WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

mezoterapia na cellulit

DODAJ GABINETZAPYTAJ EKSPERTA

Mezoterapia to nie tylko zabieg na twarz, ale też na ciało. Specjalnie skomponowane koktajle do mezoterapii ciała mają działanie przeciwcellulitowe, zapobiegając nieprawidłowemu magazynowaniu komórek tłuszczowych, Już jeden zabieg może dać widoczny efekt!

Cellulit, potocznie zwany pomarańczową skórką, to problem,  który wbrew pozorom wcale nie dotyka tylko otyłych kobiet, bo również i te szczupłe się z nim męczą. Jak temu zapobiegać? Niezwykle ważne tutaj jest prowadzenie zdrowego trybu życia, gdyż jego powstawaniu sprzyja niska aktywność fizyczna i nieprawidłowo zbilansowana dieta. Ale co zrobić w momencie, gdy cellulit już pojawił się na naszej skórze? Niestety nawet najdroższe kremy z najwyższych półek mogą mu nie sprostać i wtedy będą niezbędne inne działania. Jakie? Niezawodna tutaj może okazać się chociażby mezoterapia igłowa.

Wskazania

Cellulit na udach, brzuchy, pośladkach, ramionach (maksymalnie średniozaawansowany).

Na czym polega zabieg?

Podobnie jak każdy zabieg mezoterapii, metoda leczenia polega na bezpośredniej iniekcji odpowiedniej dawki preparatu leczniczego w miejsca, na których znajduje się cellulit. Zabieg wykonywany jest za pomocą nowoczesnego pistoletu do mezoterapii lub strzykawki z igłą, co pozwala działać substancjom leczniczym w głębokich warstwach skóry. Cały zabieg nie jest bolesny, gdyż igła jest bardzo cienka, ponadto może odbywać się w znieczuleniu.

Ile trwa zabieg

Zabieg trwa kilkanaście minut i wymaga przeprowadzenia kilku serii w coraz dłuższych odstępach. Mezoterapia wymaga także kontynuacji w postaci tzw. zabiegów „przypominających” (2-3 serii np. 2 razy w roku). Ilość i częstotliwość powtórzeń jest uzależniona m.in. od stanu skóry i wieku. Np. młoda skóra może wymagać jedynie delikatnej pomocy i wystarczy jej tylko jedna seria zabiegu w roku. Do 35. roku życia również wystarcza tylko jedna seria zabiegów. Natomiast już między 35. a 45. rokiem życia zwiększa się zalecana częstotliwość zabiegów do dwóch serii w trakcie roku. Cały zabieg dzieli się na trzy fazy. W pierwszej, zwanej terapią intensywną, zawarte są trzy zabiegi w odstępach 10-14 dni. W fazie drugiej – pielęgnacji – przez trzy miesiące wykonywany jest jeden zabieg na miesiąc. Z kolei w ostatniej – trzeciej fazie, mającej na celu podtrzymanie efektów kuracji – wykonuje się jeden zabieg co 6 miesięcy.

Efekty zabiegu

Mezoterapia igłowa może zdziałać cuda i gwarantować jak najlepsze efekty w przypadku wczesnego i średniego stadium cellulitu, gdyż właśnie na tym etapie zabieg ten hamuje jego rozwój oraz skutecznie cofa wszystkie zmiany. W przypadku zaawansowanego stadium cellulitu, mezoterapia igłowa nie gwarantuje całkowitej redukcji, jednak nadal zdecydowanie poprawia wygląd i stan skóry, znacznie i skutecznie wygładzając jej powierzchnię oraz redukując poziom pomarańczowej skórki.

Zalecenia po zabiegu

Z zabiegu z użyciem mezoterapii igłowej nie mogą skorzystać osoby ze wszczepionymi rozrusznikami serca, kobiety ciężarne i karmiące piersią, osoby ze stwierdzoną cukrzycą, przewlekłymi stanami zapalnymi skóry. Dodatkowo do mezoterapii igłowej nie mogą podejść osoby stosujące leki na krzepliwość krwi oraz osoby chwilowo osłabione, na przykład na wskutek przeziębienia, infekcji bakteryjnych lub wirusowych.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do zabiegu jest: alergia na składniki preparatu, ciąża oraz okres karmienia piersią, niewyrównana cukrzyca, stany zapalne skóry, opryszczka, skóra naczynkowa, choroby nowotworowe, stosowanie leków przeciwkrzepliwych oraz choroby tarczycy.

Średnia cena

Cena mezoterapii igłowej uzależniona jest od partii ciała, którą ma być objęty zabieg oraz od zużytego preparatu. Całkowity koszt serii zabiegów lekarz jest w stanie określić w trakcie konsultacji, ale należy liczyć minimum 100 zł za jeden zabieg.

Autor: Martyna Szkaradek

Zadaj pytanie – zaloguj się

Chcesz zadać pytanie lekarzom medycyny estetycznej? Zarejestruj/zaloguj się na portalu i wpisz je poprzez specjalny formularz wybierając kategorię, do jakiej należy. Pytanie zostanie przesłane do lekarzy wykonujących zabiegi z danej kategorii. Odpowiedź zobaczysz na portalu, przyjdzie też do Ciebie powiadomienie mailowo. Zapraszamy!

Gabinety wykonujące ten zabieg

1 2 3 5

Dodaj gabinet

Zapraszamy gabinety i kliniki medycyny estetycznej oraz kosmetologii estetycznej do zaistnienia w naszej bazie. Podstawowa wizytówka jest bezpłatna, w wersji premium zyskujesz dodatkowe możliwości. Daj się zauważyć naszym użytkownikom, poszukującym sprawdzonych miejsc oferujących zabiegi medycyny i kosmetologii estetycznej w całej Polsce.