WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Galderma

Męskość ma wiele twarzy

Pod tym hasłem ruszyła kampania firmy Galderma, powstała przy współpracy z lekarzami, której celem jest pokazanie, jakie zmiany zaszły w myśleniu o definicji męskości, kim jest współczesny mężczyzna i jakie ma potrzeby, także estetyczne.

Cel kampanii

Kampania „Męskość Ma Wiele Twarzy” powstała przy współpracy z lekarzami. U jej źródeł leży świadomość, że męska grupa pacjentów jest marginalizowana w gabinecie medycyny estetycznej. Dlaczego? Przez lata ta kategoria była mocno zarezerwowana dla żeńskiej grupy odbiorców. Wyidealizowane wizerunki kobiet ze statyczną mimiką królowały na okładkach najlepszych magazynów i bilbordach. Dziś trend wiodący to #NaturalnyLook, w którym „mniej znaczy więcej”. A czego poszukuje współczesny mężczyzna? Eksperci kampanii – psychologowie i seksuolodzy – przybliżają męski punkt widzenia, zmiany w myśleniu o definicji męskości oraz zmiany społeczne, które zaszły na przestrzeni ostatnich lat.

Ostatnie 50 lat to okres gigantycznej transformacji roli i praw kobiet. Potężna fala zmian norm społecznych, daje kobietom gigantyczna ilość praw, przywilejów, a w rezultacie siły. Co ciekawe, określenie silna kobieta jest jednoznacznie definiowane jako pozytywne. A określenia wrażliwy, czuły czy uległy mężczyzna, wywołują zarówno pozytywne, jak i negatywne skojarzenia. Tymczasem zwiększenie siły i niezależności kobiet nie musi odbywać się kosztem mężczyzn, a kobiecość nie jest przeciwieństwem męskości. Te dwa pojęcia są określeniem wzajemnie uzupełniających się cech i zachowań. Galderma, jako firma odpowiedzialna i dbająca o jakość życia, chce budować świat, w którym wszyscy będą czuli się komfortowo.

Mężczyźni też chcą o siebie dbać. Wygląd dla ludzi jest jednym z najważniejszych elementów życia. Ma to związek z samoakceptacją i poczuciem własnej wartości. Wygląd jest także w dużej mierze istotnym elementem naszej komunikacji. Coraz więcej mężczyzn chce czerpać z osiągnięć medycyny estetycznej, aby poczuć się bardziej atrakcyjnie i poprawić swoje relacje z otoczeniem. Niestety nadal nie ma przyzwolenia społecznego, aby głośno o tym mówić.

Galderma
W konferencji inaugurującej kampanię wzięli udział również lekarze – miałyśmy przyjemność spotkać się z dr n. md. Barbarą Walkiewicz-Cyrańską

Zabieg Relax & Refresh dla mężczyzn

Coraz więcej mężczyzn korzysta z zabiegów medycyny estetycznej. Nie mówimy jednak tutaj o zabiegach zmieniających rysy twarzy – to jeden z mitów funkcjonujących w masowej świadomości, kiedy mówimy o medycynie estetycznej. Naturalne rezultaty nowoczesnych zabiegów pozwalają każdemu mężczyźnie zachować swoją wyjątkowość. A efekt to zrelaksowany i świeży wygląd twarzy, mniej groźny czy zatroskany chociażby poprzez likwidację tzw. lwiej zmarszczki. Marka Galderma wprowadza zabieg dla mężczyzn Relax & Refresh, który rewitalizuje skórę, relaksuje mięśnie twarzy i sprawia, że wygląda się dobrze.

– Wygląd u mężczyzny był zawsze bardzo ważnym komunikatem i sposobem na budowanie relacji z otoczeniem. Siwy mędrzec czy atletyczny wojownik to tylko niektóre archetypy męskości. Dziś przede wszystkim chodzi o to, aby być w formie… A możemy powiedzieć, że skóra „jest w formie” wtedy, gdy jest dobrze odżywiona i zrelaksowana. To sprawia, że jako mężczyźni czujemy się zadbani, a tym samym znacznie bardziej pewni siebie. Jednocześnie, nie oszukujmy się, szkoda nam czasu na codzienną długotrwałą pielęgnację. Dlatego podejście funkcjonalne do medycyny estetycznej, dające długoterminowe efekty synergii, jest bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem – mówi Wojciech Herra, psycholog i mentor kampanii.

dr Magdalena Koriwn
O tym, jak mężczyźni korzystają z zabiegów medycyny estetycznej, mówiła podczas konferencji dr Magdalena Korwin

A co mówią lekarze o zabiegu Relax & Refresh by Galderma?

„Mężczyzna w gabinecie medycyny estetycznej? Jeszcze do niedawna historia praktycznie niemożliwa, ale czasy się zmieniają. The change is coming. Mężczyźni tez chcą być atrakcyjni i jednocześnie czuć się dobrze w swojej skórze. Najważniejszy jest naturalny wygląd. 70% procent mężczyzn uważa, ze aby zaprosić kobietę na randkę musi dobrze wyglądać, a nie musi posiadać sportowego auta. Czego zatem szukają? Szybkiego zabiegu, bezbolesnego oraz szybkiego efektu. Możemy sprostać ich wyzwaniom. Jak? Zabieg Relax & Refresh! Toksyna botulinowa w celu zmniejszenia zmarszczek i Restylane Skinboosters™ do rewitalizacji i poprawy jakości skóry. Cudowne połączenie. Restylane Skinboosters™ daje praktycznie natychmiastowe rezultaty nawilżenia skóry i poprawy jej jakości oraz neuromodulator „dobrego samopoczucia”, którego efekty zaczynają być widoczne w ciągu 3-4 dni. Dzięki temu dajemy mężczyźnie wypoczęty, zrelaksowany wygląd.” – dr Magdalena Korwin

„Skóra mężczyzn jest grubsza. W związku z tym oznaki wiotkości skóry są u nich mniej lub później widoczne. Ale grubsza skóra łatwiej się łamie i tworzą się na niej wyraźne i głębsze zmarszczki, zwłaszcza mimiczne. Mężczyźni nie lubią igieł i zastrzyków, w związku z tym zabiegi korygujące załamania skóry powinny im oferować widoczne i długotrwałe efekty oraz zadawać jak najmniej bólu. Dlatego protokół zabiegowy „Relax & Refresh” adresuje doskonale potrzeby męskiej skóry przy niewielkim bólu. Relax – to wykorzystanie neuromodulatora w celu relaksacji pracy mięśni mimicznych związany z podaniem kilku precyzyjnych iniekcji, podczas gdy Refresh z wykorzystaniem Restylane Skinboosters™ Vital oferuje poprawę jakości skóry i jej napięcia.” – dr hab. n. med. Joanna Czuwara

„Restylane Skinboosters™ & toksyna botulinowa to połączenie bezpieczeństwa, skuteczności i gwarancji efektów. Preparatom tym zaufało tysiące pacjentów cieszących się promienną skóra. Jako specjalista dermatolog chętnie sięgam po nie, tworząc spersonalizowany, przeciwstarzeniowy plan leczenia.” – dr n. med. Katarzyna Osipowicz

„Zabieg Relax & Refresh jest świetnym rozwiązaniem dla dbających o siebie mężczyzn. Rozluźnienie okolicy gładzizny zapewnia zrelaksowany wygląd, który korzystnie odbierany jest przez otoczenie, natomiast wygładzenie skóry twarzy za pomocą Restylane Skinboosters™ dodaje świeżości i blasku. Po tym zabiegu wygląda się po prostu dobrze. Ważne jest też to, że procedura jest mało inwazyjna; żaden z moich pacjentów nie skarżył się na dyskomfort podczas zabiegu jak i bezpośrednio po nim.” – lek. Krzysztof Widerkiewicz

„Mężczyznom obecnie zależy na tym, aby dobrze wyglądać, by dobrze się czuć we własnej skórze. Chcą wyglądać świeżo, zdrowo, naturalnie i męsko – choć ta „męskość” ma wiele twarzy. Protokół Relax & Refresh jest właśnie odpowiedzią na te oczekiwania. Nie zmienia rysów twarzy – co jest ważne dla wielu mężczyzn. Natomiast zabiera z twarzy zmęczenie i stres, pozostawiając zdrowo wyglądająca skórę.” – lek. Anna Telenga

Galderma

Podcasty Wojtka Herry „Męskość ma wiele twarzy”

To cykl podcastów stworzonych we współpracy z zespołem Galderma przez Wojtka Herrę, psychologa i mentora kampanii. Czym jest męskość i co znaczy być męskim? Posłuchajcie!

W. Herra x Kamila Kalińczak „O co chodzi z tą męskością i dlaczego warto o tym rozmawiać?”:
https://open.spotify.com/episode/7KIsOFWfjB2T5sAddAJau1

W. Herra x Wiesław Zyskowski „O tym co zdarza o nas nasza mowa ciała i emocje wypisane na twarzy”:
https://open.spotify.com/episode/0Ob4hol4nXhmHCUQlrjjNA

W. Herra x Iwona Bobrowska-Budny „O tym, że płeć nie jest wyborem a tranzycja jest drogą i walką”:
https://open.spotify.com/episode/5mWRe0rOqNPcUrrnPcKxuT

W. Herra x dr Michał Będźmirowski (https://www.instagram.com/modny_tata/) „O tym, że ojcostwo to jedno z najwspanialszych doświadczeń w życiu mężczyzny”:
https://open.spotify.com/episode/6LnaKfkdZ6IkDLwvxyI2c9

W. Herra x dr Magdalena Korwin „O tym, że to piękne, gdy za powołaniem do danego zawodu stoi pasja do jego wykonywania”:
https://open.spotify.com/episode/4pNkkAlCNqhRNhn7X7FU3S

W Herra x Andrzej Gryżewski, Przemysław Pilarski „O intymności opartej na zaufaniu i wrażliwości”:
https://open.spotify.com/episode/6oFx5tlj5EaSFGn2p7hNtX

Dodaj komentarz

Podobne tematy

męski brzuch

Zabiegi rzeźbiące „kaloryfer”

Poznaj zabiegi rzeźbiące „kaloryfer”, które pomogą uzyskać wymarzony efekt napiętego, umięśnionego brzucha, choć ćwiczeń i diety nie zastąpią:-)

klatka piersiowa męska

Wszystko o ginekomastii

Skąd się biorą przerośnięte piersi u mężczyzn? Jak wygląda zabieg ich korekcji? Wyjaśniamy!


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki