WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

lipoliza iniekcyjna

DODAJ GABINETZAPYTAJ EKSPERTA

Lipoliza iniekcyjna to szybka medyczna metoda, powodująca zniszczenie zbędnych komórek tłuszczowych i ich redukcję. Stosuje się ją miejscowo np. na brzuch, uda czy ramiona.

Jedną z najszybszych i najmniej inwazyjnych metod na osiągnięcie wymarzonej sylwetki jest lipoliza iniekcyjna. To zabieg, w którym za pomocą ostrzykiwania wybranych obszarów ciała specjalną substancją, prowadzi się do rozpadu tkanki tłuszczowej. Zabieg stanowi doskonałą alternatywę dla osób, które nie mogą lub nie chcą poddać się operacyjnej liposukcji.

Wskazania

Lipoliza iniekcyjna jest polecana osobom, które chcą pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z okolic pach, karku („bawoli” kark), brzucha, bioder, pośladków i ud, okolicy kolan, mają problem z fałdami na plecach poniżej linii żeber, posiadają tłuszczaki lub cierpią na ginekomastię. Zabieg jest też dobrą alternatywą dla ludzi, którzy pragną w bezinwazyjny sposób wymodelować linię żuchwy („podwójny” podbródek).

Na czym polega zabieg?

Po wykonaniu miejscowego znieczulenia, lekarz przy użyciu cienkich kaniul wykonuje serię ostrzyknięć obszaru poddanego zabiegowi z jednego, ewentualnie z dwóch miejsc wkłucia. Substancja zawarta w zastrzykach powoduje rozpuszczenie komórek tłuszczowych. W miejscu zastosowania preparatu występuje lekki stan zapalny tkanki tłuszczowej. Komórki tłuszczowe pod wpływem obrzęku pękają, a zgromadzone w nich tłuszcze trafiają do krwi, następnie są rozkładane w wątrobie i wydalane z organizmu w procesie metabolicznym.

Ile trwa zabieg

Lipoliza iniekcyjna trwa od 15 do 30 minut. W celu zauważenia optymalnych efektów dobrze jest powtarzać zabieg od 3 do 6 razy co 4 tygodnie.

Efekty zabiegu

Po wykonaniu serii zabiegów pacjent traci zazwyczaj od 4 do 5 cm w miejscu poddanemu lipolizie iniekcyjnej. Jeśli tkanki tłuszczowej jest mało z reguły wystarcza od 2 do 3 zabiegów, w innych przypadkach liczba zwiększa się zgodnie z indywidualnymi preferencjami organizmu.

Zalecenia po zabiegu

Po zabiegu pacjent może wrócić do codziennych czynności, z wyłączeniem nadmiernej aktywności fizycznej przez okres kilku dni. Na obszarze poddanym zabiegowi może pojawić się lekka opuchlizna, świąd i zaczerwienienie, który utrzymuje się od kilku dni do kilku tygodni w zależności od indywidualnych preferencji organizmu. W celu zmniejszenia obrzęku wykonanej lipolizy na twarzy zaleca się na czas spania pozycję z uniesioną głową, np. dzięki podłożeniu poduszek pod ramiona. Warto także unikać odzieży zakładanej przez głowę. Wskazane jest unikanie słońca i solarium do 6 tygodni po wykonanej lipolizie. Przez okres 4 -5 dni po zabiegu nie można mieć wykonywanych masaży. W celu zwiększenia efektu przeprowadzonego zabiegu po tym czasie warto poddać się masażowi limfatycznemu, endermologii. Dodatkowo należy wprowadzić w codzienny jadłospis produkty z niską zawartością tłuszczów oraz zażywać L-karnitynę (1 tabletka dziennie).

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do zabiegu są: nadmierna otyłość, cukrzyca, ostre stany chorobowe wątroby i nerek, nieuregulowane choroby tarczycy, choroby nowotworowe, stany zapalne skóry, alergia skóry (przede wszystkim na soję i wit. B), nadwrażliwość na kwas benzoesowy, padaczka, stałe przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych lub aspiryny, ciąża i karmienie piersią.

Średnia cena

Cena jednego zabiegu, w zależności od obszaru poddanego lipolizie iniekcyjnej, wynosi od 150 do 3 000 zł.

Autor: Agnieszka Mażuchowska

Zadaj pytanie – zaloguj się

Chcesz zadać pytanie lekarzom medycyny estetycznej? Zarejestruj/zaloguj się na portalu i wpisz je poprzez specjalny formularz wybierając kategorię, do jakiej należy. Pytanie zostanie przesłane do lekarzy wykonujących zabiegi z danej kategorii. Odpowiedź zobaczysz na portalu, przyjdzie też do Ciebie powiadomienie mailowo. Zapraszamy!

Gabinety wykonujące ten zabieg

Dodaj gabinet

Zapraszamy gabinety i kliniki medycyny estetycznej oraz kosmetologii estetycznej do zaistnienia w naszej bazie. Podstawowa wizytówka jest bezpłatna, w wersji premium zyskujesz dodatkowe możliwości. Daj się zauważyć naszym użytkownikom, poszukującym sprawdzonych miejsc oferujących zabiegi medycyny i kosmetologii estetycznej w całej Polsce.