WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

pielęgnacja skóry

Czy wiesz, jak pielęgnacja skóry wpływa na Twoje samopoczucie? Odkryj równowagę ciała i umysłu

Holistyczne podejście do zdrowia i samopoczucia zakłada nie tylko dbanie o organizm, zbilansowaną dietę i aktywność fizyczną, ale też właściwe podejście do wyglądu zewnętrznego. Ogromne znaczenie w przywróceniu równowagi ciała i umysłu ma pielęgnacja skóry. Sprawdź, jak wpływa ona na samopoczucie i poznaj zabiegi kosmetologiczne, dzięki którym Ty i Twoja skóra poczujecie się świetnie!

Pielęgnacja skóry a samopoczucie – aspekt psychologiczny

O tym, jak stan skóry wpływa na samopoczucie, przekonał się każdy, kto po nie najlepiej przespanej nocy zobaczył w lustrze cienie pod oczami lub rozwijające się na cerze niedoskonałości. Świadomość takich mankamentów może skutecznie zepsuć dzień. A co powiedzieć o Pacjentach, którzy na co dzień zmagają się z trądzikiem, cerą naczynkową, wiotką skórą lub pierwszymi zmarszczkami na twarzy? Taka nierówna walka może negatywnie wpływać na samopoczucie.

Oczywiście działa to też w drugą stronę. Stan skóry odzwierciedla nasze życie wewnętrzne. Stres, niepokój, bezsenność – wszystkie te problemy, nawet jeśli głęboko je ukrywamy, dają o sobie znać na zewnątrz, ujawniając się w stanie skóry. Temat ten jest na tyle rozległy i poważny, że powstała w związku z nim stosunkowo nowa gałąź medycyny – psychodermatologia.

Zadbaj o samopoczucie, zadbaj o swoją skórę!

Nie wszystkie negatywne czynniki psychologiczne można wyeliminować. Nie zawsze można zmienić pracę, pozbyć się trosk i lęków. Jednak z pewnością można zadbać o właściwą pielęgnację skóry! Dobrze zaopiekowana, regularnie nawilżana i odżywiana skóra sprawi, że poczujesz się lepiej w swoim ciele. Poczucie atrakcyjności to ważny aspekt holistycznego dbania o zdrowie. Osiągnięcie równowagi ciała i umysłu może być trudniejsze, gdy każdego dnia na samopoczucie wpływają zmarszczki, przebarwienia, rozstępy i problemy skórne.

Podstawą dbania o skórę jest właściwa dieta, odpowiednie nawodnianie organizmu oraz regularna aktywność fizyczna. Dzięki nim skóra ma wszelkie warunki do regeneracji. Zdrowy styl życia znacząco podnosi efektywność wszelkich zabiegów kosmetologicznych.

Zabiegi, dzięki którym zadbasz o swoją skórę

Nawet najlepsze kremy, balsamy, maski i domowe peelingi nie dadzą efektu takiego, jak profesjonalne zabiegi kosmetologiczne. W klinikach medycyny holistycznej takich jak Sense Med Concept są one dobierane indywidualnie do potrzeb konkretnego Pacjenta. Z ofertą zabiegów kliniki zapoznasz się tutaj: https://sensemedconcept.com/uslugi/kosmetologia. Znalazły się tam zarówno zabiegi wykonywane za pomocą specjalistycznych urządzeń, jak i całkowicie naturalne, opierające swoją efektywność o procesy zachodzące w skórze.

Przyjrzyjmy się dwóm takim zabiegom.

Mezoterapia mikroigłowa

Zabieg polega na intensywnym, gęstym nakłuwaniu skóry za pomocą specjalistycznego urządzenia. Pobudza ono naturalne procesy regeneracyjne w tkankach, m.in. produkcję kolagenu i elastyny. Jednocześnie podczas nakłuwania wprowadzane są w skórę specjalne preparaty odżywcze, które ją nawilżają i odbudowują. Mezoterapia mikroigłowa przywraca skórze jędrność i elastyczność, wyrównuje koloryt, redukuje zmarszczki, blizny i rozstępy.

Masaż Kibido

To zupełnie inny rodzaj zabiegu. Wykonywany rękami doświadczonego fizjoterapeuty, masaż Kibido nie tylko pozwala na modelowanie twarzy, redukcję pierwszych oznak starzenia czy wyrównanie jej kolorytu, ale też na likwidację worków i cieni pod oczami dzięki pobudzeniu limfy. Dodatkowym efektem masażu jest zniwelowanie napięcia i osiągnięcie stanu odprężenia.

Jak bodźce zewnętrzne wpływają na samopoczucie?

Pielęgnacja skóry – czy to za pomocą specjalistycznych zabiegów z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, czy też tradycyjne masaże, hydroterapia czy fangoterapia – to niewątpliwie także bodźce, które nie pozostają bez wpływu na samopoczucie. Któż bowiem nie czuje się odprężony i zrelaksowany po masażu? Bodźce fizykalne wpływają na człowieka podobnie jak bodźce emocjonalne. Uwalniają neuroprzekaźniki – substancje będące transporterami informacji pomiędzy skórą a mózgiem. Gdy odczucia zewnętrzne są pozytywne, w umyśle aktywują się tzw. związki szczęścia (beta-endorfiny). W rezultacie uczucie bólu zostaje zniwelowane, a zamiast niego pojawiają się pozytywne emocje i poczucie wewnętrznej równowagi.

Jeśli więc poszukujesz wewnętrznej harmonii, zadbaj o swoją skórę! Człowiek jest całością, na którą składa się ciało, emocje i duch. Tylko właściwa opieka nad każdym z tych aspektów pozwoli osiągnąć życiowy balans i poprawę jakości życia.

Artykuł partnera

Dodaj komentarz

Podobne tematy

Kampania #lubiesiebie

Ewa Kasprzyk, Maria Sadowska, Dorota Williams, Lidia Popiel i Adrianna Palka połączyły siły w jednej kobiecej akcji #lubiesiebie, której pomysłodawcą i inicjatorem jest dr Franciszek Strzałkowski, lekarz medycyny estetycznej.


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki