WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

zdrowe odchudzanie

Jak zdrowo zrzucić zbędne kilogramy i ujędrnić skórę?

Odchudzanie to słowo, które w słowniku bardzo wielu z nas funkcjonuje stale, bo bardzo często naszym postanowieniem jest zadbanie wreszcie o siebie i zrzucenie zbędnych kilogramów. Kolejna dieta cud nie przynosi jednak efektów i okazuje się, że kilogramy powracają z siłą bumerangu. Pytanie, które nurtuje wiele osób, to jak zdrowo zrzucić zbędne kilogramy i ujędrnić skórę?

Co to znaczy odchudzać się zdrowo? 

Odchudzanie nie powinno przebiegać zbyt szybko, bo katorżnicze diety często prowadzą do tego, że bardzo szybko kilogramy do nas wracają. Zdrowe odchudzanie to utrata 2-4 kilogramów miesięcznie. Zatem tygodniowo nie powinno się tracić więcej niż 1 kg. Jeśli jednak waga stoi w miejscu, to nie należy się zniechęcać. Zwłaszcza w przypadku kobiet na proces odchudzania wpływają też zmiany hormonalne. Należy zmienić dietę na zbilansowaną i gwarantującą pewien, nie za duży, deficyt kaloryczny. Osiągnięcie deficytu jest niezbędne, by tracić kilogramy. Do skutecznego i bezpiecznego odchudzania wystarczający jest ujemny bilans kaloryczny wynoszący 300 do 400 kcal.

Zatem jeśli zapotrzebowanie względem wzrostu, masy ciała i aktywności wynosi 2000 kcal, to by chudnąć zdrowo, należy spożywać 1600-1700 kcal i oczywiście prowadzić w miarę aktywny tryb życia. Absolutne minimum to 6000 kroków dziennie. Posiłki powinny mieć nie tylko odpowiednią wartość odżywczą, bo przecież taką ilość kalorii można dostarczyć np. spożywając hamburgera, czekoladę i kromkę chleba na kolację, a przecież nie o to chodzi, bo posiłki mają być wartościowe. Każdy powinien zawierać porcję warzyw lub owoców. Te ostatnie można zjeść na podwieczorek, a pozostałe posiłki powinny zawierać warzywa. Można też wspomóc się stosując suplement diety na odchudzanie. Oczywiście powinien być to sprawdzony produkt i najlepiej jego zastosowanie skonsultować z dietetykiem. Takie produkty zmniejszające łaknienie i pozwalające skuteczniej walczyć z pokusami na diecie oferuje sklep z suplementami

Gdy aktywność fizyczna nie daje oczekiwanych rezultatów 

Do osiągnięcia docelowej wagi i wymarzonej sylwetki potrzebna jest nie tylko dieta, ale i aktywność fizyczna. Warto przeznaczyć na nią przynajmniej od pół godziny do godziny dziennie. Może być to jogging, jazda na rowerze, pływanie, nordic walking albo chociaż spacerowanie. To ostatnie będzie ratunkiem, gdy dopadną Was zakwasy, a jednak będziecie chcieli zapewnić sobie porcję ruchu. Często ćwiczenia, nawet pod okiem trenera personalnego, nie pozwalają zrzucić nadmiaru tkanki tłuszczowej i w pewnych obszarach nadal jest zgromadzona. Taki oporny tłuszcz można redukować poprzez odpowiednie zabiegi medycyny estetycznej i w ten sposób wspomóc jego metabolizm.

Problemem są także pozostające po odchudzaniu rozstępy czy charakterystyczna dla kobiet i zbyt dużej aktywności estrogenów skórka pomarańczowa. Z cellulitem i rozstępami także można walczyć i można tutaj zdecydować się na różne metody. Na cellulit może sprawdzić się endermologia albo karboksyterapia. Ta pierwsza polega na masowaniu ciała specjalną głowicą, podczas gdy pacjent lub pacjentka ma na sobie specjalny kostium. Zabieg odblokowuje układ limfatyczny i przyspiesza przemianę materii. Przyczynia się do usunięcia toksyn i nadmiaru płynu. Doskonale ujędrnia ciało. Karboksyterapia polega na śródskórnym podaniu medycznego dwutlenku węgla w obszary objęte skórką pomarańczową. Każdy z nich może być bardzo skuteczny, ale wymaga od kilku do nawet kilkunastu powtórzeń. Karboksyterapia sprawdza się także na blizny i rozstępy. 

Można zrzucić zbędne kilogramy i sprawić, że skóra będzie prezentowała się zdrowo i będzie ujędrniona. Warto skorzystać z powyższych rad i zawalczyć o lepszą, zdrowszą wersję siebie!

Artykuł partnera 

Dodaj komentarz

Podobne tematy

zalety diety pudełkowej

Zalety diety pudełkowej

Niezależnie od tego, czy planujesz zrzucić kilka kilogramów, czy po prostu chcesz odżywiać się lekko i zdrowo, wygodnym rozwiązaniem jest dieta pudełkowa. Jakie są jej największe zalety? Na co zwrócić uwagę wybierając firmę cateringową?

superfoods

Superfoods dla pięknej skóry!

To, co jesz, ma bezpośredni wpływ na wygląd Twojej skóry! Tzw. superfoods bogate w witaminy, antyoksydanty i zdrowe tłuszcze przyczyniają […]


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki