WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

lipoliza ultradźwiękowa

Lipoliza ultradźwiękowa – alternatywa dla skalpela?

Lipoliza ultradźwiękowa nie jest metodą leczenia nadwagi, zatem nie działa odchudzająco. Ten nieinwazyjny rodzaj lipolizy pozwala wymodelować te partie ciała, które nie poddały się diecie ani ćwiczeniom.

Liposukcja ultradźwiękowa to bezpieczny, precyzyjny i mało bolesny zabieg, który pozwala usunąć zbędną tkankę tłuszczową. Nigdy nie da takich efektów, jak tradycyjna liposukcja, ale i rekonwalescencja jest o wiele szybsza i prostsza. Dlatego warto wziąć go pod uwagę, jeśli plan odchudzania, obejmujący prawidłowy jadłospis i aktywność fizyczną, nie daje do końca zadowalających rezultatów.

Jak wygląda zabieg lipolizy ultradźwiękowej?

Zewnętrze źródło ultradźwięków o określonej mocy oddziałuje bezpośrednio na tkankę tłuszczową wybranej partii ciała. Wibracje jakie temu towarzyszą mają tak wysoką częstotliwość, że w ich wyniku wzrasta metabolizm komórek, zwapnienia ulegają rozdrobnieniu a krążenie krwi przyspiesza. Wahania fali ultradźwiękowej dają zaś efekt mikromasażu tkanki tłuszczowej, dzięki czemu widocznie redukują jej objętość. W wypadku tego rodzaju lipolizy tłuszcze są eliminowane z organizmu za pośrednictwem układu limfatycznego i wydalane z moczem. Działanie fal jest na tyle precyzyjne, że zabieg nie działa na otaczające tkanki i nie ma niebezpieczeństwa uszkodzenia tkanki łącznej, naczyń krwionośnych i nerwów.

Sam zabieg trwa 15-30 minut, w zależności od partii ciała. Nie wymaga rekonwalescencji, nie jest bolesny, a skóra pozostaje nienaruszona. Ilość zabiegów koniecznych dla uzyskania optymalnego efektu za każdym razem jest indywidualna ustalana między lekarzem a pacjentem – z reguły jest to kilka sesji wykonywanych w tygodniowych odstępach. Jeśli nagromadzonej tkanki tłuszczowej jest dużo, zabieg można wykonać nawet dwa razy w tygodniu.

Efekty już po jednym zabiegu

O ile tkanki tłuszczowej jest niewiele, już jeden zabieg da widoczne efekty – nastąpi wyraźna redukcja tkanki tłuszczowej w poddawanej emisji fal ultradźwiękowych partii ciała. Zauważalna będzie także poprawa elastyczności oraz ujędrnienia skóry. Przyspieszony metabolizm i przemiana materii pomoże również likwidować oznaki cellulitu. Uwaga: utracone centymetry szybko powrócą, jeżeli po zabiegu pacjent nie będzie przestrzegał diety i unikał aktywności fizycznej.

Przygotowanie i przeciwwskazania

Ponieważ tłuszcze wydalane są z moczem ważne, aby pacjent co najmniej tydzień przez zabiegiem zaczął codziennie pić co najmniej 1,5 litra wody (poza innymi płynami przyjmowanymi podczas posiłków). Jest to istotne, ponieważ odpowiednie nawodnienie tkanki tłuszczowej ma wpływ na proces jej prawidłowego rozbijania falami ultradźwiękowymi. Po zabiegu zwiększona podaż płynów zapewnia lepsze oczyszczanie organizmu z toksyn.

Jeśli chodzi o przeciwwskazania, to zaliczamy do nich: ciążę i karmienie piersią, nowotwory, rozrusznik serca i metalowe implanty w ciele, ostry stan zapalny organizmu, podwyższona temperatura, choroby tarczycy, przyjmowanie leków rozrzedzających krew np. kwasu acetylosalicylowego (aspiryny) i niesteroidowych leków przeciwzapalnych (m. in. ibuprofen).

To bezpieczne!

Lipolizy ultradźwiękowej nie wykonuje się wokół głowy ani szyi, ponadto zabieg wykonywany jest na tzw. fałd skórny, a wiązka ultradźwięków kierowana jest niemalże równolegle do powierzchni ciała. Ponadto w trakcie emisji fal ultradźwiękowych omijane są duże narządy miąższowe (wątroba, nerki, śledziona) oraz okolica miednicy mniejszej (jajniki).

Dodaj komentarz

Podobne tematy

liposukcja brzucha – WirtualnaKlinika.pl

Liposukcja brzucha – wskazania, przebieg zabiegu, cena

Brzuch jest jednym z obszarów najczęściej poddawanych liposukcji. Zabieg ten pozwala pobyć się „oponki” opornej na dietę i ćwiczenia, wymodelować brzuch po ciąży, poprawić proporcje sylwetki. Jak dokładnie wygląda?

Evolve – modelowanie sylwetki 3 w 1

Dziś w modelowaniu ciała nie chodzi już tylko o redukcję tłuszczyku i jędrną skórę. Coraz więcej osób poszukuje rozwiązań umożliwiających jednoczesne rzeźbienie mięśni np. na pośladkach, ramionach czy brzuchu. Takie rezultaty 3w1 zapewnia technologia Evolve by Inmode.


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki