WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Najlepsze zabiegi na lato

Zabiegi polecane przed latem

Poznaj nasze subiektywne top 5 zabiegów, które warto wykonać przed wakacjami. Dzięki nim zminimalizujesz szkodliwe działanie promieni słonecznych i będziesz mogła korzystać z uroków lata w pełni. Oto najlepsze zabiegi polecane przed latem!

Zabiegi polecane przed latem:

Mezoterapia twarzy, dekoltu i dłoni

Ostrzyknięcie skóry kwasem hialuronowym, a jeszcze lepiej – koktajlem substancji antyoksydacyjnych i odżywczych – przygotuje do ekspozycji słonecznej okolice najbardziej na to narażone. Dzięki temu skóra będzie bardziej odporna na szkodliwe działanie promieni UV (co nie znaczy oczywiście, że nie powinnaś jej chronić kremem z filtrem – po mezoterapii to wręcz obowiązkowe!) i mniej podatna na przesuszenie. Jako pakiet przedwakacyjny warto wykonać serię np. 3 zabiegów co 10 dni (ostatni na co najmniej tydzień przed urlopem). Mezoterapia będzie też idealnym zabiegiem po powrocie – przyspieszy regenerację skóry po wakacjach.

Toksyna boulinowa na stopy

Toksyna botulinowa hamuje nadmierne wydzielanie potu (poprzez czasowe blokowanie impulsów nerwowych pobudzających pracę gruczołów potowych), co latem przydaje się nie tylko osobom cierpiącym na typową nadpotliwość. Zabieg trwa dosłownie kilka minut i warto wykonać go nie tylko na okolicę pach, ale też stóp – zwłaszcza gdy latem lubisz lub musisz nosić zakryte buty na gołe stopy! Preparat podaje się między palcami i na śródstopiu, a efekty pojawiają się po 7 dniach.

Zabiegi polecane przed latem

Botulina na kurze łapki

Jego podanie zapobiegnie pogłębianiu się i utrwalaniu zmarszczek mimicznych powstających pod wpływem mrużenia oczu na słońcu. Zabieg trwa dosłownie chwilę, a pełen efekt widoczny jest po 2-3 tygodniach. Pamiętaj tylko, aby tego samego dnia po zabiegu nie planować żadnych aktywności sportowych ani lotu samolotem.

Zobacz też, dlaczego warto nosić latem okulary przeciwsłoneczne i stosować kremy z filtrami pod oczy >

Nawilżanie ust

Podanie kwasu hialuronowego w usta niekoniecznie musi prowadzić do ich powiększenia! Są na rynku preparaty mało usieciowane i bardzo plastyczne, które intensywnie rewitalizują i dogłębnie nawilżają usta bez ich widocznego powiększenia. Dzięki temu usta nie pierzchną i nie przesuszają się, są soczyste i odświeżone – bez konieczności stosowania balsamu czy błyszczyku. Jeśli jednak planujesz powiększenie ust, pamiętaj, że ciepło przyspiesza degradację kwasu hialuronowego, więc efekt może utrzymywać się krócej. Nie wsiadaj też do samolotu przez kilka dni po iniekcji, bo może dojść do obrzęku ust. Ekspresowe odchudzanie

Zawsze namawiamy, aby ciało do wakacji przygotowywać przez cały rok – wtedy ma to największy sens. Jeśli jednak dopiero teraz myślisz o rozpoczęciu kuracji modelującej ciało, postaw na zabiegi, których można wykonać dużo w krótkim czasie, np. masaże drenujące czy technologie wykorzystujące masaż podciśnieniowy. Bardzo dobrym wyborem jest też lipoliza iniekcyjna – to świetny zabieg na „bułeczki” wokół kolan, obwisłe ramiona i wewnętrzną stronę ud.

Dodaj komentarz

Podobne tematy

Piękne ciało

Ciało jak… spod igły!

Poprawa wyglądu sylwetki to nie tylko sport i zdrowe odżywanie. Czasem, mimo odchudzania, wciąż mamy takie miejsca na ciele, które […]


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki