WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

dbanie o siebie

Dbanie o siebie, jako Twój priorytet! Wprowadź w życie te reguły już dziś!

Codzienne rytuały pielęgnacyjne i zdrowotne to klucz do tego, aby wyglądać dobrze i poprawić swoje samopoczucie. Wystarczy poświęcić sobie kilkanaście minut dziennie, aby poczuć różnicę. Sprawdź, jak odpowiednio dbać o siebie na co dzień!

Właściwa higiena jamy ustnej

Dbanie o siebie warto zacząć od utrzymania właściwej higieny jamy ustnej. Zapewnia ona zdrowie zębów i piękny, biały uśmiech. Co najmniej dwa razy dziennie należy:

  • dokładnie szczotkować zęby,
  • oczyszczać przestrzenie między zębowe za pomocą nici dentystycznej bądź specjalnych szczoteczek,
  • płukać jamę ustną dedykowanym płynem.

Zęby, co do zasady, myjemy rano i wieczorem, lecz idealnie byłoby sięgnąć po pastę i szczotkę po każdym posiłku. Bardzo pomocna w czyszczeniu zębów okazuje się szczoteczka soniczna, dzięki której nie będziemy mieć problemu z wykonywaniem regularnych ruchów oscylacyjnych.

mycie zębów

Stylizowanie włosów

Większość z nas o poranku sięga wyłącznie po grzebień delikatnie przeczesując włosy. Tymczasem na ich stylizację warto poświęcić nieco więcej czasu. Przede wszystkim zrezygnujmy z mycia włosów wieczorem na rzecz porannego prysznicu. Dzięki temu będą one świeże i zyskają piękny zapach. Jesienią i zimą pomocna okazuje się suszarka do włosów, dzięki której nie wyjdziemy na dwór z mokrą głową. Wśród kosmetyków do stylizacji powinny znaleźć się:

  • żel,
  • pianka,
  • maska,

które będą odpowiednio dobrane do rodzaju włosów. Dobra stylizacja włosów nie tylko uzupełni look, ale i doda pewności siebie.

Redukcja zarostu

Idealnie wypielęgnowana broda prezentuje się doskonale, jednak odrastające, gęste włoski nie wyglądają już estetycznie. Jeśli zapuszczamy brodę, to niestety, będziemy musieli wytrzymać etap przejściowy, jednak w przeciwnym przypadku dobrą inwestycją okazuje się maszynka do golenia. Dzięki niej w kilka chwil można pozbyć się zbędnego zarostu. Co istotne, nie trzeba depilować skóry twarzy każdego dnia – wiele zależy tutaj od indywidualnych predyspozycji. Dobrej jakości golarka pozwoli pozbyć się zbędnego owłosienia również w innych partiach ciała.

Jogging z rana? Dlaczego nie!

Rytuałem, który wydaje się trudny do wprowadzenia w życie, jest regularne uprawianie sportu, najlepiej o poranku. Aktywność fizyczna nie tylko dodaje energii i pobudza do życia, ale również wspomaga przemianę materii oraz prawidłowe krążenie, dzięki czemu skóra zyskuje młodszy wygląd. Poranny jogging początkowo może stanowić pewne wyzwanie, jednak z czasem nawyk ten wejdzie nam w krew. Jeśli nie mamy możliwości biegać o poranku, możemy robić to o innych porach – lepsze to, niż całkowita rezygnacja ze sportu. Zamiast biegania możemy też wybrać jazdę na rowerze, pływanie czy po prostu, długi spacer szybkim marszem. 

jogging

Zdrowa dieta, czyli dbanie o siebie przy każdym posiłku

O zaletach zdrowego odżywiania nie trzeba nikomu przypominać – doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak dobrze skomponowana dieta wpływa na nasze samopoczucie. Niemniej jednak nie wszyscy wiedzą, że wywiera też niemały wpływ na nasz wygląd zewnętrzny. Jeśli zrezygnujemy z:

  1. napojów gazowanych,
  2. produktów przetworzonych,
  3. nadmiernych ilości cukru,
  4. tłustych potraw,

to w krótkim czasie nasza cera stanie się gładsza, bez nieestetycznie wyglądających krost. Zyska również blask, poprawi się jej koloryt. Oczywiście, na co dzień musimy spożywać odpowiednie ilości warzyw i owoców, nie możemy też zapominać o zdrowym bilansie kalorycznym. Jeśli chcielibyśmy zrzucić zbędne kilogramy, to warto popracować nad sobą właśnie poprzez aktywność fizyczną oraz zrównoważoną dietę. 

Artykuł partnera

Dodaj komentarz


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki