WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Estamedic – Spowolnijczas.pl

Estamedic – Spowolnijczas.pl

Estamedic – Spowolnijczas.pl

Łokietka 89
31-263 Kraków, małopolskie

Pokaż numer telefonu
Pokaż adres email

O Estamedic – Spowolnijczas.pl

Zapraszam do mojego gabinetu!
Jestem dyplomowanym lekarzem medycyny estetycznej. Studia lekarskie ukończyłam w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Kwalifikacje oraz wiedzę z zakresu Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, czyli poszukiwań metod spowalniania i odwracania procesu starzenia się, zdobyłam w trakcie studiów podyplomowych „Medycyna Estetyczna dla Lekarzy” w GWSH w Katowicach. W mojej pracy dyplomowej badałam Wpływ diety na stan i starzenie się skóry oraz sposoby spowolnienia procesów starzeniowych.

Ukończyłam szkolenie organizowane przez World Society of Anti-Aging Medicine (WOSAAM) i Polskie Towarzystwo Medycyny Prewencyjnej i Przeciwstarzeniowej, które pozwoli mi uzyskać Międzynarodową Specjalizację z Medycyny Przeciwstarzeniowej. Jest to nowa i niezwykle dynamicznie rozwijająca się dziedzina medycyny, która skupia się przede wszystkim na wczesnym zapobieganiu chorobom cywilizacyjnym oraz utrzymaniu optymalnego stanu zdrowia. Dzięki właściwej terapii i zachowaniu odpowiedniego stylu życia, można istotnie spowolnić proces starzenia się organizmu oraz poprawić zdrowie pacjentów.

Moją pasją jest medycyna żywieniowa, która pozwala efektywnie ocenić potrzeby żywieniowe pacjenta i zaproponować konkretne zmiany w diecie w celu zapobieżenia lub złagodzenia różnego rodzaju chorób. W swojej codziennej praktyce skupiam się także na aktywnej promocji zdrowia, gdyż uważam, że prawidłowe odżywianie jest podstawą dobrego zdrowia i długowieczności.

Jest licencjonowanym konsultantem programu nadwrażliwości pokarmowych LEAP (Lifestyle Eating And Perfomance). Program ten opracowuje się na bazie wyników testu MRT (Mediator Release Test), a konsultant musi doprecyzować go do indywidualnych potrzeb pacjenta. Pozwala to na wypracowanie nowego indywidualnego stylu odżywiania, likwidującego i osłabiającego objawy chorobowe oraz zmniejszającego stany zapalne wynikające z nadwrażliwości na pokarmy.

Jestem członkinią Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anty-Aging, pierwszej organizacji w Polsce, która z medycznej perspektywy zajmuje się jakością życia pacjenta rozumianą, jako połączenie zdrowego organizmu z estetycznym wyglądem oraz zdrowym trybem życia. Stale podnoszę swoje kwalifikacje i uczestniczę w wielu kursach, szkoleniach i konferencjach naukowych, dotyczących medycyny estetycznej, żywieniowej oraz medycyny przeciwstarzeniowej.

Gabinet medycyny przeciwstarzeniowej oraz estetycznej Estamedic oraz serwis SpowolnijCzas.pl utworzyłam, jako wyraz mojej ogromnej pasji. Za pośrednictwem tej strony promuję zdrowe odżywianie, pielęgnację i troskę o własne ciało oraz aktywny styl życia. Staram się pomóc moim Pacjentom w ich codziennej walce z nieubłaganie upływającym czasem, opierając się na najnowszych badaniach naukowych i osiągnięciach technologicznych na rzecz spowalniania procesów starzenia.

Dr Joanna Gawlikowska-Wójcik

Opinie o Estamedic – Spowolnijczas.pl

Napisz opinię