WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Anti-aging zdrowy styl życia

Anti-aging to przede wszystkim zdrowy styl życia, który w dzisiejszych czasach powoli staje się koniecznością. Świetnym uzupełnieniem prawidłowego odżywania się, regularnych ćwiczeń czy innych pożytecznych nawyków są specjalne kuracje anti-aging. To doskonałe rozwiązanie zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn poszukujących naturalnego sposobu, aby zapewnić sobie długotrwały efekt odmłodzenia skóry. Zastosowanie zasad zdrowego stylu życia w połączeniu z odpowiednią pielęgnacją i odpowiednio dobranymi zabiegami nie tylko poprawia kondycję całego ciała, ale też opóźnia procesy starzenia się, co gwarantuje młodszy i piękniejszy wygląd oraz dobre samopoczucie. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi artykułami z działu anti-aging, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak spowolnić procesy starzenia się całego organizmu!

Więcej
zalety diety pudełkowej

Zalety diety pudełkowej

Niezależnie od tego, czy planujesz zrzucić kilka kilogramów, czy po prostu chcesz odżywiać się lekko i zdrowo, wygodnym rozwiązaniem jest dieta pudełkowa. Jakie są jej największe zalety? Na co zwrócić uwagę wybierając firmę cateringową?

Żele przeciwbólowe w formie żelu

Żele przeciwbólowe są stosowane w łagodzeniu bólu stawów i mięśni, a także w przypadku stłuczeń czy urazów. Zmniejszają miejscowo ból, działają przeciwzapalnie. Jak je stosować?

1 2 3 8

Jaka jest historia dziedziny anti-aging i czym właściwie się zajmuje?

Historia dziedziny nazwanej medycyną anti-aging rozpoczyna się w 1970 roku, kilka lat po opublikowaniu teorii wolnych rodników przez Denhama Harmana. W wyniku dużego zainteresowania zachowaniem młodego wyglądu, a także poprawy kondycji u osób starzejących się, powstało Amerykańskie Stowarzyszenie Anti-Agingu zrzeszające biogerontologów przeprowadzających badania nad przedłużeniem ludzkiego życia. W kolejnych latach tematyka anti-agingu stawała się coraz popularniejsza, w dużej mierze za sprawą Fundacji Przedłużenia Życia założoną przez Saula Kenta, która promowała suplementy diety. Zaczęły powstawać także specjalne ośrodki medyczne zajmujące się diagnostyką i terapią zmian w organizmie następującym wraz z upływem czasu. Najbardziej dynamiczny rozwój anti-aging rozpoczął się na początku XXI wieku, kiedy wzrosło zapotrzebowanie na usługi i produkty wspierające zdrowy styl życia. Obecnie tematyka anti-aging cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. W specjalnych klinikach można uzyskać profesjonalne porady dotyczące zmiany stylu życia oparte na indywidualnych, kompleksowych badaniach. Pacjenci poddawani są często różnego rodzaju kuracjom odmładzającym łączącym zbilansowaną dietę, suplementację dużej dawki witamin i cennych składników odżywczych, a także ćwiczenia fizyczne z odpowiednią pielęgnacją ciała i zabiegami kosmetycznymi. Dzięki odpowiednio dobranym metodom można skutecznie opóźnić procesy starzenia się nie tylko z zewnątrz, ale też wewnątrz. Co więcej korzystanie z usług specjalisty anti-aging pomaga w określeniu zagrożeń związanych ze zdrowiem, co pozwala zapobiegać schorzeniom głównie tzw. cywilizacyjnym, związanym ze stylem życia.

Dlaczego zastosować kurację anti-aging?

Medycyna anti-aging wspiera dziś medycynę estetyczną, a w wielu gabinetach pacjenci mogą liczyć na holistyczne podejście do odmładzania – nie tylko wyglądu, ale całego organizmu. Odmładzanie organizmu polega przede wszystkim na zdrowym stylu życia mającym uchronić przed niebezpiecznymi chorobami cywilizacyjnymi, których ryzyko zwiększa się wraz z wiekiem. Z tego względu obecnie medycyna anti-aging staje się koniecznością, aby zredukować widoczne po wielu latach efekty oddziaływania szeregu szkodliwych czynników, takich jak stres, nieodpowiednia dieta, brak aktywności fizycznej czy zanieczyszczenia środowiska i pyły. Zmiana codziennych nawyków nie tylko opóźnia procesy starzenia się, ale pozwala odzyskać siły witalne i zdolności regeneracyjne. Działania medycyny anti-aging wykorzystują wiedzę z zakresu różnych dziedzin naukowych. Stosując się do zaleceń specjalistów można opóźnić procesy starzenia się komórek, zredukować zbędną tkankę tłuszczową, poprawić pamięć i aktywność mózgową, odzyskać młody wygląd i dobre samopoczucie, a także zapewnić sobie prawidłowy sen, satysfakcję z życia seksualnego i wzmocnić odporność organizmu. Szczegółowy wywiad wraz z przeprowadzeniem odpowiednich badań pozwalają dopasować indywidualny plan kuracji anti-anting w zależności od wieku, kondycji ciała i problemów związanych z procesem starzenia się. Dla osób, dla których zmiana stylu życiu to za mało i pragną zwiększyć skuteczność kuracji anti-aging, doskonałym pomysłem może być skorzystanie z dobroczynnego wpływu zabiegów medycyny estetycznej. Pomagają one poprawić naturalny wygląd i zniwelować niedoskonałości pojawiające się wraz z wiekiem. Ze względu na szeroki wachlarz możliwości każdy znajdzie idealne rozwiązanie dopasowane do wieku, typu skóry oraz indywidualnych potrzeb.

Podstawowe zasady zdrowego stylu życia

Według naukowych badań największy wpływ na długość życia, zdrowie i wygląd mają nie uwarunkowania genetyczne, ale codzienne nawyki. Z tego względu chcąc opóźnić naturalne procesy starzenia się, warto poznać podstawowe zasady zdrowego stylu życia. Jedną z najważniejszych kwestii jest zbilansowana dieta. Powinna ona zawierać cenne składniki odżywcze, czyli witaminy, sole mineralne, błonnik, węglowodany, tłuszcze i białka w odpowiednich ilościach według indywidualnego zapotrzebowania organizmu. Należy przy tym pamiętać, aby unikać przetworzonych produktów ze szkodliwymi konserwantami, stabilizatorami, emulgatorami, a także cukrem czy słodzikami. Najlepiej spożywać 5 posiłków dziennie o stałych porach dnia i zadbać o odpowiednią ilość płynów. Na zdrowie i samopoczucie z pewnością duży wpływ ma regularna aktywność fizyczna. Pozwala ona pozbyć się nadmiaru kilogramów, a przy tym poprawia kondycję organizmu i opóźnia procesy starzenia się. Wskutek regularnych ćwiczeń zmienia się skład tkankowy ciała, a poprzez wzmożone ukrwienie skóra zostaje odżywiona, odpowiednio natleniona i ujędrniona. Różnorodność ćwiczeń jest ogromna, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Wbrew pozorom nie trzeba poświęcić wiele czasu na ruch. Wystarczą 3 godziny w tygodniu urozmaiconego treningu, aby zachować młody wygląd ciała. Poza ruchem i zdrowym odżywianiem się znaczenie ma „gimnastyka” mózgu. W okresie starzenia się warto nie tylko angażować swoje ciało, ale też umysł. Ciekawym rozwiązaniem może być branie udział w różnego rodzaju działalnościach społecznych, które dadzą satysfakcję, poprawią samopoczucie i urozmaicą życie towarzyskie. Doskonałym uzupełnieniem codziennej diety są suplementy diety – najlepiej zalecone przez specjalistę, po wykonaniu niezbędnych badań – które dostarczą brakujących substancji odżywczych i witamin. Wyjątkowo ważny jest prawidłowy sen, gdyż pozwala zrelaksować się i zregenerować organizm. Optymalna długość powinna wynosić od 6 do 8 godzin. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak żyć długo i zdrowo, zachęcamy do śledzenia artykułów na naszej stronie internetowej.

Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki