WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

nici rewitalizujące

DODAJ GABINETZAPYTAJ EKSPERTA

Nici rewitalizujące są wykonane z substancji mających działanie biostymulujące (pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny) oraz nawilżające, np. kwasu polimlekowego bądź PDO.

Nici PDO są wykonane z polidioksanonu – substancji znanej od dawna w medycynie i wykorzystywanej m.in. do produkcji wchłanialnych szwów chirurgicznych stosowanych w chirurgii ogólnej, kardiologii, ginekologii, okulistyce. Są to nici rozpuszczalne, które poprawiają napięcie skóry, ale prze wszystkim prowadzą do jej naturalnego odmłodzenia, pobudzając produkcję nowych włókien kolagenowych. 

Wskazania

Zabieg jest polecany osobom, które chcą poprawić kondycję skóry oraz zredukować objawy starzenia się ciała. Nici polimlekowe najczęściej wykorzystuje się do liftingu twarzy. Najlepsze rezultaty widoczne są u osób między 30. a 60. rokiem życia.

Na czym polega zabieg?

Po wykonaniu znieczulenia miejscowego, za pomocą specjalnych igieł wprowadza się nici PDO w miejsce poddane zabiegowi. W zależności od przewidywanego efektu nici umieszcza się do tkanki podskórnej, śródskórnie lub domięśniowo. Na koniec usuwa się igły w taki sposób, aby nie naruszyć utworzonego szkieletu. Do jednego zabiegu wykorzystuje się od kilku do kilkudziesięciu nici, o różnej długości.

Po wprowadzeniu pod skórę polidioksanon ulega stopniowej degradacji w ciągu 180-240 dni, a produkty końcowe (woda i dwutlenek węgla) są całkowicie obojętne dla naszego organizmu. W skórze wywołuje łagodną odpowiedź tkankową związaną z implantacją ciała obcego oraz pobudza proces neokolagenezy (stymulację nowego kolagenu), aktywuje fibroblasty do tworzenia elastyny (białka odpowiedzialnego za sprężystość i elastyczność skóry) oraz zwiększa syntezę naturalnego kwasu hialuronowego. Ze względu na szybkie tempo rozkładu nici nie mają tendencji do tworzenia zwłóknień i bliznowacenia, w odróżnieniu od włókien o dużej średnicy i długim czasie biodegradacji (powyżej roku).

Ile trwa zabieg

Zabieg trwa ok. 30 minut.

Efekty zabiegu

Nici zostają całkowicie rozpuszczone i wchłonięte po około 8 miesiącach. Rezultaty dobrze wykonanego zabiegu są bardzo naturalne. Po kilku tygodniach można zauważyć trwałe efekty. Skóra staje się bardziej napięta, jędrna, zmarszczki i rozstępy ulegają wygładzeniu. Objawy starzenia zostają zredukowane. Efekty zabiegu utrzymują się około 1,5-2 lata.

Zalecenia po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić zaczerwienienie i obrzęk, które znikają w ciągu kilku dni. W celu złagodzenia objawów, w ciągu doby od zabiegu, warto stosować zimne okłady na obszar pozabiegowy. Przez co najmniej 2 tygodnie powinno się powstrzymać od masaży, leczenia stomatologicznego, nadmiernej aktywności fizycznej oraz korzystania z sauny, solarium i basenu. Przez 3 tygodnie Należy ograniczyć mimikę twarzy do minimum. Przed wyściem na zewnątrz należy zastosować krem z filtrem ochronnym.

Przeciwskazania

Przeciwskazaniami do wykonania zabiegu są: skłonność do powstaania bliznowców, przerwanie ciągłości naskórka w miejscu poddanemu zabiegowi, infekcje wirusowe, bakteryjne i grzybicze skóry, nowotwory skóry, choroby skóry, stany zapalne i alergiczne skóry, kolagenozy, antybiotykoterapia, cukrzyca, padaczka, zaburzenia krzepnięcia krwi, miesiączka, ciąża i karmienie piersią.

Średnia cena

Cena zabiegu, w zależności od ilości wykorzystanych nitek, waha się od 75o zł do 9 000 zł.

Autor: Agnieszka Mażuchowska

Zadaj pytanie – zaloguj się

Chcesz zadać pytanie lekarzom medycyny estetycznej? Zarejestruj/zaloguj się na portalu i wpisz je poprzez specjalny formularz wybierając kategorię, do jakiej należy. Pytanie zostanie przesłane do lekarzy wykonujących zabiegi z danej kategorii. Odpowiedź zobaczysz na portalu, przyjdzie też do Ciebie powiadomienie mailowo. Zapraszamy!

Gabinety wykonujące ten zabieg

1 2 3 5

Dodaj gabinet

Zapraszamy gabinety i kliniki medycyny estetycznej oraz kosmetologii estetycznej do zaistnienia w naszej bazie. Podstawowa wizytówka jest bezpłatna, w wersji premium zyskujesz dodatkowe możliwości. Daj się zauważyć naszym użytkownikom, poszukującym sprawdzonych miejsc oferujących zabiegi medycyny i kosmetologii estetycznej w całej Polsce.