PODZIEL SIĘ
Karboksyterapia Mesologic

Terapia dwutlenkiem węgla  – zwanym „cudownym gazem” – czyli inaczej karboksyterapia, została ogłoszona największym przełomem w medycynie estetycznej. Nic dziwnego, ponieważ ilość zastosowań i skuteczność tej metody jest imponująca.

Karboksyterapia to bezpieczna, mało inwazyjna i klinicznie sprawdzona metoda stosowana do odmładzania skóry, walki z cellulitem, rozstępami, bliznami, lokalnymi nadmiarami tkanki tłuszczowej, zwiotczeniami skóry, łysieniem, zaburzeniami krążenia.

O to, na czym polega zabieg i jakich efektów można się po nim spodziewać oraz czy można (i warto) łączyć go z innymi procedurami, spytaliśmy dr Aleksandrę Samborską, lekarza medycyny estetycznej.

dr Aleksandra Samborska
Nasz ekspert: dr Aleksandra Samborska, stomatolog i lekarz medycyny estetycznej. Członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i AntiAging. Specjalizuje się w nowatorskich technikach nieoperacyjnego liftingu z wykorzystaniem nici, w terapiach łączonych z wykorzystaniem nici oraz wypełniaczy, a także łączonej terapii cellulitu z wykorzystaniem fali akustycznej i fali wibracyjnej. Interesuje się też chemią i recepturą kosmetyczną.

Czym jest karboksyterapia?

To zabieg, który polega na wstrzykiwaniu kontrolowanych dawek dwutlenku węgla (CO2) podskórnie lub śródskórnie przez niewielką igłę. CO2 wywołuje silne rozszerzeni naczyń krwionośnych, zwiększa przepływ krwi, tlenu i substancji odżywczych, dzięki czemu poprawia mikrokrążenie i umożliwia komórkom odnowę. Sekretem skuteczności zabiegu jest połączenie działania mechanicznego – rozbijania tkanek poprzez penetrację gazem – oraz chemicznego, ze względu na skład samego CO2.

karboksyterapia

Czy wstrzykiwanie CO2 jest bezpieczne?

Jak najbardziej. Przecież ludzki organizm produkuje CO2 w procesie spalani tlenu, a my w efekcie wydychamy dwutlenek węgla z powietrzem z płuc.

Jak długo trwa zabieg i jak często powinien być wykonywany?

Karboksyterapię powinno się wykonywać w cyklu od 8 do 12 zabiegów, przy częstotliwości do dwóch razy w tygodniu. Każdy zabieg trwa zaledwie kilkanaście minut.

Jakie są największe zalety karboksyterapii i jakich efektów możemy się spodziewać po przejściu cyklu zabiegowego?

Kuracja dwutlenkiem węgla ma bardzo szerokie spektrum zastosowań. Po pierwsze skutecznie redukuje nawet intensywny cellulit. Po drugie jest alternatywą dla liposukcji, potrafi także minimalizować rozstępy. Ponadto z pomocą karboksyterapii można pozbyć się zmarszczek, przywrócić jędrność i elastyczność skore twarzy i ciała, zredukować podwójny podbródek czy zlikwidować worki pod oczami. Na uwagę zasługuje także możliwość wzmocnienia i regeneracji cebulek włosowych oraz zapobieganie dalszej utracie włosów.

Czy karboksyterapię warto łączyć z innymi zabiegami? I jeśli tak, to z jakimi i dlaczego?

Karboksyterapia bardzo „lubi się” z osoczem bogatopłytkowym. Warto tu zaważyć, że zabieg z użyciem CO2 oraz osocza został wyróżniony przez Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych Perłą Roku 2014. To w pełni uzasadniona nagroda, ponieważ połączenie tych dwóch terapii w trakcie jednej sesji zabiegowej nawet o 30% zwiększa ich efektywność. Główne zalety takiej łączonej terapii to jeszcze efektywniejsza (niż w przypadku monoterapii) rewitalizacja i biostymulacja skóry oraz możliwość odmłodzenia szczególnie trudnych obszarów ciała, takich jak szyja, powieki czy ręce. Jest to możliwe, ponieważ wprowadzenie CO2 pod skórę stymuluje od wewnątrz ukrwienie i regenerację tkanek, zaś wprowadzane od zewnątrz osocze zwiększa efekt rewitalizacji.

Mesologic logo

www.mesologic.pl