Jak poprawić niedoskonałości ciała?
Sezon na bikini trwa! Zobacz, jak poprawić niedoskonałości ciała, takie jak wiotkość ramion czy brzucha, tzw. nawisy nad kolanami czy trudne do odchudzenia boczki. Przedstawiamy metody, które najszybciej dają zauważalne efekty, choć pamiętaj, że tutaj potrzebny jest czas – dlatego może warto już dziś zaplanować program „piękne ciało” na kolejne miesiące, aby w przyszłym roku cieszyć się idealnym ciałem bez kompleksów?
Zabiegi na okolicę kolan
To prawdziwa zmora wielu kobiet 40+, nawet tych, które mają szczupłe nogi. Po prostu z wiekiem skóra nad kolanami wiotczeje i zaczyna luźno obwisać, deformując zgrabny wygląd tej okolicy. U niektórych pań pojawiają się też „poduszeczki” tłuszczowe nad kolanami. Co pomoże? W wypadku wiotkości najlepsze efekty da thermolifting i zabiegi HIFU, w wypadku nadmiaru tłuszczu – liposukcja (odessanie nadmiaru tłuszczyku) lub lipoliza iniekcyjna, a więc podanie preparatu powodującego rozpad komórek tłuszczowych, które następnie są usuwane w naturalnych procesach metabolicznych.
Zabiegi na tzw. pelikany
Kolejna „przypadłość” pojawiająca się z wiekiem lub na skutek np. dużej utraty wagi. Najlepsze zabiegi na pelikany, likwidujące wiotką i obwisającą skórę ramion, to: thermolifting, HIFU, liposukcja, lipoliza iniekcyjna, a także powtarzany w serii masaż próżniowy (zwłaszcza jeśli na skórze widoczny jest cellulit). Pomocna może też być karboksyterapia, czyli ostrzykiwanie skóry dwutlenkiem węgla. W wypadku silnego opadania stosuje się też nici liftingujące, które mają zdolność podnoszenia opadających tkanek.
Zabiegi na tzw. boczki lub bryczesy
Czasami, mimo diety czy ćwiczeń, te okolice okazują się wyjątkowo oporne na wysmuklanie. Aby je wymodelować, warto więc wybrać się do gabinetu i skorzystać z pomocy zaawansowanych technologii redukujących nadmiar komórek tłuszczowych, np. lasery, ultradźwięki, fala radiowe czy kriolipolizę. Mechanizm ich działania jest bardzo podobny – polega na miejscowym uszkodzeniu komórek tłuszczowych, które ulegają apoptozie, czyli „uśmierceniu”. Następnie organizm musi je „uprzątnąć” – ich zawartość jest wchłaniana przez naczynia żylne i limfatyczne i tą drogą usuwana z organizmu, a opróżnione błony są „zjadane” przez tzw. komórki żerne. Wymaga to jednak czasu. Dlatego mimo że wiele zabiegów daje efekt już po jednorazowym wykonaniu, na widoczny rezultat będziesz musiała poczekać ok. 2 miesięcy. Warto wspomóc ten proces poprzez ruch i picie dużych ilości wody.
Zabiegi na pociążowy brzuch
Zabiegi na szyję i dekolt
Mówi się, że te miejsca zdradzają prawdziwy wiek kobiety i coś w tym jest! Dlatego warto o nie dbać profilaktycznie, wykonując np. regularnie mezoterapię po 35. roku życia. W wypadku podwójnego podbródka konieczne może okazać się wykonanie lipolizy iniekcyjnej lub liposukcji, aby pozbyć się nadmiaru tłuszczyku. Jeśli skóra szyi mocno obwisa i pojawiają się tzw. obręcze Wenus – dobre efekty da implantacja nici liftingujących. Bardzo dobre efekty w tej okolicy dają też zabiegi z atelokolagenem i innymi substancjami biostymulującymi (np. hydroksyapatytem wapnia), tj. pobudzającymi produkcję nowego, zdrowego kolagenu. Przebarwienia posłoneczne z dekoltu najszybciej usuną lasery.
Zabiegi na piersi
Wraz z wiekiem, po ciąży lub na skutek dużej utraty wagi piersi zaczynają obwisać. Nie zawsze wymagają wtedy powiększenia (implantami lub własnym tłuszczem) – co więc można zrobić w takiej sytuacji? Bardzo dobry efekt liftingu piersi da implantacja nici, jest to jednak zabieg chirurgiczny, na który nie każda kobieta – z powodu obaw czy kosztów – się zdecyduje. Z mniej inwazyjnych zabiegów można polecić thermolifting, mezorollery, a także masaż próżniowy – regularnie powtarzane ujędrniają skórę biustu i poprawiają jego napięcie. Optyczne złudzenie liftingu piersi da też makijaż medyczny brodawki.
Zabiegi na pośladki
Osoby marzące o brazylijskich pośladkach mogą się zdecydować na ich powiększenie implantami lub modelowaniem własnym tłuszczem – pamiętaj jednak, że to naprawdę wymagający zabieg wiążący się z długim okresem rekonwalescencji. Z mniej inwazyjnych metod polecamy thermolifting, masaż próżniowy, a także elektrostymulację. Zabiegi te nie powiększą pośladków, ale sprawią, że lekko się uniosą, a skóra widocznie się ujędrni, pozbędziesz się też cellulitu.