WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

MODELOWANIE CIAŁA

Modelowanie ciała to grupa zabiegów, których celem jest likwidacja nadmiaru tkanki tłuszczowej i przywrócenie ciału zadowalających proporcji. Właściwie przeprowadzone zabiegi pozwalają wyszczuplić konkretne partie lub całe ciało, jednocześnie zwiększając jego jędrność i usuwając cellulit. Żeby jednak modelowanie przyniosło oczekiwane rezultaty, najpierw należy podjąć starania o samodzielne zrzucenie wagi i zadbać o zdrowy tryb życia. Dopiero kompleksowe działania mogą pomóc w uzyskaniu wymarzonej sylwetki. Chcąc poznać sposoby na doskonałą figurę i jędrne ciało, śledź nasz portal i sprawdź, jakie zabiegi są już dostępne w polskich gabinetach medycyny estetycznej.

Więcej

Evolve – modelowanie sylwetki 3 w 1

Dziś w modelowaniu ciała nie chodzi już tylko o redukcję tłuszczyku i jędrną skórę. Coraz więcej osób poszukuje rozwiązań umożliwiających jednoczesne rzeźbienie mięśni np. na pośladkach, ramionach czy brzuchu. Takie rezultaty 3w1 zapewnia technologia Evolve by Inmode.

liposukcja

Wszystko o liposukcji

Liposukcja jest zabiegiem najczęściej wykonywanym przez chirurgów plastyków na całym świecie. To nic innego jak odessanie zbędnego tłuszczyku z wybranych […]

1 2

Przykłady bezinwazyjnych zabiegów modelujących ciało

Profesjonalne modelowanie ciała przeprowadzane jest na wiele sposobów, ale cel jest ten sam: rozbicie złogów tkanki tłuszczowej (zwłaszcza w miejscach opornych na dietę i ćwiczenia), redukcja cellulitu i poprawa kształtu ciała bez ingerencji chirurgicznej. Efektywność zabiegów wynika z rozmieszczenia tkanki tłuszczowej, która znajduje się względnie płytko pod skórą. Opracowano różne metody rozkładania złogów tłuszczu, więc każdy pacjent może wybrać tę najbardziej odpowiadającą jego potrzebom i możliwościom. Zabiegi modelujące dzielą się na bezinwazyjne oraz małoinwazyjne. Do bezinwazyjnych zabiegów modelowania ciała można zaliczyć wszelkie masaże wyszczuplające i ujędrniające, zarówno manualne, jak i wykonywane profesjonalnymi urządzeniami. Szczególne znaczenie ma oczyszczający z toksyn drenaż limfatyczny. Nieinwazyjna jest też kriolipoliza, czyli rozbijanie tłuszczu poprzez jego selektywne uszkadzanie zimnem. Za najskuteczniejsze uważa się jednak rozbijanie komórek tłuszczowych przy wykorzystaniu energii lasera, fal radiowych czy ultradźwiękowych. Ich celem jest uszkodzenie i upłynnienie tkanki tłuszczowej, która następnie usuwana jest z organizmu w naturalnych procesach metabolicznych. Do tego typu zabiegów wykorzystuje się specjalistyczne urządzenia generujące odpowiednie fale.

Przykłady małoinwazyjnych zabiegów modelujących ciało

Osiągnięcia współczesnej medycyny estetycznej sprawiły, że modelowanie ciała nie musi być inwazyjne. Jednak skuteczne zabiegi z tej dziedziny medycyny mogą powodować dyskomfort i przez część pacjentów mogą być uznawane za nieprzyjemne. Jest to związane z iniekcją, tj. nakłuwaniem ciała. Do takich zabiegów, które mogą wywoływać niezbyt przyjemne uczucie, zalicza się takie metody, jak na przykład lipoliza iniekcyjna. Dyskomfort pacjentki mogą odczuwać również po technikach mikroigłowych. Lipoliza igłowa wprowadzaniu pod skórę substancji rozpuszczających złogi tłuszczu. Skutki są długotrwałe i widoczne ok. miesiąc po zabiegu. Innym przykładem jest karboksyterapia, która wymaga wprowadzenia pod skórę medycznego dwutlenku węgla. Pacjentka odczuwa ukłucie i delikatne rozpychanie powodowane rozprzestrzenieniem się dwutlenku. Jeszcze innym zabiegiem „z igłą” na ciało jest radiofrekwencja mikroigłowa. Stanowi połączenie stymulacji igłowej głębszych warstw skóry i działania impulsów prądu RF. Impuls kierowany wprost w skórę przyspiesza regenerację tkanek, poprawiając stan skóry i redukując tkankę tłuszczową.

Modelowanie za pomocą masażu i fal radiowych

Modelowanie ciała opiera się na rozbijaniu złogów tłuszczu. Choć na rynku nie brakuje masażerów modelujących sylwetkę, to jednak manualne rozkładanie tkanki metodą masażu jest czasochłonne i choć stosunkowo skuteczne, to niestety wymaga wielokrotnych i regularnych powtórzeń oraz wykonywania masażu odpowiednią, bardzo wyspecjalizowaną techniką. Jedną z technik masażu wyszczuplającego jest np. endermologia, która cieszy się ogromną popularnością. Polega na wykonywaniu masażu podciśnieniowego, który dociera do głębokich partii tkanek ciała. Robi się go za pomocą specjalnej głowicy z rolkami. Efekty zauważalne są dopiero po kilku wizytach. W gabinetach medycyny estetycznej wykorzystuje się nowoczesne, nieinwazyjne technologie, które w krótszym czasie dają lepsze efekty. Fale radiowe to jedna z najpopularniejszych metod. Pobudzają fibroblasty do produkcji kolagenu, a także powodują obkurczanie istniejących już włókien kolagenowych, co daje natychmiastowe efekty ujędrnienia skóry. Jeśli fale radiowe zostaną zaaplikowane odpowiednio głęboko, to powodują rozpad komórek tłuszczowych, czyli lipolizę. Tkanka tłuszczowa uwolniona zostaje do krwioobiegu, a następnie przetransportowana do wątroby, gdzie zostaje rozłożona, aby organizm mógł ją swobodnie wydalić.

Podczerwień, ultradźwięki i metody łączone

Podczerwień również prowadzi do rozgrzania wewnętrznych warstw skóry. Dociera do złogów tłuszczu i przy pomocy ciepła powodują ich rozdzielenie. W ten sposób wyszczupla ciało i usuwa cellulit. Ultradźwięki powodują delikatne drgania, które stymulują komórki do pracy, pomagając w usuwaniu tkanki tłuszczowej i pobudzając fibroblasty do działania. Skutkiem jest odchudzenie danej partii ciała i ujędrnienie skóry. Modelowanie ciała przy użyciu ultradźwięków można wykonywać różnymi metodami. Jedną z najpopularniejszych obecnie jest innowacyjna technologia HIFU, czyli wysokoenergetyczna skoncentrowana fala ultradźwiękowa. Może być ona wykorzystywana na różne partie ciała i charakteryzuje się wysoką skutecznością. Celem HIFU jest przede wszystkim poprawa jędrności skóry, a niektóre urządzenia mogą też prowadzić do redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej. Wysoką skutecznością odznaczają się zabiegi łączące różne metody modelowania ciała. Podczerwień daje najlepsze rezultaty w połączeniu z działaniem innych technologii, np. podciśnienia i fal radiowych. Doskonałe efekty dają też ultradźwięki wzbogacone drenażem limfatycznym. Mnogość dostępnych metod modelowania sylwetki jest na tyle duża, że każdy może wybrać tę, która najbardziej odpowiada jego indywidualnym oczekiwaniom. Informacje dostarczane przez nasz portal pozwalają zaznajomić się z dowolnym zabiegiem, a następnie wybrać placówkę, w której zadbasz o swoje ciało!

Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki