WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

zalety diety pudełkowej

Zalety diety pudełkowej

Niezależnie od tego, czy planujesz zrzucić kilka kilogramów, czy po prostu chcesz odżywiać się lekko i zdrowo, wygodnym rozwiązaniem jest dieta pudełkowa. Do wyboru masz wiele różnych wariantów diety – pod względem kaloryczności, ilości posiłków, a nawet smaków! Jakie są największe zalety diety pudełkowej? Na co zwrócić uwagę wybierając firmę cateringową?

Wygoda

Koniec z koniecznością codziennego gotowania, czasochłonnych zakupów i planowania posiłków! Dieta pudełkowa jest idealnym rozwiązaniem dla osób aktywnych, zapracowanych, a także tych, które chcą odżywiać się zdrowo i mieć pewność, że codziennie spożywają zbilansowane posiłki ze świeżych składników. Gotując samodzielnie trzeba naprawdę dużo samodyscypliny, przygotowań i wiedzy, aby dostarczać organizmowi zrównoważoną ilość składników odżywczych, a jednocześnie zapewniać sobie różnorodność smacznych potraw każdego dnia. Dzięki cateringowi pudełkowemu specjaliści zrobią to za ciebie, a ty codzienne dostaniesz świeże, pyszne i odpowiednio skomponowane do twoich potrzeb dania prosto pod drzwi. Każdego dnia inne!

Zrównoważona ilość składników odżywczych

Wybierając dietę pudełkową, koniecznie zwróć uwagę, co jest w niej podstawą przygotowania posiłków i czy w procesie tym bierze udział dietetyk. Można być świetnym kucharzem, ale nie mieć umiejętności i wiedzy, aby zaplanować dietę pod kątem odpowiednich proporcji składników odżywczych i kaloryczności, dlatego najlepsze firmy cateringu pudełkowego mają w swoim zespole na stałe zatrudnionych dietetyków i specjalistów od żywienia. LightBox – catering dietetyczny Warszawa – jest jedyną firmą oferującą w Polsce jedzenie pudełkowe, która otrzymała rekomendację Instytutu Żywności i Żywienia. Eksperci instytutu przeanalizowali dokładnie skład i kompozycję diet m.in. pod kątem proporcji mikroskładników, witamin, błonnika, a nawet ilości cukru i soli. Szukając cateringu dla siebie zwróć uwagę, czy na pewno otrzymujesz zbilansowaną, zdrową dietę!

Skuteczne odchudzanie bez wyrzeczeń

Dieta pudełkowa to sposób na komfortowe i, co bardzo ważne, rozsądne odchudzanie. Trudno samodzielnie zrzucić skutecznie kilogramy, a wiele osób stara się robić to „na skróty” stosując radykalne diety, które pozwalają na szybką utratę wagi, ale niestety zwykle kończą się efektem jo-jo. Wybierając dietę pudełkową w wersji „slim” otrzymujesz menu o kaloryczności zwykle 1000-1200-1500 kcal (w zależności od zapotrzebowania energetycznego), a posiłki bogate w błonnik i składniki odżywcze pozwalają zrzucać masę bez wysiłku i bez wyrzeczeń oraz, co najważniejsze, bez uczucia głodu i efektu jo-jo.

Zdrowy styl życia

Zwracasz uwagę na to, co jesz, chcesz się odżywiać zdrowo i świadomie, ale nie masz czasu, umiejętności kulinarnych czy po prostu chęci, aby codziennie samodzielnie przygotowywać sobie posiłki? Dieta pudełkowa będzie idealnym rozwiązaniem również dla ciebie! Tutaj kaloryczność jest większa niż przy odchudzaniu, a ty możesz codziennie cieszyć się pysznym i zdrowym jedzeniem dostarczanym prosto pod drzwi. Zalety cateringu pudełkowego doceniają też sportowcy, którym dobre firmy oferują specjalne menu dla aktywnych o wyższej kaloryczności i z odpowiednią zawartością białka.

Wybór dań

Nie lubisz jakichś smaków? Nie szkodzi! Dobre firmy cateringowe oferują nawet wybór kilku dań na każdy posiłek oraz bogactwo smaków z różnych kuchni świata, nawet tak odległych jak japońska, meksykańska czy chińska. Każdy więc znajdzie tutaj coś dla siebie! Dzięki temu masz też zapewnioną różnorodność i możesz każdego dnia jeść jak w innej restauracji. To dodatkowa zaleta i przewaga nad, zwykle dosyć monotonną (zwłaszcza gdy nie lubisz gotować lub nie masz na to czasu) kuchnią domową. Polecamy!

Artykuł zewnętrzny

Dodaj komentarz

Podobne tematy


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki