka jest bezpłatna, w wersji premium zyskujesz dodatkowe możliwości. Daj się zauważyć naszym użytkownikom, poszukującym sprawdzonych miejsc oferujących zabiegi medycyny i kosmetologii estetycznej w całej Polsce.