WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

karboksyterapia skóry głowy

DODAJ GABINETZAPYTAJ EKSPERTA

Karboksyterapia to zabieg polegający na wprowadzeniu pod skórę głowy dwutlenku węgla. Dwutlenek węgla wpływa na rozszerzenie się naczyń krwionośnych – gdy przepływa przez nie więcej krwi, skóra jest lepiej dotleniona, a co za tym następuje, lepiej odżywiona. Dwutlenek węgla nie wpływa negatywnie na naszą skórę; jest dla niej całkowicie neutralny, ponieważ wydychamy go wraz z wypuszczaniem powietrza.

Wskazania

Zabieg sprawdzi się u osób, które mają osłabione, farbowane włosy; z karboksyterapii mogą skorzystać również ci, u których wypadanie włosów ma związek z chorobami hormonalnymi. Zabieg będzie pomocny w przypadku łysienia wynikającego z ubogiej w wartości odżywcze diety, a także w przypadku włosów z natury osłabionych.

Na czym polega zabieg?

Do przeprowadzenia zabiegu używa się igły i podgrzewanego dwutlenku węgla. Gaz, wprowadzony do tkanek, rozszerza naczynia krwionośne, czego efektem jest poprawa krążenia. Aplikacja jest praktycznie bezbolesna, choć osoby z niskim progiem bólu mogą odczuwać pewien dyskomfort. Dwutlenek węgla pobudza produkcję kolagenu, który ma istotny wpływ na włosy (między innymi zmniejsza łysienie plackowate). Dodatkowo dzięki kolagenowi włosy są grubsze i bardziej sprężyste.

Ile trwa zabieg

Zabieg trwa około trzydziestu minut. Łącznie wykonuje się 8 zabiegów, choć w niektórych przypadkach liczba może być większa lub mniejsza w zależności od indywidualnych potrzeb. Zaleca się powtarzanie karboksyterapii co dwa tygodnie dla utrzymania efektu. Po zakończeniu serii zabiegów należy wykonać jeden zabieg przypominający.

Efekty zabiegu

Karboksyterapia zmniejsza łysienie i zatrzymuje wypadanie włosów. Dodatkowo pozytywnie wpływa na ukrwienie skóry głowy, dzięki czemu odrastające włosy są mocniejsze, gęstsze i zdrowsze. W przypadku naprawdę dużych problemów z łysieniem zaleca się połączenie zabiegu karboksyterapii z mezoterapią igłową skóry głowy dla osiągnięcia najlepszych efektów.

Zalecenia po zabiegu

Skóra głowy bezpośrednio po zabiegu może być wrażliwa i delikatnie spuchnięta. W ciągu kilku godzin nie powinno się zamaczać głowy w wodzie; nadwrażliwość powinna jednak zniknąć jeszcze tego samego lub ewentualnie następnego dnia. Zabieg nie wpływa znacząco na stan pacjenta, dlatego nie ma konieczności przeprowadzenia specjalnej rekonwalescencji bezpośrednio po karboksyterapii.

Przeciwwskazania

Do zabiegu nie mogą podejść osoby z wyraźnymi zmianami skórnymi – przewlekłe stany zapalne zasinienia wykluczają możliwość przeprowadzenia karboksyterapii. Do zabiegu nie mogą podejść także kobiety ciężarne, karmiące piersią oraz osoby, u których stwierdzono niewydolność płuc i nerek. Przeprowadzenie karboksyterapii dyskwalifikują również zaburzenia krzepnięcia krwi. W przypadku tego zabiegu nie ma wielu przeciwwskazań, ponieważ ciała ludzkie mają na co dzień do czynienia z dwutlenkiem węgla.

Średnia cena

Średnia cena zabiegu waha się od 150 do 400 złotych. W przypadku 8 zabiegów pełna cena wyniesie od 1200 do 3200 złotych.

Autor: Adrianna Bzdzion

 

Zadaj pytanie – zaloguj się

Chcesz zadać pytanie lekarzom medycyny estetycznej? Zarejestruj/zaloguj się na portalu i wpisz je poprzez specjalny formularz wybierając kategorię, do jakiej należy. Pytanie zostanie przesłane do lekarzy wykonujących zabiegi z danej kategorii. Odpowiedź zobaczysz na portalu, przyjdzie też do Ciebie powiadomienie mailowo. Zapraszamy!

Gabinety wykonujące ten zabieg

Dodaj gabinet

Zapraszamy gabinety i kliniki medycyny estetycznej oraz kosmetologii estetycznej do zaistnienia w naszej bazie. Podstawowa wizytówka jest bezpłatna, w wersji premium zyskujesz dodatkowe możliwości. Daj się zauważyć naszym użytkownikom, poszukującym sprawdzonych miejsc oferujących zabiegi medycyny i kosmetologii estetycznej w całej Polsce.