Rzucanie palenia… bez zmarszczek palacza

Rzucanie palenia… bez zmarszczek palacza

225
0
PODZIEL SIĘ

postanowienia noworocznePalenie postarza, to wiadomo! Młoda, piękna skóra jest więc jednym z powodów, dla których warto w tym roku zrealizować swoje postanowienie o rzuceniu palenia. Oczywiście, na efekty trzeba poczekać. Zobacz, jak szybko naprawić szkody wyrządzone skórze przez palenie i jak przejść okres „detoksu” bez szkody dla wyglądu. Zamień papierosy na… przyjemność stosowania skutecznych zabiegów i kosmetyków! 

# 1 Jak przywrócić jej świeży, promienny wygląd?

Palenie powoduje, że nasza skóra jest permanentnie niedotleniona i gorzej ukrwiona. W rezultacie staje się szara, matowa, zanieczyszczona, wolniej się regeneruje. Dlatego rzucając palenie, pomyśl od razu o zabiegach, które pomogą ją oczyścić i poprawić w niej krążenie – bardzo dobre efekty daje mechaniczna stymulacja skóry masażem, endermologią, a także mikrodermabrazja, peelingi wodne czy odpowiednio dobrane peelingi chemiczne. Pomocna może też być tzw. infuzja tlenowa, która intensywnie dotlenia skórę. W domowej pielęgnacji warto stosować produkty detoksykujące i niwelujące skutki zanieczyszczeń – pamiętaj też, że w czasie pierwszych dni czy nawet tygodni po rzuceniu palenia mogą się nasilić objawy detoksykacji skóry, np. wypryski.

# 2 Jak zlikwidować tzw. zmarszczki palacza?

Pionowe zmarszczki wokół ust, nazywane też „kodem kreskowym”, są problemem nie tylko osób palących papierosy, choć z nimi są najbardziej kojarzone. Za ich pojawianie odpowiedzialny jest mięsień okrężny ust, który wraz z wiekiem ulega osłabieniu. Dla kobiet są szczególnie uciążliwe, gdyż nie tylko postarzają, ale też często wkraczają na kontur ust i sprawiają, że trudno jest je ładnie umalować. Tutaj z pomocą przyjdą zabiegi laserowe, technologia plazmowa oraz zabiegi biostymulujące, takie jak kolagenowa odbudowa skóry preparatem Linerase.

#3 Jak chronić skórę przed wolnymi rodnikami?

Palenie papierosów przyczynia się do powstania ogromnej ilości wolnych rodników w naszym organizmie, które mają degradujący wpływ na wszystkie tkanki, przyczyniając się nie tylko do szybszego starzenia się skóry, ale też rozwoju nowotworów. Ponadto badania prowadzone na uniwersytecie w Oregonie pokazały, że ubytek antyoksydacyjnej witaminy E z krwi jest dwa razy szybszy u palaczy niż u niepalaczy. Dlatego, jeśli jeszcze tego nie robiłaś, jak najszybciej zacznij suplementację antyoksydantami, przede wszystkim witaminą C i E, które działają synergicznie. Kuracje z witaminą C stosuj też codziennie na skórę twarzy, pod codzienny krem.

Poznaj 15 kosmetycznych hitów z witaminą C >

#4 Jak zyskać hollywoodzki uśmiech?

Jeśli nałogowo paliłaś, Twoje zęby mogą mieć szary lub zażółcony odcień. Czas na wybielanie! W gabinetach stomatologicznych dostępne są generalnie dwie metody – nakładkowa (w gabinecie robi się wyciski łuków zębowych i na ich podstawie przygotowuje indywidualnie dopasowane, elastyczne nakładki na zęby, które pacjent stosuje w domu wraz ze specjalnym żelem wybielającym przez minimum 7 dni) bądź ekspresowa z użyciem lampy, np. Beyond. Taki zabieg trwa zwykle ok. 1-1,5 godziny – na zęby nakłada się żel wybielający oparty na nadtlenku wodoru, który później aktywowany jest światłem z lampy. Niezależnie od metody, po wybielaniu trzeba stosować tzw. białą dietę (musisz unikać potraw i napojów zawierających silne barwniki, np. wina, kawy, buraków). Zęby mogą być przez jakiś czas uwrażliwione np. na zimno. Warto się jednak przemęczyć, aby olśniewać nowym uśmiechem (bez papierosowego oddechu!).

#5 Jak odmłodzić wygląd?

Mówi się, że każde 10 lat palenia dodaje nam 2,5 roku w wyglądzie! Tak że już samo rzucenie nałogu ma działanie anti-aging. Pamiętaj też, że papierosy powodują szybszą degradację kwasu hialuronowego – zarówno tego naturalnie obecnego w skórze, jak i podawanego iniekcyjnie np. w formie wypełniaczy czy mezoterapii (to też świetny zabieg dla byłych palaczek, gdyż wspaniale nawilża i rewitalizuje „zmęczoną” skórę).

#6 Jak przywrócić zdrowy wygląd paznokciom?

Po zapaleniu jednego papierosa 25% kapilar w wale paznokciowym ulega skurczeniu, a gorzej ukrwione i odżywione paznokcie tracą ładny wygląd. Ponadto u palaczek z czasem płytka paznokciowa staje się żółtawa i „brudna”. Na szczęście gdy rzucisz palenie, już po miesiącu paznokcie będą wyglądać lepiej! Możesz im zafundować kurację regenerującą w domu lub w gabinecie.

#7 Jak poprawić kondycję włosów?

Cebulki włosów podobnie jak skóra czy paznokcie, są u palaczek gorzej ukrwione i odżywione, co skutkuje osłabieniem i przesuszeniem włosów, a nawet zwiększoną tendencją do ich wypadania. Jeśli problem jest widoczny, warto udać się do lekarza na mezoterapię skóry głowy koktajlami stymulującymi cebulki do produkcji nowych zdrowych włosów, np. Dr.Cyj Hair Filler. Jeśli problemem jest przesuszenie i matowy wygląd włosów, pomocne będą specjalistyczne zabiegi pielęgnacyjne u fryzjera, a w domu – intensywne maski, olejki, ampułki.

Uwaga! Pamiętaj, że urodowe konsekwencje palenia można stosunkowo szybko naprawić – ale ze zdrowotnymi nie jest tak łatwo. Dobra wiadomość jest taka, że rzucenie palenia w wieku 30-35 lat wydłuża życie do takiego poziomu jak u osób nigdy niepalących. Powodzenia w realizacji postanowień! 

PODZIEL SIĘ
Anna Kondratowicz
O urodzie piszę od ponad 15 lat (byłam wicenaczelną magazynu URODA, pisałam dla dwutygodnika VIVA!, prowadzę wydania specjalne PARTY Medycyna Estetyczna). WirtualnaKlinika.pl to portal dla takich kobiet jak ja sama – zainteresowanych profesjonalnymi metodami poprawy wyglądu, które szukają rzetelnych informacji na ich temat i nie chcą ulegać ani modom, ani mitom związanym z tą dziedziną. I traktują zabiegi jako sposób na naturalne podkreślenie urody, a nie jej „przerobienie”. Jestem też współzałożycielką i redaktor naczelną portalu www.iBeauty.pl. Można się ze mną skontaktować mailowo: redakcja@wirtualnaklinika.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ