WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

karboksyterapia na blizny i rozstępy

DODAJ GABINETZAPYTAJ EKSPERTA

Karboksyterapia polega na podawaniu w skórę medycznego dwutlenku węgla. Powoduje to dotlenienie i odżywienie tkanek, stymuluje produkcję nowego kolagenu i przebudowę skóry w miejscu blizny.

Rozstępy to blizny i pęknięcia wiązania kolagenowo-elastycznego, powstałe na wskutek nadmiernego rozciągnięcia skóry i uszkodzenia fibroblastów, czyli komórek, które odpowiedzialne są za produkcję dwóch rodzajów białek: kolagenu i elastyny. Jak pozbyć się rozstępów? Niestety ich usunięcie nie jest możliwe, jednak istnieje metoda, która zmniejszy widoczność rozstępów o nawet 80%. Mowa o karboksyterapii.

Wskazania

Wskazaniem do zabiegu są problemy skórne, takie jak rozstępy, cellulit, zwiotczenia skóry, blizny, łysienie czy łuszczyca. Ponadto, metoda ta stosowana jest także w walce z zaburzeniami krążenia obwodowego, owrzodzeniami czy opóźnionym gojeniem się ran.

Na czym polega zabieg?

Zabieg ten po wielu latach wraca do łask, a wszystko dzięki swojej niezawodności, przy jednocześnie bardzo atrakcyjnej cenie. Polega na wstrzykiwaniu dwutlenku węgla pod skórę. Metoda ta jest całkowicie bezpieczna i zupełnie inna niż botoks czy wszelkiego rodzaju wypełniacze. W przeciwieństwie do nich, karboksyterapia nie blokuje żadnych mięśni. I mimo że zabieg polega na iniekcji, to nie wstrzykuje się żadnych sztucznych związków ani substancji aktywnych, a jedynie czysty dwutlenek węgla, który naturalnie występuje w naszym organizmie i odpowiada za regulację naszych naczyń krwionośnych.

Ile trwa zabieg

Cykl zabiegowy trwa obejmuje zazwyczaj od 8 do 12 zabiegów, które najczęściej są wykonywane raz lub dwa razy w tygodniu. Jeden zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut.

Efekty po zabiegu

Zabieg ten usprawnia proces neowaskularyzacji (tworzenia nowych naczyń krwionośnych), a co za tym idzie, przekłada się to na znaczną poprawę skóry. Proces ten przyczynia się do sprawniejszej pigmentacji skóry, co w efekcie sprowadza kolor rozstępów do właściwego koloru skóry. Wzmożona synteza kolagenu wpływa na wyrównanie struktury miejsc zmienionych.

Zalecenia po zabiegu

Po zabiegu nie należy korzystać z kąpieli słonecznych i solarium przez minimum 24 godziny. Ponadto, należy unikać sauny, łaźni suchej i parowej, gorących kąpieli również przez całą dobę po zabiegu. Nie wolno poddawać się zabiegom z użyciem lasera przez minimum 14 dni. Z kolei masaży należy unikać przez minimum 48 godzin.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są: ostre niewydolności serca, niedawne zawały serca lub dławica piersiowa, niewydolność nerek, niedawno przebyty udar mózgu, chroniczne choroby płuc, epilepsja, niedawne zapalenia żył, zator płucny, ciąża, niekontrolowana cukrzyca, nowotwór, choroby tkanki łącznej czy wirusowa infekcja skóry.

Średnia cena

Cena za jeden zabieg wynosi około 100-250 zł. w zależności od tego na jakim obszarze ciała wykonywany jest zabieg i od renomy samej kliniki.

Autor: Martyna Szkaradek

Zadaj pytanie – zaloguj się

Chcesz zadać pytanie lekarzom medycyny estetycznej? Zarejestruj/zaloguj się na portalu i wpisz je poprzez specjalny formularz wybierając kategorię, do jakiej należy. Pytanie zostanie przesłane do lekarzy wykonujących zabiegi z danej kategorii. Odpowiedź zobaczysz na portalu, przyjdzie też do Ciebie powiadomienie mailowo. Zapraszamy!

Gabinety wykonujące ten zabieg

Dodaj gabinet

Zapraszamy gabinety i kliniki medycyny estetycznej oraz kosmetologii estetycznej do zaistnienia w naszej bazie. Podstawowa wizytówka jest bezpłatna, w wersji premium zyskujesz dodatkowe możliwości. Daj się zauważyć naszym użytkownikom, poszukującym sprawdzonych miejsc oferujących zabiegi medycyny i kosmetologii estetycznej w całej Polsce.