WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Zabiegi przeciwstarzeniowe

Skóra biologicznie starzeje się już od ok. 25. roku życia, bo właśnie wtedy zaczyna w niej ubywać kolagenu – tzw. głównego białka podporowego skóry. Zmarszczki to jedna z najwcześniej pojawiających się oznak starzenia. Nic więc dziwnego, że dla wielu osób, szczególnie kobiet, są powodem do zmartwień. Aby na dłużej zachować młodzieńczy wygląd, warto sięgać po zabiegi przeciwstarzeniowe wykonywane w salonach kosmetologicznych i gabinetach medycyny estetycznej – już od ok. 30-35. roku życia. Pomagają one pozbyć się niedoskonałości urody i wygładzić skórę, a przy tym wbrew powszechnym przekonaniom wcale nie muszą iść w parze ze sztucznym wyglądem. Przede wszystkim jednak spowalniają starzenie się skóry. Obecnie dostępny jest szeroki wachlarz różnorodnych propozycji, co sprawia, że każdy może dobrać odpowiednią propozycję do indywidualnych potrzeb. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi artykułami, aby dowiedzieć się więcej o dobroczynnym wpływie zabiegów przeciwstarzeniowych!

Więcej

LIVE nt. korekcji wzroku

Metody trwałej korekcji wzroku (nie laserowe!) w wieku 20+ i 40+ (starczowzroczność) zdradza dr Marek Czubak, okulista i mikrochirurg oka.

genokosmetyki

Uroda w zgodzie z genami

Mówi się, że na tempo starzenia się skóry w 20% wpływają geny, reszta to styl życia. Badania genetyczne pozwalają nam jeszcze lepiej zapobiegać przedwczesnemu starzeniu się skóry.

Neauvia

„Terapia w kremie”

Domowa pielęgnacja przeciwstarzeniowa jest równie ważna jak zabiegi wykonywane w gabinecie. Poznaj kosmeceutyki Neauvia Advanced Care System!

1 2 3 5

Kiedy rozpocząć pielęgnację anti-aging i korzystanie z zabiegów przeciwstarzeniowych?

Zabiegi przeciwstarzeniowe nie są zarezerwowane jedynie dla osób w średnim wieku lub starszych. W rzeczywistości lepiej zapobiegać, niż leczyć, dlatego warto odpowiednio zadbać o cerę już w momencie pojawienia się pierwszych objawów starzenia się, takich jak drobne zmarszczki, zmiana kolorytu czy utrata elastyczności skóry. W przypadku wyraźnie widocznych zmian pozbycie się ich może być znacznie trudniejsze i wymagać wielu, często powtarzanych kuracji. Proces starzenia skóry zaczyna się już po 25. roku życia, jednak prędkość jego postępowania zależy od wielu czynników, w tym uwarunkowań genetycznych, trybu życia, kondycji organizmu, pielęgnacji, sposobu odżywiania się, a także działania promieni słonecznych. Istnieją jednak skuteczne sposoby, aby opóźnić procesy starzenia się i zredukować widoczne już niedoskonałości. Podstawą odpowiedniej profilaktyki przeciwstarzeniowej jest edukacja w kwestii pielęgnacji skóry. Warto już we wczesnej młodości wypracować nawyk dokładnego oczyszczania skóry, a także dobierania odpowiednich kosmetyków i ich nakładania. Z pewnością w późniejszym czasie zaprocentuje to zdrowym wyglądem cery. Po 20. roku życia duże znaczenie ma odpowiednie nawilżanie i dostarczanie składników odżywczych zarówno od zewnątrz, jak i wewnątrz w postaci zbilansowanej diety. Ważna jest też aktywność fizyczna. Ciekawym rozwiązaniem dla młodych kobiet mogą być profilaktyczne zabiegi przeciwstarzeniowe. W tym celu najlepiej skonsultować się ze specjalistą, który doradzi odpowiednią kurację w zależności od wieku i kondycji skóry.

Jak dobrać odpowiedni zabieg przeciwstarzeniowy?

Współczesna medycyna estetyczna i kosmetologia ma do zaoferowania szeroki wachlarz różnorodnych usług dostosowanych do różnych przedziałów wiekowych i typów skóry. Między 20. a 25. rokiem życia najczęściej pojawiają się pierwsze zmarszczki wokół oczu i na czole. Nie są one jednak zbyt widoczne, dlatego pielęgnacja w tym wieku nastawiona jest głównie na inne problemy skórne, takie jak trądzik, zaskórniki czy nadmierne wydzielanie sebum. Spośród dostępnych propozycji świetnie sprawdzi się zabieg za pomocą kwasów AHA pomagający zwalczyć trądzik i rozjaśnić przebarwienia. Po 30. roku życia najczęściej widoczne są już pierwsze oznaki starzenia. Wtedy najlepiej zwrócić większą uwagę na codzienną pielęgnację dobierając kosmetyki z odpowiednim stężeniem poszczególnych składników aktywnych. Poza zabiegami z użyciem kwasów AHA ciekawym rozwiązaniem może być mikrodermabrazja, która złuszcza naskórek, rozjaśnia przebarwienia i wygładza płytkie zmarszczki. Można również pomyśleć o pierwszych zabiegach mezoterapii igłowej. Po 40. roku życia procesy starzenia skóry są coraz bardziej odczuwalne i zauważalne, gdyż zmarszczki zaczynają się pogłębiać i dochodzi do zmian w owalu twarzy. Poza starannie dobranymi kosmetykami dobrym pomsłem są zabiegi wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym. Warto zdecydować się także na kuracje z użyciem toksyny botulinowej oraz wykonywanie kilka razy w roku mezoterapii. U osób z silną mimiką botoks warto stosować już w młodszym wieku, aby zapobiegać pogłębianiu i utrwalaniu zmarszczek mimicznych. Po 50. roku życia zwykle dochodzi do coraz to poważniejszych zmian skórnych, nawet w przypadku osób, które cieszyły się przez długi czas jędrną i elastyczną skórą. Pożądanym rozwiązaniem będą zabiegi wolumeryczne z kwasem hialuronowym, zabiegi biostymulujące, a także nici liftingujące dające spektakularny efekt poprawy struktury skóry.

Przykłady zabiegów przeciwstarzeniowych

Zabiegi przeciwstarzeniowe dzielą się na dwie grupy. Pierwsza z nich to zabiegi natychmiastowo wypełniające zmarszczki lub ubytki skóry. Druga dotyczy kuracji rewitalizujących i kondycjonujących, dzięki którym można poprawić jakość skóry. Jednym z najpopularniejszych zabiegów jest botoks o silnym działaniu wygładzajacym zmarszczki mimiczne. Polega na wstrzyknięciu toksyny botulinowej w wybrane miejsca. Dla osób, które pragną ujędrnić skórę poprzez jej przebudowę oraz zredukować pierwsze oznaki starzenia, ciekawym rozwiązaniem może być zabieg laserowy. Świetnym zabiegiem redukującym pierwsze objawy starzenia się skóry jest mezoterapia. Polega na miejscowym dostarczeniu do skóry właściwej mieszanki substancji leczniczych, regenerujących i pielęgnacyjnych. Odbywa się to poprzez ostrzyknięcie skóry kwasem hialuronowym lub koktajlami składników odżywczych. Dla osób, które nie chcą ingerować bezpośrednio w głębsze warstwy skóry, zalecany jest peeling chemiczny. Ma za zadanie usunąć martwy naskórek, dzięki czemu redukuje zmarszczki, blizny i przebarwienia skóry. Bądź na bieżąco z nami, aby dowiedzieć się więcej o nowoczesnych zabiegach przeciwstarzeniowych.

Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki